PDA

Zobacz pełną wersję : Nie pali po dłuższym postoju...



evil_kid
26-09-07, 22:29
Witam.
Ostatnio coś trafiło mojego civica i po dłuższym postoju(np. po dwóch dniach nie odpalania go)
nie chce palić :/ .Można go kręcić 15 min i nic nawet nie zakrztusi się.Próbowałem go odpalić ostatnio z popychu i też zero jakiś chęci odpalenia.Choć po trzech próbach pchnięcia odpalił od razu z kluczyka :/ - co dla mnie też jest dziwne.
W skrócie- jak chce się go odpalić - zero reakcji- tak jak by był przelany lub w ogóle bez wachy.Jednak gdy już jakimś cudem odpali,to trzeba przez kilka minut operować lekko gazem, bo jak się mocniej wciśnie to się dławi a jak puści to gaśnie...Po tym w czasie jazdy jest już cały czas ok...
Może ma ktoś jakieś pomysły...
Z góry dzięki
Pozdrawiam

karpik85
26-09-07, 23:59
Sprawdź cały układ paliwowy czy nie ma gdzieś nieszczelności. Czasem jest tak, że jak masz gdzieś pęknięty przewód, albo jakąś nieszczelność przy filtrze itd., ze jak auto długo stoi to paliwo całkiem schodzi do biornika, cofa się, wtedy jest dokładnie tak jak to opisałeś: trzeba długo kręcic, żeby pompa na nowo naciągnęła paliwa ze zbiornika. Mogę się mylić, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

mellucci
27-09-07, 00:22
a moze zalewa sie woda uszczelka pod Glowica nie brakuje ci wody za czesto w zbiorniczku od chlodnicy ?

evil_kid
27-09-07, 07:56
No właśnie brakuje dosyć często...Ale raczej gdy jest ciepło szybko znika lub przy katowaniu

Skoti
27-09-07, 09:28
Sprawdz czy masz iskre na swiecach

mellucci
27-09-07, 22:23
na moje uszczelka pod glowica pzdr

aha jeszcze pytanie czy para leci z tlumika przy przegazowce autka ?:> jak tak to napewno uszczelka

evil_kid
27-09-07, 23:42
Sprawdz czy masz iskre na swiecach
A co ma iskra do tego???Jak by jej nie było to i po odpaleniu przy normalnej jeździe też by było chyba coś nie tak...

[ Dodano: Czw 27 Wrz, 2007 ]

na moje uszczelka pod glowica pzdr

aha jeszcze pytanie czy para leci z tlumika przy przegazowce autka ?:> jak tak to napewno uszczelka
W sumie to leci jasny(więc taki jak od wody) ale tylko po odpaleniu(przez chwile dopóki silnik nie złapie trochę temp.) więc chyba wszystko jest ok...W czasie jazdy nawet przy kręceniu do końca(nie mówię o odcince, bo 1.3 jej nie ma) żadnego dymku nie widać... :/

mellucci
29-09-07, 20:51
ja tez mam do wymiany w d13b2 uszczelkie i tak samo mialem jak piszesz jest u mnie takze wiesz ... zalewa sie woda na moje ... zacznij zbierac na naprawe pzdr

Spike
09-10-07, 15:24
Na 99% uszczelka... jeżeli ciężko pali, leci trochę dymu, a jeszcze po odpaleniu ma niskie obroty to uszczelka do roboty.