PDA

Zobacz pełną wersję : Usterki w mojej Hani



erni2000
28-09-07, 19:32
Witam,
Mam kilka problemów w swojej Hondzie V gen EG43 D15B2...Najbardziej doskwiera mi brak sygnału dzwiękowego. Szukałem przekaźnika, ale wydaje się, ze w moim modelu go nie ma, nie wiem też, gdzie w ogóle jest klakson i jak się do niego dostać, chciałem sprawdzić czy "ma" mase, albo czy w ogóle dochodzi do niego zasilanie. Klakson nie działa mi od poczatku, nie wiem nawet czy jest, gdzie mam go szukać ? Drugi problem to nie działające ogrzewanie tylniej szyby, przekaźnik cyka więc jest ok, powiedzcie mi jak sprawdzić czy w ogóle dochodzi napięcie do tej szyby i co zrobić, żeby usunąc ewentualną uszczelke. Trzecia sprawa to niedziałający spryskiwacz tylnej szyby, tutaj czekam na wszelkie możliwe sugestie. Poza tym Hania śmiga super :) Czekam na sugestie. Z góry dziękuję.

[ Dodano: Pią 28 Wrz, 2007 ]
nie "uszczelke" tylko "usterke" :)

seawater
28-09-07, 20:42
-Klakson-> u mnie (d13b2) zaraz za zderzakiem, po lewej stronie samochodu, jeśli masz wycięte w zderzaku otwory na halogeny to widać go przez lewy. Przewody lubią się totalnie utlenić od błota/soli/wilgoci (u mnie masę przeżarło na wylot), jak juz zlokalizujesz klakson podłącz do niego na krótko +/- z akku i zobaczysz czy smiga. Chyba było o tym na forum.

-Ogrzewanie szyby-> czym sprawdzić czy dochodzi napięcie? Woltomierzem lub po prostu żarówką. Jeśli napięcia na zaciskach nie ma to sprawdź multimetrem/omomierzem ciągłość przewodu masowego i sprawdź czy jest potencjał na przewodzie "+" (woltomierz wpięty między "+" ogrzewania i jakąś 100%pewną masę Hani). Prawdopodobnie masz przerwaną ścieżkę na szybie. Było o tym na forum.

-Spryskiwacz tylni-> Nie działa pompka czy pompkę słychać ale nie podaje płynu??? Jeśli pompka pracuje=zapchana dysza spryskiwacza/niedrożność gdzieś po drodze/załamany/ściśnięty wężyk/przerwany wężyk (płyn leci gdzieś do wnętrza Hani :D).
Pompka nie pracuje=bezpiecznik(chyba jest?)/przewody/oby nie włącznik.

Klakson jest niepotrzebny w czymś co przemieszcza się z naddźwiękową :)

cisek222
07-10-07, 12:55
Bardzo trafne sugestie kolego! też wpierw sprawdziłbym na ostro:) klakson a jesli bedzie ok wziąłbym sie za kierownice zdejmując tą nakładkę na którą sie naciska w wiekszości D15B2 z tyłu kierownicy jest taki bolec który jak sie wyrobi to nie dociska do takiego pierścienia trzeba mu pomóc sie odblokować zwyczajnie poruszać jak coś to pisz!

Co do szyby obstawiałbym ścieżki ale pytanko ta szyba nie podgrzewana jest w 100%? czy coś tam troszke widać?

Jeśli ci pompka pracuje na tym spryskiwaczu to obstawiam syf w wężykach lub nie zamocowane wężyki na spryskiwaczach lub rozgałenzieniach.

Podczepie się pod temat i zapytam o coś! Nie działa mi el.szyba ani w góre ani w dół! Już tak kupiłem. Zanim zazne to rozbierać są jakieś bezpieczniki do tego? Podejrzewam że nie jest to seryjna wstawka. gdzie te bezpieczniki jeśli są mam szukać? pod kierownicą? pod maską? dzieki wielkie

erni2000
12-10-07, 13:31
Dzieki za odpowiedzi, zastosuje się do wskazówek. Co do klaksonu to jak rozumiesz lewą stronę za zderzakiem ? Bo to zależy od punktu widzenia :) Co do pompki, to słychać, ze działa, ale płyn nie leci, chociaż jak nacisne wężyk to jakiś płyn się z niego wydobywa, pewnie przewód jest zgnieciony, albo przerwany. Możecie mi napisać którędy idzie ten przewód na tył ? Co do ogrzewania, to przyłożyłem woltomierz do blaszek z prawej i lewej strony szyby, ale nic nie pokazało, przekaźnik cyka i na pewno jest ok. Szyba cała w ogóle się nie grzeje. Przed zimą, muszę doprowadzić ją do stanu używalności :) Jeszcze raz dzięki za sugestie. Nie wiem tylko jak zdementować tę ruchomą część kierownicy i sprawdzić te blaszki, ale może gdzieś doczytam...)

-Brzoza-
12-10-07, 18:09
Co do klaksonu to jak rozumiesz lewą stronę za zderzakiem ?
lewa strona = ta po ktorej jest kierownica

ajro
24-12-07, 22:18
Podepnę się pod temat bo trafny do mojego problemu. W momencie włączania spryskiwacza tylnych szyb nawet nie słychać pompki (samochód Ek3). I pytam was wszystkich czy w tej pompce są osobne wyloty dla tylniej i przedniej szyby?
Co mogę mieć schrzanione.