PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana silnika, potrzebna pomoc!!



tomek1
29-10-12, 20:25
musze w moim eg4 wymienic silnik, chce zrobic to sam, zaczalem juz rozkrecac wszystkie graty, zamierzam wyjac go dolem, samochod stoi na podnosnikach i pierwszy problem jaki napotkalem to to ze nie moge wyjac lewej polosi, prawa wyszla bez problemu tylko nie wiem czy ona ma wyjsc ze skrzyni tak ze az opadnie sama czy koncem ma w niej pozostac bo u mnie tak wlasnie jest? co radzicie, jak wyjac ta lewa? bo za diabła nie chce wyjsc;/

Yotomeczek86
29-10-12, 20:27
Wsadzasz coś płaskiego pomiędzy półoś a skrzynie i podważasz... Musi wyjść, tam nic mocno nie trzyma...

tomek1
29-10-12, 20:32
robie tak, probowalem chyba wszystkiego i kur.. nic, trzyma jak trzymało;/

ma ktos jakies pomysly??

sivy
30-10-12, 20:24
widocznie ktoś przy tej półosi grzebał spróbuj nie obracac i wtedy podwadzić. Ja bym spróbował na chama:P ale to Twoje auto wiec rób co chcesz. Teoretycznie wychodzi półoś bez problemy. JAk nie chce wyjśc to trzeba kombinować. Ja juz napisałem jakby zrobił :D

a tak z ciekawości zapytam czy wyjąłeś półoś ze zwrotnicy?

tomek1
31-10-12, 14:23
Tak tak wyjąłem... Wszystko jest juz nawet poza autem jak wrócę do domu to będe kombinował...

zakit
31-10-12, 16:41
jak nie wyjdzie przegub ze skrzyni, to poprostu rozbierz przegub, potem wystarczy dac nowy smar i zlozyc spowrotem.

tomek1
31-10-12, 19:52
jak nie wyjdzie przegub ze skrzyni, to poprostu rozbierz przegub, potem wystarczy dac nowy smar i zlozyc spowrotem.

ale niby co mi to da?? przeciez i tak nie oddziele skrzyni od silnika bo nadal zamach bedzie zawadzal o kielich;p

a i dzis probowalem wybijac to na chama poprostu wbijajac rozne kliny i trocze wyszedl, tak ponad cm ale dalej nic i tylko pouszkadzalem obudowe skrzyni;/

motomaniak1988
31-10-12, 20:22
ja jak wyciagalem swoj slupek d16z6 to polosie normalnie byly na swoim miejscu nie wyciagalem ich ze skrzyni i bez problemu dalo sie silnik od skrzyni oddzielic :D

zakit
31-10-12, 22:02
a co ma polos do zamachu ?

tomek1
31-10-12, 23:48
Kielich przegubu wewnętrznego zostaje w skrzyni i gdy odciągam ją od silnika to wtedy zawadza mi kielich o zamach ...