PDA

Zobacz pełną wersję : Falujące obroty na ciepłym



f60
28-10-12, 17:01
Po czyszczeniu przepustnicy falują obroty w zakresie 1000-1500 i stabilzują sie po czasie na 1000. Problem ustępuje po odpięciu krokowca, wtedy obroty spadają do ok.800, ale śrubka w przepustnicy jest wkręcona na maxa, czyli i tak obroty myślę że spore. Krokowy był czyszczony tydzien temu i nie było problemów. Pojawiły sie po czyszczeniu przepustnicy. Uszkodzona jest przepustnica czy coś z krokowym jest nie tak?

Przypuszczam że przepustnica lub krokowy będzie do wymiany, więc z jakiego innego silnika pasowałaby przepustnica, bez żadnej rzeźby? Silnik d15z6

Furious
29-10-12, 13:54
musisz przymknac lekko przepustnice, albo srubka regulacyjna przy mocowaniu linki albo podgięcie ogranicznika - np uderzenie kluczem, mlotkiem itp. Tylko mujsisz podgiac na tyle aby przepustnica sie nie zacinala.

f60
29-10-12, 20:04
No tak, tylko czytałem że ustawienia motylka nie powinno się zmieniać, ponieważ jest to fabrycznie kalibrowane właśnie tak, aby nic nie obcierało. Czy jest możliwość, że łapie gdzieś lewe powietrze? Pojeździłem dzisiaj i na postoju po przygazowaniu obroty szybciej wracają do stałej wartości(lecz podwyższonej, bo ok.1000obr/min), niż gdy podczas jazdy wrzucę na luz, bo wtedy obroty falują cały czas aż się zatrzymam i chwilę postoję.