PDA

Zobacz pełną wersję : Regulacja zaworów



LechuLK
22-09-07, 23:16
Witam

Zamierzam kupić hondę Civic 1.3 16V 1994 150 tys km.
Znalazłem jedną ale sprzedający mówił, że z silnika słychać chrobotanie z pokrywy zaworów :/ ale pomoże wyregulowanie zaworów. Czy ktoś miał podobny problem? Jeżeli tak to czy tylko regulacja zaworów wystarczyła?

Pozdrawiam

karpik85
23-09-07, 08:30
hehehe to powiedz kolesiowi, ze dopłacisz stówke i niech sam zrobi regulacje. A ty poprostu kupisz jak faktycznie wszystko bedzie OK. W silniku może też stukać panewka, chociaż jak dobrze jeżdzi to mało prawdopodobne. Albo ma to co niektóre Hondy, stukanie przypominające odgłos diesla, poprostu coś stuka metalicznie w silniku ale podobno nie jest to grożne. Piszę Ci o tym, bo ja też myślałem, ze mi zawory klekoczą, wyregulowałem i dalej coś klekocze na zimnym, ale ja sie tym nie przejmuje, bo podobno w Hondach to normalne. Nie jst to jakiś przeraźliwy hałas, np. mój ojciec mówi, ze tego nie słyszy, no ale ja jestem uczulony na takie dźwięki. Tyle, ze ja mam D15B2, nie wiem jak będzie w tym który chcesz kupić czyli D13B2.

skolopendra
23-09-07, 13:10
hehehe to powiedz kolesiowi, ze dopłacisz stówke i niech sam zrobi regulacje.

50 w zupełności wystarczy
.............. :aloha:

Lcfr
23-09-07, 19:48
Witam

Zamierzam kupić hondę Civic 1.3 16V 1994 150 tys km.
Znalazłem jedną ale sprzedający mówił, że z silnika słychać chrobotanie z pokrywy zaworów :/ ale pomoże wyregulowanie zaworów. Czy ktoś miał podobny problem? Jeżeli tak to czy tylko regulacja zaworów wystarczyła?

Pozdrawiam

nie jestesmy jasnowidzami...
moze byc wiele przyczyn "chrobotania"

tomzy
23-09-07, 20:01
Jezeli faktycznie to slychac spod pokrywy zaworowej, to regulacja moze pomoc, ale moze sie tez okazac, ze jest zuzyty walek rozrzadu i regulacje nie pomoze. Choc przy tym przebiegu walek powinien byc jeszcze dobry. Przy zuzytej panewce, nie bedzie mial cisnienia oleju i powinna swiecic kontrolka oleju.

karpik85
23-09-07, 22:08
hehehe to powiedz kolesiowi, ze dopłacisz stówke i niech sam zrobi regulacje.

50 w zupełności wystarczy
.............. :aloha:

proste, ja płaciłem nawet 40 ale razem z nowymi uszczelkami pokrywy i świec wyszło ok. 100 :d :d

s3kawek
25-09-07, 13:06
Witam

Zamierzam kupić hondę Civic 1.3 16V 1994 150 tys km.
Znalazłem jedną ale sprzedający mówił, że z silnika słychać chrobotanie z pokrywy zaworów :/ ale pomoże wyregulowanie zaworów. Czy ktoś miał podobny problem? Jeżeli tak to czy tylko regulacja zaworów wystarczyła?

Pozdrawiam

Klasyka. Jak to tylko zawory to czemu tego nie zrobi ani nie zleci do zrobienia. Widać to nie zawory.