PDA

Zobacz pełną wersję : brak świateł , dziwna sprawa



x-tygrysek-x
23-09-07, 10:32
Witam, w civicu kumpla spadła klema z akumulatora w taki sposób że spalił sie min komputer. po wymianie kompa civic odpala, jeździ. Jest natomiast problem ze światłami. Można włączyć długie, postojowe tylko z przodu, NIE MA świateł mijania, stopu, ani świateł tylnych, kierunkowskazy działają reż tylko te boczne w błotnikach. Naprawde dziwna sprawa. bezpieczniki sprawdzałem.
co może być przyczyną ??
co mam jeszcze sprawdzić??
z góry dzięki :)

skolopendra
23-09-07, 11:19
jeszcze raz poprzeglądać bezpieczniki i przewody na listwie czy nie jest luźny któryś na zacisku

x-tygrysek-x
23-09-07, 13:49
już ogarneliśmy temat, popaliły sie wszystkie żarówki :/ niby dziwne ale jednak o_O

skolopendra
23-09-07, 16:53
dziwne ale


a może wszystko zdarzyło sie w raz z uderzeniem pioruna ;)

szczypior88
21-01-10, 21:47
odświeżę temat. U mnie jest sprawa tego typu: Jechałem wczoraj i jak się okazało nie miałem ani pozycji z tyłu ani świateł stopu. Dziś rano odpalam auto, mam pozycje z tyłu ale świateł stopu dalej nie mam... co może byc przyczyną? Żarówki chyba nie są spalone skoro nagle zajarzyły pozycje. Bezpieczniki sprawdzone. Dodam jeszcze że brak klaksonu. Tyle na razie udało mi się zauważyć

Artek82
21-01-10, 22:35
rany! ale odkop!
a co do elektryki to miernik w łapę i sprawdzać gdzie "ginie" prąd oraz sprawdzić masę

Nemereth
22-01-10, 13:36
odświeżę temat. U mnie jest sprawa tego typu: Jechałem wczoraj i jak się okazało nie miałem ani pozycji z tyłu ani świateł stopu. Dziś rano odpalam auto, mam pozycje z tyłu ale świateł stopu dalej nie mam... co może byc przyczyną? Żarówki chyba nie są spalone skoro nagle zajarzyły pozycje. Bezpieczniki sprawdzone. Dodam jeszcze że brak klaksonu. Tyle na razie udało mi się zauważyć

Na wstępie wyjmij każdy bezpiecznik i włóż ponownie. jak nie zadziała to popatrz inne rzeczy:
Żarówki od stopu są dwu włóknowe więc jeśli postojówka działa to stop nie musi, mogło jeden żarnik przepalić (21W).
Klakson, o ile wcześniej działał i nagle przestał to może być przyczyna przegniłych kabli pod maską lub zjaranej syrenki pod przednim zderzakiem.

To tyle co mi przyszło do głowy, więcej podpowiedzą koledzy.

ygor
22-01-10, 13:43
jak nie dziala klakson i stopy to bezpiecznik bo sa pod jednym (pod deska) wiec sprawdz jeszcze raz

szczypior88
22-01-10, 13:53
aha spoko. Czyli bezpiecznik pod nogami sprawdzic tak? Bo dziwna sprawa...pozycji z tyłu nie mialem przedwczoraj, wczoraj odpalam, pozycje mam z tyłu ale stopów jak nie było tak nie ma dalej;] Klakson też znikł. Jak szukałem też po innych forach to mówili o jakims bezpieczniku pod maską...

LIO
22-01-10, 13:56
pod maską koło akumulatora masz bezpieczniki
tam też jest bezpiecznik który odpowiada za światła stop i klakson jednoczesnie

ygor
22-01-10, 13:56
a był wcześniej klakson ? No wszystko by wskazywało na bezpiecznik lub jego okolice (jakes styki czy cus_ bo jak wspomnialem za klakson i światła stopu odpowiedzialny jest jeden bezpiecznik w skrzynce pod deska (nie pamietam jaki niestety, ale na pokrywce masz rozpiske). Ogarnij to szybko bo ktos ci wjedzie w tylek i to bedzie twoja wina.


pod maską koło akumulatora masz bezpieczniki
tam też jest bezpiecznik który odpowiada za światła stop i klakson jednoczesnie

wydawalo mi sie w desce, ale moglem pomylic

szczypior88
22-01-10, 13:57
no własnie:) Może to sie sfajczyło:) Dzięki wielkie...sprawdze i dam znać, jak nie pomoże to dalej będę szukał:)

szczypior88
26-01-10, 11:45
Miałes racje koleszko:) Padł mi bezpiecznik pod maską 25A:) Wymieniłem i wszystko HULA. Dzieki wielkie.

Jednak dalej jest dupa blada... Wymieniłem bezpiecznik, hulało kilka godzin, odpalam znowu i kolejny bezpiecznik poszedł. Coś jest nie tak... Gdzieś chyba jest zwarcie w układzie:( jak to sprawdzic najlepiej?

grape.crash
13-01-11, 09:12
Odgrzebujemy kotleta - niestety mam ten sam problem tzn., brak świateł stopu.

Wczoraj sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i te w kabinie i te pod maską, wszystkie są OK, żarówki też OK.
Wydaje mi się, że wszystko działało do momentu jak zrobiłem sobie światełka a'la USDM, ale pewności też nie mam.
Co jeszcze sprawdzić :confused:

skolopendra
13-01-11, 11:34
Co jeszcze sprawdzić

czy dochodzi tam napięcie ,najlepiej woltomierzem