PDA

Zobacz pełną wersję : Programator do ECU



Tomo
02-11-04, 22:11
W mojej pracy mam do dyspozycji programtor do ECU. Jest uniwersalny i uzywam go do modyfikowania programów w autkach marki VOLVO

Myślę że można by wykorzystać do programowania hond ;)

Znam kilka darmowych programów do hond dzieki którym można modyfikować ECU. Myślałem również o HONDACIE www.hondata.com ale to juz nie jest darmowy program tylko większa inwestycja. I może to być raczej opcja na przyszłość :twisted:

Może ktoś byłby czymś takim zaintersowany żeby w to wejść i zacząć sie tym zajmować na poważnie? 8)

Ja zapodaje pomysł mam nadzieje że ktoś w to wejdzie i wspomoze mnie wiedzą i chęciami :wink:

Pozdro

LIO
02-11-04, 22:28
najpierw to zacznij tymi darmowymi sie bawic, zebys wiedzial czy sie da, co sie da itd, czy cie z roboty za to nie wyleja itd. A poza tym w cifie nie masz kompa :D

Tomo
02-11-04, 22:38
nie mam w cifie kompa... dlatego potrzeba kogos z chęciami moze przemir masz tego starego cipa z usa?

programator jest w moim biurze w mojej szufladzie i sie nudzi :wink:

Jasiu
03-11-04, 00:39
Czesc,

W Honda Trojmiasto wlasnie zaczelismy sie tym zajmowac, jest artykul na ten temat na naszej stronie.
Moim zdaniem najlepsze zrodlo wiedzy to www.pgmfi.org, goscie tam wymiataja.
Ogolnie moje ECU jest w trakcie modyfikacji, zmienilem program (ale nie jest jeszcze docelowy) teraz pracujemy nad dataloggingiem (zegary i wszystkie dane z ECU na laptopie). Nastepny krok to RTP (programowanie ECU w czasie rzeczywistym).
Pozdrawiam,
Jasiu

cihy
03-11-04, 08:43
dokładnie jak mówi Jasiu - ten sam link chciałem zapodać to chyba najlepsze miejsce żeby się dowiedzieć o programowaniu ECU, a co do danych z ecu wyswietlanych na monitorze laptopa to juz to zostalo zrobione, nie musicie robic tylko poszukąc (niestety nie pamietam gdzie widzialem taki program) w czym to programujecie?

przemir
03-11-04, 09:45
jak dzieci :lol: zamiast bawic sie w takie *******ki pomyslcie o rozwiazaniach dla doroslych np kompy z JP moj jest fajny i nie zaluje. Przypomnijcie sobie co sami pisaliscie ja ja wyskoczylem z tym pomyslem
Moj chip lezy gdzies w VTG bo tylko Grzes podjol sie w wolnej chwili sprawdzenia co i jak nikt inny nie chcial - sprawdzil, zalamal rece, dal mi dobry rabat na SMT6i i tym sie skonczyl pomysl. Jak chcecie czipsa to jak tylko bede kolo ViTiGi to zabiore, ale do niczego Wam sie nie przyda najlpieje naswietlic od nowa. Powiedziec Wam ile kosztuje kom w razie jak cos padnie przy tych modyfikacjach? mial bym juz spokojne to SMT :wink: a tak wogole Tomo to nawet starego kompa Ci do testow moge oddac - nie bangla wysylanie sygnalu na aparat zaplonowy moze jednak to sie da naprawic - wiec mysle ze jako ciekawostke na starym kopie i juz sprawdzonym chipsie mozna sie pobawic ale blagam o troche zimnej kalkulacji a nie hurrra tlumem

ps. postaram sie w sobote dostarczyc Ci Tomo czipsa i kompa

Jasiu
03-11-04, 10:14
cihy - nie robimy sami od poczatku. Edytor ROM nazywa sie CROME, a programy do dataloggingu - Ecucontrol, Cuddle.

Ogolnie wstawienie chipa i zrobienie wyjscia na laptopa to 2-3 godziny roboty i koszt 300-400zl, wiec nie sa to jakies koszmarne kwoty.

przemir - wyczytalem na www.pgmfi.org ze modyfikacje samego ECU daja lepszy efekt niz stosowanie SMT6, bo SMT6 po postu oszukuje kompa, a grzebiac w ECU mozesz bezposrednio zadac mu takie wartosci jakie chcesz.
Co ty wiesz na ten temat?
Jasiu

przemir
03-11-04, 10:24
a ja slyszalem ze strumienice i magnetyzery tez niezle sobie radza :lol: mnie nie przekonacie bo przerabialem ten temat, jak czytales Kivik tez odradza ale jak uwazacie ze to bedzie lepsze to trzymam kciuki.

a tak z ciekawosci to w jakim ECU /nr silnika nr ECU/ juz grzebaliscie?

Tomo
03-11-04, 10:29
wszystkie możliwe volvo :wink:

A co do hondy, to słyszałem że seryjne ecu jest najlepsze dla niej i żadna świnka/piggyback - SMT6/Dastek etc. nie może się mu równać.

Kwestia umiejętności zestrojenia.

przemir
03-11-04, 10:41
Czy seria ECU jest lepsza od piggy to nie wiem :) , napewno pozadny komp bedzie milon razy lepszy od piggy. A ja jestem za SMT6i bo jest: a) - w miare tanie b) - moge wyjac i wlozyc do nastepnego auta zakladajac turbo
Jak podlubiecie komputery w hondzie to podyskutujemy teraz to jest dyskusja kto co czytal a to troche nie przystoi na pozadnym technicznym forum. Ja mam zle doswiadczenia /przez co jestem uprzedzony/ a znam ludzi ktorzy chipy zachawalaja. Tak samo jak ja uwazam ze dany kolekor jest leszy od jakiegos tam - kazdy ma swoje zdanie i dlatego jedni maja szybsze auta a inni wolniejsze.
jak napisalem trzymam kciuki za chlopakow z 3Mta zeby im sie udalo a tobie Tomo chetnie pomoge jak napisalem podwioze Ci mojego starego ECU PW0 i chipsa made in USA :lol:

Tomo
03-11-04, 11:58
chipsa chce zeby dopasowac przystawke ew. dokupic. Nie napisalem ze zabieram sie za tuning pełną parą ale że chce sie pouczyć troche ;) Jeszcze coś z tego wyjdzie :P

Nie miałem jeszcze czasu żeby dokładnie poznać działanie tych programów do ECU ale zasadniczo nie różnia się wyglądem i sposobem działania od SMT ani UNICHIPA więc przy małej pomocy jakiegoś speca 8)

przemir
03-11-04, 12:45
w moim ECu jest juz podstawka :wink:

Jasiu
04-11-04, 00:56
a tak z ciekawosci to w jakim ECU /nr silnika nr ECU/ juz grzebaliscie?

przerobilismy ECU P05 (D15B8) na P06 (D15B7) - ECU dziala, check engine sie nie pali, trzeba bylo sonde 1zylowa na 4-zylowa zamienic. Teraz prace trwaja nad dataloggingiem. Ehh, przydalaby sie porzadna hamownia w 3-city...

Jasiu

PS. Nastepne ECU to prawdopodobnie PR3 (B16A1) i/lub P30 (B16A2)

przemir
04-11-04, 09:28
ale pytanie ile mocy przybylo?

PR3 w B16A1? to robcie na dzien dobry wykres z hamowni i po tez plss!!

Tomo
04-11-04, 11:57
w moim ECu jest juz podstawka :wink:

tzn. masz przystawke z vtg? :roll: Ale oni cos tam modyfikowali?

Robienie takiego chipa zwykle polega na budowaniu/modyfikowaniu/wygladzaniu mapy paliwa i zapłonu więc... nie jest to jakieś super skomplikowane :roll: Tutaj wystarczy mieć podstawową wiedzę z zakresu strojenia SMT6 itp. I na pewno trzeba to robić przy pomocy specjalistycznego sprzętu :idea:






a tak z ciekawosci to w jakim ECU /nr silnika nr ECU/ juz grzebaliscie?

przerobilismy ECU P05 (D15B8) na P06 (D15B7) - ECU dziala, check engine sie nie pali, trzeba bylo sonde 1zylowa na 4-zylowa zamienic. Teraz prace trwaja nad dataloggingiem. Ehh, przydalaby sie porzadna hamownia w 3-city...

Jasiu

PS. Nastepne ECU to prawdopodobnie PR3 (B16A1) i/lub P30 (B16A2)

W jaki sposób porównujecie czy modyfikacja coś dała ? W autach wolnossacych gdzie przyrosty są na poziomie kilku procent to jest nawet nie odczuwanle... Pozatym czy ruszacie mapę zapłonu? Macie sonde AFR?

przemir
04-11-04, 12:23
u mnie wylutowywal czipsa i wlutował podstawke p. Marek /Masters/ bo u niego robilem pierwszy pomiar odrazu jak wyjechalem autem, to chcialem po czipie tez u niego pozatym dobrze go znam i wiem ze takie sprawy jak wlutowanie to dla niego pikus.
Przywiazalismy auto zrobilismy jeszcze raz pomiar /idnetyczny z tym pierwszym/wyjołem ECU wylutowalismy czipsa i P Marek zaproponowal by wstawic podstawke i wtedy bym mogl wymieniac czipy bez ingerencji na co przystalem. Wlutowal podstawke wcisnol czipsa komp do auta i dupa posprawdzalismy wszystko znowu pomiar taki sam gdzies na starym forum dalem wykres. Wiec wyjol mi czipsa i wcisnoł serie znowu pomiar taki sam jak pierwszy wiec z autem wsio ok i do domu.
Ktoregos wieczoru zlapal nas na miescie GS testujac BMW PNM-a /mam nadz ze nie przekrencilem/ i pogadalismy o chipsie akurat byl po strojeniu ITRa i mu zawiozlem. pobawili sie troche z Yakuzza i powiedzieli ze z tego co mam to juz nic nie bedzie i ze rozsadniej jest zalozyc swinke zaproponowal mi cene na SMT6i tak ze jak bym ja mial odrazu nigdy bym nie wydal tych 120$ a teraz juz mam nowy komp wiec predko swini zakladac nie bede bo i tak caly czas nie mam kasy na takie mody by mi to bylo potrzebne.
Na dupo hamoni nie wiem jak by wyszlo bo roznice nie byly jakies porazajace poprostu bylo ciut slabiej niz na serii wiec zeby nie hamownia tez bym byl pewnie happy - Ot i moja historia rozpisalem sie jak do Przyjaciółki
bez hamowni to tylko gdybanie i tak samo na seryjnym silniku tez glupota pamietajcie tez o trakcji dlugo trzeba sie uczyc zeby ogarniac auto. mi to jako tako wychodzi ale jeszcze ze 2 zbiorniki wyjezdze /w niedziele bylo to widac/ a teraz z 5800 vteca mam na 5200 i twierdze ze 5200-5300 jest idealne.Odcinka na nowym kompie jest nizej niz mialem bo mialem 8600 a mam jakies 8400 /w sobote sie wyjasni/ ale srodek seria przebieg 278tys. wiec pasi mi te 200 nizej jeszcz emusze czujnik zapodac na ktory czekam i bede happy bo auto jako tako sie zbiera a mysle ze jak nie bedzie na Check to bedzie ciut lepiej

Tomo
04-11-04, 12:46
aha myślałem że masz podstawke kodującą :wink:

przemir
04-11-04, 12:52
to teraz nie wiem nawet o czym mowisz :oops:

Tomo
04-11-04, 13:11
firmy tuningowe (nie polskie bo u nas malo kto sam pisze programy... większość kopiuje/kradnie/pożycza programy firm zagraniczynych ktore kiedys wydaly kupe kasy na zaprojektrowanie programu i testowanie go... nie wazne)

Dlatego duze zagraniczne firmy tuningowe takie jak HEICO Sportiv ktorej jestem przedstawicielem koduje program przed odesłaniem do mnie. Wygląda to tak że ja wylutowywuje taki chip z samochodu, wkładam w programator , wysyłam dane do niemiec - oni mi tam to czarują przerabiają i odsyłają już poprawione i gotowe do wgrania w pamięć chipa. Tylko że... Musze zamawiać od nich przystawki/podstawki tkzw. key600. Są to podstawki odkodowujące zmodyfikowany program który mi przysłali ;)

Jasiu
05-11-04, 00:41
Robienie takiego chipa zwykle polega na budowaniu/modyfikowaniu/wygladzaniu mapy paliwa i zapłonu więc... nie jest to jakieś super skomplikowane :roll: Tutaj wystarczy mieć podstawową wiedzę z zakresu strojenia SMT6 itp. I na pewno trzeba to robić przy pomocy specjalistycznego sprzętu :idea:


dokladnie, program do ECU stroisz tak samo jak SMT6. Specjalistycznego sprzetu jeszcze nie mamy





W jaki sposób porównujecie czy modyfikacja coś dała ? W autach wolnossacych gdzie przyrosty są na poziomie kilku procent to jest nawet nie odczuwanle... Pozatym czy ruszacie mapę zapłonu? Macie sonde AFR?

Nie mamy jeszcze sondy szrokopasmowej (AFR), nie mamy nawet porzadnej, dostepnej hamowni w trojmiescie. Na razie robimy proste sprawy (przerobilem moj silnik z D15B8 na D15B7 i bylo trzeba komp przerobic). Chcielibysmy teraz przerobic PR3 opierajac sie na stockowym programie z JDM, przesunac nizej VTECa. Nie bedziemy oczywiscie na pałe zmieniali map, szczególnie zapłonu - stawiamy w sumie pierwsze kroki w tym kierunku, ale od zapalencow zza oceanu mozna sie sporo nauczyc.
Pozdrawiam,
Jasiu

przemir
05-11-04, 09:40
od zapalencow zza oceanu mozna sie sporo nauczyc.
Pozdrawiam,
Jasiu

tym to mnie rozbawiles - jest kilka innych narodow lepsiejszych do nasladowania ale co tam :lol:

Chcecie w PR3 oposcic niezej vtec? ile jest w serii? i czy Wy czasem nie mowicie tylko i wylacznie o OBD 1 ? a co z OBD 0?

alonzo
05-11-04, 11:25
jak dzieci :lol: zamiast bawic sie w takie *******ki pomyslcie o rozwiazaniach dla doroslych np kompy z JP moj jest fajny i nie zaluje. Przypomnijcie sobie co sami pisaliscie ja ja wyskoczylem z tym pomyslem
Moj chip lezy gdzies w VTG bo tylko Grzes podjol sie w wolnej chwili sprawdzenia co i jak nikt inny nie chcial - sprawdzil, zalamal rece, dal mi dobry rabat na SMT6i i tym sie skonczyl pomysl. Jak chcecie czipsa to jak tylko bede kolo ViTiGi to zabiore, ale do niczego Wam sie nie przyda najlpieje naswietlic od nowa. Powiedziec Wam ile kosztuje kom w razie jak cos padnie przy tych modyfikacjach? mial bym juz spokojne to SMT :wink: a tak wogole Tomo to nawet starego kompa Ci do testow moge oddac - nie bangla wysylanie sygnalu na aparat zaplonowy moze jednak to sie da naprawic - wiec mysle ze jako ciekawostke na starym kopie i juz sprawdzonym chipsie mozna sie pobawic ale blagam o troche zimnej kalkulacji a nie hurrra tlumem

ps. postaram sie w sobote dostarczyc Ci Tomo czipsa i kompa

Grzes to, Grzes tamto a jak by sie choc troche na tym znal to by ten program zrobil a nie wpychal smt... Grzes jest guru bo nikt nie wie ile aut wybuchlo :P
Naprawde taniej poszperac w tych chipach darmowych i ewentalnie jak gej Tomo sie czegos nauczy (co pewno szybko nie bedzie) to skorygowac to i owo...

przemir
05-11-04, 12:33
Alonzo pozwol ze ja wydajac swoje pieniadze bede sam decydowal kto bedzie mi co robil
pozatym nalezalo by sie przywitac
i mysle ze napisac co sie samemu potrafi, zrobilo, jakie ma czasy jakim autem a nie walic farmazony ze cos wybuchlo - nie myli sie ten co nic nie robi. ja wiem duzo o VTG i o innych firmach
ok nie dyskutuje - jak cos wydlubiesz to poinformuj mnei stane z Toba seryjna honda - z wydechem by KwasMet i ECU org z JDM nie zadnym Mugenem nawet dolotu nie mam bo mi ukradli :evil:

alonzo
05-11-04, 12:41
Przemir ale przegrany oddaje auto zwyciezcy? Bo inaczej szkoda mi marnowac paliwa...

przemir
05-11-04, 12:44
po co mi twoj parch :D robimy OT

alonzo
05-11-04, 12:47
po co mi twoj parch :D robimy OT

Wiem ze nie byl robiony w vtg ani zadnej firmie tjuningowej w polsce, ale to nie znaczy ze... czuje ze zmiekles. Chyba pora na nowa pieluche :P

boomer
05-11-04, 12:48
A mi sie wydaje ze VTG zna sie na strojeniu - najlepszym przykladem jest chyba ITR Witka, bo tam chyba ja robil. Teksty w stylu "ten jest glupi", "tamten sie nie zna" nie tycza sie tego tematu

Tomo
05-11-04, 12:57
ITR witka byla składana w AutoWest i troche w Promotorze a VTG tylko pokręcili wałkami :lol: Nawet ECU jest mugen i nikt nic w nim nie grzebał.

boomer
05-11-04, 12:59
Aha, to ja juz sie nie odzywam :)

przemir
05-11-04, 12:59
jestem miekki jak dupa weza :grin:
czyli sam przy aucie nic nie robiles ? tylko oddales zagramanicznemu tunerowi ? mozesz napisac wkoncu co i jak bo mnie ciekawosc zrzera ? a na wache to chyba Cie stac nie opowiadaj!! najwyzej Ci przywioze tylko napisz gdzie kupic bo pewnie jakiegos niezlego chemika bede musial pomeczyc :wink:

alonzo
05-11-04, 13:03
jestem miekki jak dupa weza :grin:
czyli sam przy aucie nic nie robiles ? tylko oddales zagramanicznemu tunerowi ? mozesz napisac wkoncu co i jak ? a na wache to chyba Cie stac nie opowiadaj!! najwyzej Ci przywioze tylko napisz gdzie kupic bo pewnie jakiegos niezlego chemika bede musial pomeczyc :wink:

Hehe spoko, robota krajowa, czesci u nas kupowane, paliwko to najzwyklejsze pb95 z orlenu. Chyba ze za niedlugo moge jeszcze autkiem na lpg poszalec... Warunki te same: przegrany wraca na butach
Tak czy inaczej czekam na propozycje :)

ARTX
06-11-04, 00:28
robicie OT, szkoda takiego tematu zeby go zamknac :?

Nevada
06-11-04, 18:29
Warunki te same: przegrany wraca na butach
Tak czy inaczej czekam na propozycje :)

Kurcze mocno powiedziane...
Takie dobre auto masz, czy taki mocny blef?