PDA

Zobacz pełną wersję : rzeczywista moc



majchas
24-09-07, 00:00
przede wszystkim witam wszystkich forumowiczow! od ilku dni jestem szcesliwym posiadaczem hondy civic V gen.

sprawdzalem na silniku oznaczenia i wykazuja mi ze mam model d15b2. Z tego co mi wiadomo to ma 90 KM, ale na przegladzie mam napisane ze max moc silnika wynosi 84 kW co daje ok 112 KM... wiecie moze o co chodzi?

zaobserwowalem takze w swoim samochodzie lekkie plywanie obrotow (900 - 1100) na jalowym biegu, ktore ustaja jak tylko samochod nabierze troszke temp. Czytalem o tym na forum ale nikt nei podal recepty na to... byly tylko spekulacje i propozycje usuwania wady. Czy jest to mocno szkodliwe lub czy moze byc dla silnika?

moaj honda jest z 1992 roku i jest zupelnie lysa (chodzi o wyposazenie) i tu zastanawia mnie oznaczenie DXi ktore widnieje na klapie... co ono oznacza?

mam nadzieje, ze autko bedzie dzialalo bez wiekszych problemow... w najblizszym czasie (jak przybedzie troche $) zamierzam wymienic rozrzad, swiece, przewody WN i olej. Myslicie ze powinienem wymienic cos jeszcze skoro autko jezdzi bez problemow (oprocz tych wyzej opisanych)?

aha no i jeszcze czy moglibyscie polecic mi jakiegos sprawdzonego mechanika z Olsztyna?


z gory dzieki za odpowiedzi i prosze o wyrozumialosc :D to dopiero moj I post i obiecuje, ze bede na biezaco uczyl sie korzystania z forum


pozdrawiam i zycze miej jazdy Waszymi hondami

gruszkin
24-09-07, 00:06
jeśli masz d15b2 to powinieneś miec 66kW zdaje mi się, jeśli masz w dowodzie 84 to albo to jakiś błąd albo nie wiem sam, to bym musiał zobaczyc;D

Pływają obroty w wielu wielu hondach, mi tez pływają troche tak sobie czasem
czym jest to spowodowane:
-silniczek krokowy moze byc brudny lub ciut zepsuty, gdzies tu jest opisane jak sie czysci-opcja SZUKAJ
-lewe powietrze czyli powietrze dostające sie nnp. gdzieś bokiem, jakas szczelina czy niedokręcone coś-do kolektora ssącego.

To wiem z autopsji, moze ktos mnie poprawi

karpik85
24-09-07, 08:48
Z tego co mi wiadomo to ma 90 KM, ale na przegladzie mam napisane ze max moc silnika wynosi 84 kW co daje ok 112 KM... wiecie moze o co chodzi?

ale co to za przegląd ?? gdzie to miałeś napisane ?

majchas
24-09-07, 10:21
jako pierwszy wlasciciel w Polsce musialem zrobic przeglad samochodu bo jest potrzebny do rejestracji... no i mam sprawozdanie z przegladu gdzie jest napisane, ze max moc wynosi 84 kW

TENCIO
24-09-07, 10:26
prawdopodobnie pomylono twoje 1.5 z 1.5 wystepujacym w 6genie. mowa o VTEC-E 114KM

Lipek
24-09-07, 11:49
zaobserwowalem takze w swoim samochodzie lekkie plywanie obrotow (900 - 1100) na jalowym biegu na poczatek wyczysc silniczek krokowy-na forum jest instrukcja ;)

mcezi79
24-09-07, 17:30
zamierzam wymienic rozrzad Nie zapomnij o pompie wody ;)

nelq
24-09-07, 18:31
Ja też mam D15B2 i mam 66kW / 90KM. Ktoś musiał się machnąć przy przeglądzie.
Co do falowania obrotów: przeczyść silniczek krokowy i zrób samodiagnostykę (wszystko szzcegółowo opisane na forum), może ktoś wcześniej nie 'nauczył' dobrze samochodu.