PDA

Zobacz pełną wersję : Smużki na przedniej szybie jak siada rosa



Giegx
26-09-07, 12:41
Witam, problem pojawia się kiedy samochód jest zimny, i w obecnym jesiennym czasie rano lub wieczorem, kiedy siądzie rosa na szybie. Kiedy w takim momencie wsiadam do samochodu, póki nawiew jest zimny, same wycieraczki nie dają rady przetrzeć. Zeby było "smieszniej" tych mokrych smug nie da sie wytrzeć nawet z zewnątrz "ręcznie" szmatkami czy zdejmowakiem wody (taka ręczna wycieraczka po myciu auta).

Co jest grane? Próbowałem wielu sposobów, płyn do mycia naczyń, niewidzialna wycieraczka (niepolecam na przednią!) czyściłem szybke nawet benzyną apteczną!
Nawet nie wiem czy to jest zatłuszczenie czy moze cos innego, czy moze poprostu jakies zmatowienie, bo efekt występuje DOKLADNIE w miejscu chodzenia wycieraczek, nawet jest taki slad w miejscu gdzie prawa wycieraczka zawraca (ukośna smuga).
Moim najnowszym pomysłem jest Glass Polish www.turtlewax.com.pl/sklep/clearvue-glass-polish-500-ml-plyn-do-polerowania-szyb-p-40.html
Czy probowaliscie czegos takiego? Może macie jakies inne sugestie, pomysły. Problem ten niewystepuje w nowych samochodach, więc wielu z was tez to zapewne drażni.

Dodam że największa tragedia jest w jesienne zimne mokre noce, w pierwszych chwilach naprawde ledwo co widac, a mijające samochody oślepiają bardziej niż zwykle, nic nie widać przez kilka minut.

dwupak
26-09-07, 13:04
Szyba w obszarze poruszania sie wycieraczek najprawdopodobniej jest wytarta (porysowana). Co do tego środka to wątpię żeby pomógł. Są specjalistyczne zakłady które polerują szyby nie znam dokładnego procesu polerki i środków do tego używanych. wiec nie powiem czy można zrobić to samemu.

Giegx
26-09-07, 13:30
Hm, sprawa jest o tyle dziwna, że kiedy szyba jest idealnie sucha, to nie widac na niej żadnych rys i smug, dosłownie nic. Dopiero woda, czy para dziwnie sie układa, i tylko tak mozna zobaczyć te niedoskonałości.

Z tego co wiem polerka raz że jest nieopłacalna, a dwa to stosuje się ją w przypadku konkretnych bardzo widocznych rys. A to wygląda na jakies, nie wiem, tak jakby zatłuszczenie może, mikrozmatowienie.

MACHoo
26-09-07, 13:41
mam podobnie :) Szyba wygląda jakby była tłusta czy cos w tym rodzaju. tez prubowałem to czyscic roznymi plynami do szyb i nic nie pomogło. teraz nic z tym nie robie i nie ma wyjscia tylko trza z tym jezdzic :D

derekHC4d
26-09-07, 15:10
To co najczęściej znajduje się na przedniej szybie (w zasadzie na wszystkich, ale na przedniej najbardziej przeszkadza) to moi drodzy film z wosku podczas tzw. mycia z woskowaniem. Nie używam tego dziadostwa. Żadna znana mi chemia nie pomogła w usunięciu. Pomogło jedynie mechaniczne polerowanie szlifierką oscylacyjną, tak tak szlifierką ale oscylacyjną. Filc nałożonym środkiem polerskim. Nie ma śladu już po tym dziadostwie. Strzeżcie się woskowania.

Giegx
26-09-07, 15:38
Hej no, ale nie ma co tego na chama polerować. Musi byc jakiś "delikatnejszy" sposób.
Wg tego co pisze producent www.turtlewax.com.pl/skle...-szyb-p-40.html ten właśnie srodek powinien znakomicie usunąć problem, a tego typu ingerencja będzie dość łagodna.
Derek, a ty chyba już mówisz o takim fachowym pilingu :bicie:
Mysle ze mamy jeszcze jakies mozliwosci. Procz tamtego Turtla znalazłem jeszcze www.autokosmetyki.pl/abel_auto_polish_vitres_preparat_do_polerowania_sz yb,p257.html
No nie mówcie mi ze to też jakis bubel nic nie warty? A jak nie to to są jeszcze preparaty do czyszczenia felg z kwasami :):) (polecam niemiecki Nigrin Oxyenergy) takie preparaty zawierają delikatnie żrące kwaski, może to lepiej rozpuści jak benzyna? Ale boje sie na szybe to nałożyć bo to nie felga :figielek:

derekHC4d
26-09-07, 15:49
Jaki fachowy piling. Zwykła szlifierka oscylacyjna taka jak do polerowania lakieru po malowaniu, żeby spolerować przyklejone pyłki po wyjściu z komory "bezpyłowej" :d
Zrobiłem to sam, tylko środek do polerowania był specjalny. Dziś już nie pamiętam co to było. Trzeba uważać na uszczelkę po widać na niej ślady. Polerka to jest to!

jacu27
26-09-07, 16:22
no koledzy tak sobie tez zasrałem po myciu w myjni i cholera mnie bierze bo nie idzie tego zmyc a mam szybe nowa i nowe wycieraczki jak jade rano to idzie dostac na głowę nic nie widać :djablek: wodzu hani strzeż się myjni z woskiem :djablek: pozdro

MACHoo
26-09-07, 16:23
A jakby przemyc szybe denaturatem albo benzyną ekstarkcyjna albo moze rozcieńczalnikiem nitro ??

Giegx
26-09-07, 21:06
Nosz własnie tak próbowałem na poczatku, benzyną apteczną, ale potem "nasmarowałem" niewidzialna wycieraczką ktora jest fajna, poki sie nie wlaczy wycieraczek wlasnie. Bede musial benzyna jeszcze raz przeczyscyc. Nie wiem jak te rozpuszczalniki, h.. wie czy klejona szyba jakos sie "nierozklei" od tego :/:/

Nikt nie odpisal jeszcze co mysli o tych Turtle wax wynalazkach do usuwania zmatowien i rysek, przy pomocy szmatki niby. Pisalem też o preparatach na bazie kwasów, te ktorymi czysci sie felgi :p

Tak jak pisze jacu, to jest wlasnie to. Rano tez jest masakra :/ i też kiedys nawoskowałem szybe, kur..wa teraz wiem że to wieelki bład! A woski sa naprawde niedozdrapania :bicie:

e1b3k
26-09-07, 21:11
Pisalem też o preparatach na bazie kwasów, te ktorymi czysci sie felgi :p


Może tym lepiej nie, bo jeszcze coś przypadkiem przypalisz ;-)

nelq
26-09-07, 21:16
Co do tego mleczka (http://www.turtlewax.com.pl/sklep/clearvue-glass-polish-500-ml-plyn-do-polerowania-szyb-p-40.html) - ja użwywałem kiedyś preparatu Auto Glym'u (http://www.autoglym.com/enGB/product-proddetail.asp?v06VQ=FE&Range=1). Świetna rzecz, ale czy usunie to o czym mówicie - nie mam pojecia. Wspainale usuwa wszelkie ryski, szkło wygląda rewelacyjnie po tym.
Kwasu do felg to bym nie ryzykował - jeszcze Ci się coś porozkleja albo cała szyba zmatowieje, cholerstwo jest naprawde mocno żrące (Przynajmniej te z którymi ja miałem do czyinenia. Jak kapnęło na skórę to było bardzo nieprzyjemne.)


wodzu hani strzeż się myjni z woskiem
Ja tam się wogóle wystrzegam jak ognia wszelkich myjni automatycznych.

Giegx
26-09-07, 22:58
Hehe, no z tym kwasem to mozesz miec racje :p Ale o dziwo jak czyściłem felgi, to w trudno dostępnych miejscach "doczyszczałem" palcem :D bez rękawiczki ;) no i nic sie nie wydarzyło, hehe.
Natomaist te do "polishingu" preparaty chyba cos jednak dają. Są rózne firmy, ale Turtle jest naprawdę z renomą i myślę ze to cos moze pomóc.

Marci
27-09-07, 09:31
Jakikolwiek kwas to bardzo zly pomysl, kiedys uzywalismy kwasu do mycia amerykanskich ciezarowek (a konkretnie elementow chromowanych np. obudow lusterek, oczywiscie bez demontazu z auta) i wystarczy na kilka sekund zostawic kwas na szybie lub niedokladnie splukac i szyba sie robi biala jak mleko a jakiekolwiek proby zmycia tego bialego "nalotu" powoduja tylko ze jest coraz gorzej. Tak wiec z kwasem ostroznie prosze.. :agent:

derekHC4d
27-09-07, 12:35
Kwasu używa się do matowienia szkła. Np kryształów.

Giegx
27-09-07, 20:32
No dobra czyli juz wiemy zeby kwasikow nie uzywac ;) A co myslicie o tych mleczkach do delikatnego wygładzania szmatka, gabką (powyżej przykladowe linki) ?? Czy to wogole działa? W zyciu czegos takiego nie widzialem.

nelq
27-09-07, 21:44
Naprawde działają! Ale czy usuną ten wosk czy co to tam jest to głowy nie dam.

Giegx
28-09-07, 01:56
No to trza kupić poprostu :) 20 zł i już, wezme to jeszcze benzyną apteczną przemyje, zrobie na cacy :p

dolszym
11-10-07, 11:55
Odkopuję temat, mam tak samo, czy użycie tego środka pomogło???

Halski82
11-10-07, 15:17
Hmm..własnie szwagier przywiózł mi z Anglii "Auto Glym" . Moze zle coś robię bo szybę mam niecekawą z przodu ale to mleczko te ryski od wycieraczek dodatkowo wyeksponowało :( .. kolego nelq pomóż..rozprowadziłem, nastepnie wypolerowałem..itp. Na bocznych szybach rewelacja ale na przedniej już nie...

krugger
11-10-07, 17:27
przednia szyba jest robiona z mocniejszego szkła hartowanego niz szyby boczne dlatego trudniej ja spolerowac niz inne slabsze szyby z tego co widac to polerka ktora robil derekHC4d pomogla bo o "zaczarowanych" plynach cisza :d

derekHC4d
12-10-07, 08:41
O polerce powiedział mi facio co sklejał mi niewielkie pęknięcie. Miał dużo większe doświadczenie w usuwaniu wszelakiego syfu. Nie forsował swojej usługi polerowania więc nie miał w tym interesu. Powiedział, żebym zrobił sam polerkę mechaniczną oscylacyjną filcem z dodatkiem właściwego środka ścierno-polerującego do szyb i tak zrobiłem. Efekt murowany. Polecam.

Halski82
12-10-07, 10:54
A możesz mi napisać jaki to środek był ?? Ten do polerki?

majdan
12-10-07, 11:55
derekHC4d, podziel się wskazówkami. Mam podobny problem.

Giegx
13-10-07, 01:52
Sorki że dopiero teraz odpisałem, ale niesprawdzałem maila ostatnio :p

Przyszła mi dzisiaj paczuszka od Turtle Wax Polska. Prócz wosku no.1 oraz szamponiku zakupiłem jeszcze ów magiczny środek Turtle Wax clear vue, glass polish. Buteleczka jest świezutka, dopiero co odpakowałem. Produkt ma postać kremowego mleczka, w dotyku nie da się wyczuć żadnych drobinek trącyh, a po wyschnięciu zachowuje sie jak wosk, łatwo to spolerować. Ciekaw jestem czy to w jakiś sposób szybe ściera i wygładza czy może działa to jak preparaty do zarysowanych paneli czy komórek, który tylko maskuje ew. nierówności.

Instrukcja obslugi w skrocie mowi żeby nałożyć na suche szyby preparat, wilgotną szmatką, a jak wyschnie to spolerować suchą.

!! JUTRO JAK NIE BEDZIE lało to przetestuje i napisze tutaj jakie sa efekty !!


A dla ciekawskich przepisze opis produktu bo mi sie nudzi :bicie: (nie znalazlem takiego online)

CVGP: Szyby samochodowe stopniowo stają sie chropowate i podrapane, w wyniku oddziaływania żwiru czy brudu tracą przejrzystość i osłabiają widoczność w czasie jazdy. CVGP jest łatwym w użyciu mleczkiem, zawierającym jedyną w swoim rodzaju mieszankę, która efektywnie likwiduje powstałe rysy, przez co światło nie załamuje i nie rozprasza się na nich. Dodatkowo CVGP szybko usuwa takie zanieczyszczenia jak olej, żywica, insekty itp. Jest to jedyny taki produkt na rynku.

No nic... sie przekonam czy to prawda :>

[ Dodano: Sob 13 Paź, 2007 ]
No więc użyłem tego cuda :D Efekt jest interesujący, przednia szyba wywiera na wycieraczce jakby większe tarcie, ma to i swoje złe strony bo wycieraczka przechodzi nie płynnie tylko co jakiś czas poszarpuje. Moze z czasem to sie "dopoleruje" w kazdym razie woda testowa zchodzi prawie idealnie. Ale 100% pewność będe miał wieczorem albo rano jak rosa siądzie. Za niedlugo kupie nowe pióra a wtedy efekt mam nadzieje będzie perfekcyjny :)

Sam środek w dotyku po wyschnięciu jest taki matowy, a nakłada sie go na szybe jak wosk, polerując na koncu. Wydaje mi sie że on nic nie sciera, tylko własnie "zalepia" mikrourazy coś jak wyżej wspomniany preparat do usuwania rys z wyswietlaczy.

[ Dodano: Nie 14 Paź, 2007 ]
Jesli ktos jeszcze patrzy na ten wątek to dodam. Dzis rano przecierałem mgiełke, po przetarciu robi sie jakby lekka tecza na szybie (niebylo tego wczesniej) ten srodek zrobil cos niebywałego na szybie :D Lewa wycieraczka troche mi "podskakiwała" z czasem przestało ale wymieniłem obie na jakieś tanie ALCA Germany (ojciec kupil sobie do corsy ale nie zakladał wiec ja załozylem) no i efekt jest prawie że idealny, oceniłbym na 98%, bo gdzieniegdzie jeszcze cosik widać ale to już detale :)

Mysle ze ten Glass polish cos daje i widać to, jednak nie mozna tego nazwac polerowaniem.

Pozdrawiam :)

Popai
22-01-08, 15:33
Witam,

widze że pobawiłeś się trochę z tym tematem. Niestety jest to może niezbyt docelowe nanosić co jakiś czas ponownie warstwę mleczka.
Polerowanie (czego obawiałeś się na początku) nie jest takie agresywne. Nawet mniej od tego mleczka. Tekie efekty jakie opisywałeś na tym wątku powinny zniknąć nawet przy ręcznym polerowaniu. Polecam Hartpolish. Środek jest wodny, nie można nic uszkodzić.
Efekt będzie na zawsze i wycieraczki będą chodziły jak po powłoce nano. Polecam oczywiście naszą stronę http://www.hartim.pl gdzie kupisz wszystko do szyb nawet "wycieraczkę nano". Jest tam również instrukcja stosowania. Nie musisz kupować na ciemno.

Pozdrawiam,

Michał

W razie pytań jestem do dyspozycji.

Giegx
22-01-08, 17:06
Hehe, a no jasne że też masz troche racji. niemniej jednak ja jestem zadowolony, ostatnio kumpel zapytał sie "kurde jak ty to robisz że ci wycieraczki tak *****iscie chodzą, bez żadnego dzwieku" No i to mowi samo za siebie, bo chodza naprawde płynniutko i zbierają 99% wody z szyby.

Srodek nakłądam raz na 2 miesiące wiec starczy na długo, pozdr