PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki wybrać akumulator? 1.3 94' D13B2



rosio23
18-10-12, 22:20
Zrobiło się trochę zimniej no i akumulator już nie daje rady, więc trzeba kupić nowy, a nie mam pojęcia jaki. Jakie parametry powinien mieć?
Co polecicie z własnego doświadczenia?

KamilVTEC
18-10-12, 22:47
Ja mam boscha 45AH S3 bodajże. Używam go 3 rok i nie miałem nigdy problemów. Nie wiem czy jakaś wieksza pojemność wejdzie do civica :P


edit: Bosch 45ah S4

kravjec
19-10-12, 12:11
Ja mam boscha 45AH S3 bodajże. Używam go 3 rok i nie miałem nigdy problemów. Nie wiem czy jakaś wieksza pojemność wejdzie do civica :P

Bosh S3 o ile się dobrze orientuję nie wejdze do Civica Vgen, jest za szeroki. Ja kupiłem sobie ostatnio cienkiego voltmastera 45AH za 180zł, To jest to samo co droższa polska Centra, z tym, że produkowana wlaśnie dla voltmastera i poprzez brak napisu "Centra" płacimy troszkę mniej

zakit
19-10-12, 21:55
Bosh S3 o ile się dobrze orientuję nie wejdze do Civica Vgen, jest za szeroki. Ja kupiłem sobie ostatnio cienkiego voltmastera 45AH za 180zł, To jest to samo co droższa polska Centra, z tym, że produkowana wlaśnie dla voltmastera i poprzez brak napisu "Centra" płacimy troszkę mniej

akurat czy s3 czy s4 nie ma znaczenia, bo akumulator kupuje sie pod odpowiedni wymiar, a s3/4 to tylko model, wiec gadasz glupoty.

prawidlowy akumulator do hondy powinien miec parametry: 45Ah / 330A(300A), prawy plus.

rosio23
20-10-12, 11:17
Czy w czymś przeszkadza jak akumulator będzie miał np. 400A?

Malitek
20-10-12, 11:34
1. Nie znajdziesz takiego cienkiego na szerokość. No chyba ,że No Name Made in china z napisem 5000A

Ja właśnie wczoraj zamówiłem Yuasa 156 45AH i 380A rozruchowego prawy plus. Koszt 230zl

Paso
23-10-12, 12:33
ja też mam Yuase i złego słowa nie powiem na nią , a jak kiedyś sprawdzałem w EPC to Yuasy były na pierwszy montaż też wrzucane do civiców.

Sipsen
05-11-12, 01:05
Yuasa jest montowana firmowa - ergo nie jest zła, ale jakiś polski akumulator o porównywalnej wytrzymałości wyszedłby na pewno taniej. Kwestia tylko co by weszło.

diorek
05-11-12, 23:23
a czy ktoś spotkał się z polskimi akumulatorami np. Jenox? Wg wyszukiwarki (http://www.jenox.com.pl/#/wyszukiwarka-akumulatorow) powinieneś wybrać model classic

Thomas80
05-11-12, 23:30
polecam aku z firmy ZAP i YUASA rowniez ma barciak i nie narzeka. a do 1,3 to styka 45Ah i 330A na rozruch

dmx
05-11-12, 23:56
Ja mając 10lat tą samą Hanię zmieniam ciągle na Vartę i odpukać wymieniłem 2 aku na 10lat :) a i cena jak na Warszawę niezła (210pln)

Sipsen
06-11-12, 21:29
polecam aku z firmy ZAP i YUASA rowniez ma barciak i nie narzeka. a do 1,3 to styka 45Ah i 330A na rozruch

No właśnie z polskich ZAP albo Jenox właśnie, miałem jednego i drugiego, ten drugi chyba nawet ciut dłużej wytrzymał. No w każdym razie oba tańsze od np. centry, która wcale wytrzymalsza nie jest.

diorek
20-11-12, 21:58
YUASĘ miałem w moto i nie polecam.. szybko poleciała niestety. Kupiłem żelowego i wymiatał bodajże motobatt...

Szczery
22-11-12, 00:52
W 2ch haniach w ciagu 3,5roku miałem dwie centry.
Obie padły w ciagu 2,5roku od kupna.
Teraz w jednej mam "eurostart", bezobsługowy. Podobno w kooperacji z varta jest to robione. Mam go łacznie z 3-4lata. Kupiłem do eg3 które srzedałem z rocznym aku, do siebie kupiłem własnie centre kturą gdy padła zamieniłem na tego eurostarta z eg3 które kolega akurat złomował. Jezdzi do dziś bez oznak zmęczenia.
W drugiej hani którą kupiłem jakiś rok temu od kumpla z około roczną wtedy centrą na pokładzie tez obdarowałem ostatnio nowym aku bo w centrze oberwała sie jedna cela.
Centry (czarnej) juz nie kupie.

jerzynew
22-11-12, 11:21
nie polecam centry ani exide z standardowych modeli, nawet po roku jazdy po naszych "autostradach" ;) potrafi zrobić przerwe na celi, bardzo wrazliwe na wstrząsy, a gdyby nie był zamocowany to po trasie gdansk-zakopane jest do wymiany :) polecam boscha, jezdzilem 2lata na niezamocowanym, nawet przeszedl kolizje, w wyniku której kielich wgniótł sie w aku, sciskajac go powstało wgniecenie na 1/3 wysokosci od dołu, wgniot na jakies 3cm wgłąb, szerokość wgniotu 10cm, zdemontowałem go z pewnością ze bedzie uszkodzony, po kilku tygodniach obudowa wróciła do pierwotnego położenia i aku uzywam od tego czasu rok, nadal nie zmienił parametrów :)