PDA

Zobacz pełną wersję : CHECK + brak bledow samodiagnostyki



Wiśniovy
27-10-12, 13:59
Wraz z pierwszymi przymrozkami Ej8 zaczal stroic fochy. Podczas ruszania badz jazdy w korkach po stronie kompa/przekaznika slychac pykniecie po czym wywala check'a. Dzis nawet kiedy jechalem w korku na 1ce i kontrolka juz sie swiecila pyknelo jeszcze pare razy podczas paru minut zamulania w korku. Kiedy jade normalnie nic sie nie dzieje. Po zapaleni check'a auto nie slabnie, jedynie w chwili pykniecia prygasa na ulamek skundy. Gdy wylacze i wlacze silnik kontrolka gasnie. Samodiagnostyka nie pokazuje bledow. Problem wystepuje zarowno na benzynie jak i na lpg. Gaz zakladal naprawde ogarniety czlowiek do ktorego mam zaufanie. Podczas strojenia instalacji powiedzial mi,ze nie mam odpowiedniej korekcji skladu mieszanki (dokladniej gdy wcisnal gaz wiecej niz polowe podczas jazdy wtryski leja na bogato) choć wątpię aby miało to z tym jakiś związek. Problem pojawil sie pare dni temu, do tego czasu nie bylo żadnych problemow. Gdy auto jest juz rozgrzane, komp i przekaznik delikatnie cieple wszystko jest jak nalezy. Jakies sugestie??

Auto to ej8 z cai ssg i kompem p28 z seryjna mapa z6+ vtec od 4800 by furious/obd 1

zakit
28-10-12, 02:40
niech zgadne ze masa na termostacie?

Wiśniovy
28-10-12, 10:42
niech zgadne ze masa na termostacie?

W tym przypadku czy nie powinno wyrzucać check'a również w czasie jazdy bądź gdy auto jest już rozgrzane? Zauważyłem, że kontrolka zapala się tylko podczas postoju bądź jazdy na 1 lub 2gim biegu gdy obroty nie przekraczają 2-2,3 tys a owe "pyk" na bank pochodzi z ecu. Ale masę i tak sprawdzę:).

zakit
28-10-12, 11:10
ecu nie moze robic pyk, tylko jakis przekaznik. no chyba ze ecu robi pyk, ale to juz po ecu jest ;P

o ile sie nie myle to przekaznik pompy jest po prawej stronie i to on robi pyk.

sprawdz dobrze ta mase, bo objawy sa wlasnie odpowiednie dla wlasnie takiej usterki.
moze sie rozlacza na chwile, potem znowu jest ok itp. a moze przekaznik ma juz dosyc.

Wiśniovy
28-10-12, 11:46
tylko gdy przekręcę zapłon i przyłożę rękę do przekaźnika to czuć owe "pyknięcie" a w sytuacji gdy wyskakuje check tego nie czuć. Jeśli to wina ecu, będę musiał odezwać się do furiousa z reklamacją.

PS. Mam jeszcze pewną teorię, może w miejscu w którym przy dokładaniu kości do ecu robi się zworkę pod wpływem niskiej temperatury luty kurczą się i powstaje problem z połączeniem. Jeśli poprawienie masy termostatu nie pomoże, spróbuję zabrać kompa do domu na noc i zobaczyć czy rano problem nadal będzie występować.

Furious
29-10-12, 14:49
Przekaznik pompy paliwa jest z lewej strony a nie z prawej...
U Ciebie obstawial bym raczej problem z masą lub jakas przerwa w wiązce - moze zosala poruszona przy zakladaniu LPG. Temperatura nie ma wplywu na komputer, wiec ogrzanie go nic Ci nie da.

Wiśniovy
29-10-12, 16:45
Przekaznik pompy paliwa jest z lewej strony a nie z prawej...
U Ciebie obstawial bym raczej problem z masą lub jakas przerwa w wiązce - moze zosala poruszona przy zakladaniu LPG. Temperatura nie ma wplywu na komputer, wiec ogrzanie go nic Ci nie da.

...u mnie jest po prawej za schowkiem (nad kompem). Gdyby to była masa lub wiązka nie wywalałoby check'a tylko po porannym paleniu zimnego silnika. Kontrolka zapala się tylko wtedy, gdy obroty są na biegu jałowym i choćby musnę gaz. Gdy ruszam energicznie i środek się już ogrzeje wszystko jest ok. Myślę że w nim może być jakaś minimalna przerwa w połączeniu gdy jest zimno. Zobaczymy czy coś pomoże, gdy przenocuję go w domu.

Muzyk-Grzes
29-10-12, 17:52
Wywalenie check'a bez kodu błędu oznacza problem z ecu. Może tez oznaczać na przykład jakiś problem z połączeniem kości eprom z ecu . Taki dokładnie przypadek był jak koledze (jak to zrobił to nie wiem) "wypięła" się kość z podstawki. Warto i to sprawdzić.

Furious
29-10-12, 18:03
Twoją wersje można tak samo przedstawić z drugiej strony:


Gdyby to był komputer nie wywalałoby check'a tylko po porannym paleniu zimnego silnika. Kontrolka zapala się tylko wtedy, gdy obroty są na biegu jałowym i choćby musnę gaz. Gdy ruszam energicznie i środek się już ogrzeje wszystko jest ok. Myślę że w wiązce może być jakaś minimalna przerwa w połączeniu gdy jest zimno.

Wiśniovy
02-11-12, 09:39
Najprawdopodobniej znalazłem powód usterki. Zgodnie z zapowiedzią ecu powędrowało na noc do domu. Przy okazji profilaktycznie zajrzałem do środka i okazało się, że dwa owalne "tranformatorki"?? z pól C21 i c24 prawie się dotykały. Po ich wyprostowaniu check już się nie pojawił. Dam znać za parę dni czy sytuacja nie uległa zmianie. Jeśli wszystko będzie ok - temat do zamknięcia.

Wiśniovy
08-11-12, 10:44
Niestety, 2 dni temu znów zaczęło wyrzucać checka na zimnym. Objawy są takie same, po wyjęciu kompa na noc i ogrzaniu do temp pokojowej problem znika. Wszystko wskazuje na to, że to ecu...