PDA

Zobacz pełną wersję : przepalajaca sie zarowka



szarmx
27-09-07, 22:29
witam.

odkad kupilem moja hanke, a mija juz prawie 15 miesiecy wymienilem 3 zarowki od swiatel mijania :/
nie mam pojecia co sie dzieje ale co jakis czas przepala mi sie ta zarowka.ta, i nic innego. zamiast swiatla mijania mam tylko pozycje.
czego to moze byc wina?
slabych zarowek kupowanych w supermarkecie za 6 pln?
zwarcie?
mieliscie takowa sytuacje?

pomocy

s3kawek
28-09-07, 15:42
witam.

odkad kupilem moja hanke, a mija juz prawie 15 miesiecy wymienilem 3 zarowki od swiatel mijania :/
nie mam pojecia co sie dzieje ale co jakis czas przepala mi sie ta zarowka.ta, i nic innego. zamiast swiatla mijania mam tylko pozycje.
czego to moze byc wina?
slabych zarowek kupowanych w supermarkecie za 6 pln?
zwarcie?
mieliscie takowa sytuacje?

pomocy

Jak zakładasz żarówkę to nie dotykaj bańki palcami a najlepiej wytrzyj spirytem. Jakie to żarówki, zwykłe czy jakieś wynalazki +300% więcej światła?

szarmx
28-09-07, 15:45
zadne tam super bonusowe super white'y czy tez pseudo xenony (ktore nomen omen tez mialem i sie przepalily). najzwylkejsza zarowka H4.

podczas zakladania zarowek zawsze staralem sie niedotykac szkielka.
myslisz ze moze byc jakas inna przyczyna poza dotknieciem palcem?

skolopendra
28-09-07, 15:45
slabych zarowek kupowanych w supermarkecie za 6 pln?

to będzie winą.............. :/

szarmx
28-09-07, 15:48
zatem nowe pytanie - dlaczego tylko prawe swiatlo traci wlasciwosci swietlne a lewe jest nadal sprawne?

s3kawek
28-09-07, 16:06
zatem nowe pytanie - dlaczego tylko prawe swiatlo traci wlasciwosci swietlne a lewe jest nadal sprawne?

Kup Osram - kosztują coś koła 15 zł i sa bardzo ok.

Dlaczego tylko prawy? Cholera wie. Zauważ że przeważnie jak ktoś nie ma światła to prawego. Może jest to związane z tym że skrajna część drogi ma przeważnie więcej dziur, czyli żarówka częściej się trzęsie. Drucik rozżarzony do białości nie lubi potrząsania i częściej ulega przerwaniu. Ale to tylko moje domysły.

szarmx
28-09-07, 16:08
Zauważ że przeważnie jak ktoś nie ma światła to prawego

trafna uwaga.
:piwo2:

seawater
28-09-07, 17:25
Przełóż żarówkę z lewego (tę, która się nie przepala) do prawego i zobacz czy wtedy się przepali. Może po prostu ta z lewego za 6PLN trafiła ci się wyjątkowo udana :aloha:

czara
17-02-09, 09:35
witam u mnie problem jest podobny mianowicie pojawia sie co jakiś czas :kwasny:a dokładnie co 3-4 miesiące przepala sie żarówka od strony kierowcy i zaczyna kopać prąd w drzwiach kierowcy przy zamykaniu. Druga strona jest ok. Jak szukać przebicia? i co może być przyczyna przepalania sie żarówki w tak szybkim tępię ?Żarówki to albo osram albo philips wiec marka sprawdzona. jak wstawię nowa to wszystkie problemy znikają na jakiś czas. Dobre żarówki kosztują wiec wydatek co 3 miechy na nowe trochę nie jest mi na rękę Nie wiem czy to istotne ale "wtyczka" która przychodzi bezpośrednio w żarówkę ta gumowa jest lekko zdeformowana od ciepła no może od gorącą :) ale w takim razie dlaczego nowa działa bez zarzutu?