PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z aparatem zapłonowym



hold
29-10-12, 23:50
Witam
Robie w swoim EG3 swap na MPFI z Z2 i tak sie zastanawiałem czy zamiast orginalnego aparatu Z2 założyć aparat z D15B7 wiem że aparat od Z2 paracuje na OBD0 a B7 na OBD1 ale zapewne te aparaty są konstrukcyjnie identyczne tylko są inne wtyczki i kolory kabli. Jak myślicie wypalił by taki myk ? bo gdzieś przeczytałem że na aparacie od Z2 odpalili Z6 tylko trzeba było go dobrze podłączyć według schematu i że nie pasował do głowicy i był przykręcony na jedna śrubę ogólnie to było druciarstwo kompletne :p ale podobnież silnik chodził to się liczy.

Whiplash
30-10-12, 06:56
nie wiem jak z aparatem b7 ale mi z6 chodzi wlsnie na obd0 z aparatem z2 i zeczywiscie pasuje tylko jedna sruba i tak jest przykrecony;) ale wydaje mi sie ze raczej nie odpalisz aparatu obd1 na kompie obd0

jak cos to mam aparat z z2 na handel :P

hold
30-10-12, 15:31
Ej mam do kupna aparat z D16Z2 tylko że bez cewki zapłonowej a mam dobry aparat od D15B2 tylko że od 5 generacji czy nadała by się cewka z B2 do Z2 ?

Whiplash
30-10-12, 16:56
cewki sa inne w obd0 z tego co sie orientuje chyba ze masz b2 z zelazka to tam sa takie same, ale w IC koszt cewki chyba ok 80zl