PDA

Zobacz pełną wersję : szarpanie dławienie - test



dixo
28-10-12, 16:01
Witam.
Posiadam Hanke D16Y7 jest po kompletnym remoncie silnika zrobiłem 4tys km wszystko grało do póki nie zmieniłem kolektora na 4-2-1. Zmieniłem kolektor i auto sie dusi, strasznie szarpie i wolno przyspiesza niema buta ;/ wydaje mi sie ze pod czas zmiany kolektora uszkodziła sie sonda ... zrobiłem test i wypiąłem wtyczke sondy .. zapalił sie check przejechałem z 10 km i zero szarpania dławienie sie auto zapier...dala jak powinno poczym wpiołem spowrotem sonde i znow lipa z jazdy ;/ czy to znaczy ze poszła sie ebac sonda ? czy macie jakies inne pomysły zapchane wtryski czy cus ? pozdrawiam

kacza1982
28-10-12, 21:13
zrób reset kompa, niech się nauczy, a jeśli nie to może faktycznie sonda

dixo
28-10-12, 21:15
robiłem reset i nic... wymienilem tylko kolektor 4-2-1 i dolot stożkowy takze nie powinno byc takich zachowan po tak malych modach .. musiała sonda pasc chyba ze wtryski sa zawalone ;/

kacza1982
28-10-12, 21:26
Gdyby wtryski były zawalone to odłączenie sondy nie zmieniłoby wiele, a napewno nie dałoby kopa normalnego jak na Hankę przystało. Jeżeli nie wypowie się ktoś kto zna temat 4-2-1 proponuję zatankować do full. odłączyć sondę, zrobić 100km i zatankować znowu i sprawdzić ile pali, jeżeli będzie w normie-wytnij kata i wstaw strumienicę, popytaj elektryków co zrobić z check. Jeżeli będzie paliła dużo to poszukaj u wujka google albo poczekaj aż ktoś podpowie jak reaguje uszkodzona sonda.

dixo
28-10-12, 21:49
hmm napewno wzrosnie spalanie kata juz dawno niemam ;] hmm nic nie zostalo jak kupic nowa sonde ;D bo bez niej nie usmiecha mi sie smigac ... check sie bedzie swiecial spalanie bedzie wieksze tylko jaka sonde kupic orginal czy jakis tanszy zamienik ?

Yotomeczek86
29-10-12, 13:14
Kup NGK/NTK.. Tańsze mogą się niestety nie sprawdzać... Jak coś to pisz do haparts.. chłopaki Ci w dobrej kasie ogarną sondę.

gruszkin
29-10-12, 15:54
łan handret persent sonda ;]

dixo
29-10-12, 18:21
Ok dzieki za info zaczynam poszukiwania ;]

lozek
31-10-12, 12:59
Mowilem ze sonda ;) innej opcji juz tu nie ma.

Kupuj nowa ngk albo ori uzywke za grosze.

dixo
31-10-12, 18:49
A no tak Lozek :-] miałes racje juz NGK zamowiona ;] czekam na paczke troche poczekam bo do NL mi ja wysyłają ... jak dojdzie założę i dam znac Pozdro