PDA

Zobacz pełn± wersję : b18c4 zuzycie oleju



mordi
21-10-12, 13:22
szukalem podobnego tematu ale nic szczegolowego nie znalazlem o co mi chodzilo
mam taki dylemat dotyczacy brania oleju..
moja b18stka bierze mi olej jak jezdze spokojnie to nie wiem czy wogole cos ubywa praktycznie ciezko zauwazyc jak grubo zapie*** do samej odcinki to go zjada zauwazalnie ciezko mi powiedziec ile l/km. Natomias chodzi o to czy to da sie uratowac uszczelniaczami czy pierscionki trzeba robic.. zauwazylem ze jak hamuje silnikiem z wysokich obrotow to mi kopci albo czasem czuje olej w kabinie a nie mam zadnych wyciekow suchutko jest.. jak krece do konca to dyma pusci przed sama odcinka juz jakos kolo 7,5 tys w gore ale moze to wina uszczelniaczy, bo juz od cisnienia puszcza nie wiem jakies propozycje ??? w sumie da sie zmienic uszczelniacze zaworowe bez sciagania glowicy wiec mozna sprobowac i sie poratowac ? uszczelka pod glowica dobra itp plynu nie ubywa nie miesza sie z olejem. Zauwazylem tez ze olej jak doleje w moment robi sie jakos czarny hmmm slucham opini :)) pozdrawiam

Saiti
21-10-12, 13:38
rób jedno i drugie. Z do¶wiadczenia wielu - dotkanie nowymi uszczelniaczami zrypie Ci do końca pier¶cienie olejowe ;)

Sgt
21-10-12, 13:55
Miałem identyczne objawy w D14, puszczał b±ki przy hamowaniu silnikiem, olej po dolaniu za chwile czarny, palił prawie 1l/1000km. Wymiana uszczelniaczy, prowadnic zaworowych no i pier¶cieni tłokowych załatwiła sprawę. Moim zdaniem jak już brać się za taki remont to zrobić na raz to co trzeba bo chwile pojeĽdzisz i znowu będzie problem.

skolopendra
21-10-12, 13:58
Natomias chodzi o to czy to da sie uratowac uszczelniaczami

nie

Yotomeczek86
21-10-12, 14:38
Albo remont całego silnika albo dolewaj. Nie ma co się w pół¶rodki bawić - szkoda kasy, zachodu.