PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana kostek do zarowek w przednich lampach Vgen



Lipek
28-09-07, 09:22
Witam, wszyscy znamy problem slabych swiatel w civic V generacji. Mam pytanie - czy ktos wymienial kostki do zarowek w przednich lampach?- jesli tak, to czy jest z tym duzy problem? (domyslem sie, ze nie ale wole zapytac) Drugie pytanie - do Tych ktorzy przeprowadzili taka operacje - czy taki zabieg daje jakies widoczne rezultaty? Pozdrawiam

Dareko87
28-09-07, 09:34
Witam!

Ja wymieniałem w lewej lampie bo już zaczynała żarówka mrugać oryginalna kostka sie troszkę stopiła i była lipa. Jeżeli chcesz wymienić kostki tylko z nadzieja na to ze lampy lepiej będą świecić to nie ma sensu, będzie tak samo jestem tego pewien. Jak masz dobre kostki nie stopione ani nic to nie wymieniaj.
Jeżeli już będziesz chciał wymienić kostki to nie ma najmniejszego problemu, odcinasz starą kostkę, bierzesz nową i ładnie łączysz kabelki i izolujesz. Możesz wziąć kostki z obojętnie jakiego samochodu byle H4 :D

Ja nienarzekań na słabe światła polecam żarówki philips GT150 naprawdę super świecą.

Pozdro!

Pozdrawiam

Grześ Jagielski
28-09-07, 10:43
po co wymieniac kostki?? czy to cos pomaga przy lepszym świeceniu żarówek??
poprostu jedziesz do sklepu i kupujesz h4 90\100 ewentualnie jak ci mało to 100\140 i problem słabych świateł rozwiazany....

Efyr
28-09-07, 12:01
Mocniejszych nie polecam, bo reflektory mogą nie wytrzymać. Sam znam przykłady, gdzie, odzeszło sreberko, popaliła się instalacja, czy pekło skło reflektora.

Same kostki wymiana nic nie da, a kupisz w motoryzacyjnym za kilka zł. Ale jak są zaśniedziałe styki to warto obciąć i wstawić nowe.
Ja u siebie zrobiłem tak:
nowe kable i tuż przy lampach przekaźniki, nowe kostki i nowe złączki. Do tego porządne żarówki (niedawno był temat i ktoś zamieścił link do testu, te drogie są nieopłacalne, bo płacisz tylko za marke i pudełko, świecą tak samo), ważne aby nie były niebieskie, bo te gorzej świecą (barwnik blokuje część światła)