PDA

Zobacz pełną wersję : Pedał gazu w d13b2



_Shadow
22-09-07, 12:33
W związku z tym ze honde mam od niedawna, w sumie to 1 auto benzynowe jakim jezdziłem bo całe zycie dieslami to mam pytania.

Mam honde V gen d13b2 93r no i dzisiaj sobie sprawdzałem jak przyspiesza... no i mały zawód ... ok 16 do 100 :-//
Pewnie jest tak ze nie umiem za bardzo zmieniac w niej biegi bo w dieslach szło to jakos inaczej.
Przy deptaniu po obrotach wciskacie pedał gazu do podłogi czy do pewnego momentu ?? ;-/ Głupie pytanie ale w dieslu nie musiałem tak cisnac i jechało bez problemu a tu tak jakos dziwnie. Bo wciskam gaz i najpierw idzie on lekko... a pozniej w pewnym momencie jest taki wiekszy opór gazu zanim docisie sie do podłogi. Jest sens wciskania go do podłogi ??
No i moze to przyspieszenie wynika z tego ze mam felgi 15 i opony 195/50 ... sporo wieksze i szersze niz powinna.

Moze głupie pytanie dla was ale z bezyniakami nie miałem do czynienia :-//
Przeglądałem forum i jednoznaczej odpowiedzi nie znalazłem.
Pozdrawiam

sirturek
22-09-07, 20:49
To honda, więc silnik wysokoobrotowy. Moc jego odczuwa się dopiero po 4000obr. Podsumowując, wynik napewno lepszy osiągniesz jak zmienisz tylko raz bieg (z jedynki na dwójkę) i gaz w podłogę:)

seawater
22-09-07, 21:25
Gdzieś na forum chyba Lcr pisał (chyba w Osiągi d13b2) że w d13b2 (raczej) najlepsze wyniki miał przy gazie nie w podłodze, tylko tak "gdzieś pomiędzy" + wiadomo->odpowiednie wajhowanie+najlepiej jeździ sie bez pasażerów (u mnie czuć różnicę już od ok. 50kg pasażerki :D )

Pojeździsz trochę, to wyczucie Hani przyjdzie samo :aloha:

pop
22-09-07, 21:55
gaz ma tak chodzić do połowy lekko a później ciężko

jogal
22-09-07, 23:14
Honda to nie diesel, nie jest to również zwykły benzyniak bo Honda zaczyna jechać przy tych obrotach przy których inne samochodu juz kończą przyspieszać. Reasumując ruszaj z 3000 rpm i gaz w podłogę, po osiągnieciu 60 km/h zmieniasz bieg na 2 i gaz w podłogę i w ten oto sposób setkę osiąga się po ok 11 s. Diesel jeździ tylko w przedziale 2000-3000 a civic 1.3 5000-7000 poniżej 3000 rpm jest ekonomiczny a powyżej 5000 rpm dynamiczny :). Życzę szybkiego wyczucia autka i bezawaryjnej jazdy

_Shadow
24-09-07, 13:36
Na moje oko i tak wciskajac go w podloge do bani przyspiesza :-///
ciekawe czy to nie przez te szerokie opony ...

seawater
24-09-07, 17:09
To jest 75KM więc trzeba osiągi rozpatrywać realnie-w fotel raczej Cię nie wbije ;) . Opony seria w d13 to chyba 155. Felgi masz alu czy stalowe? Jeśli przy gaźniku "nasi" nie grzebali to możesz jeszcze luknąć, czy filtr powietrza nie jest już zapchany. O osiągach w d13 jest już jeden obszeeeeeerny temat. U mnie na 2-ce od iluś tam obrotów czuć wyraźny przyrost mocy, jeśli u Ciebie tego nie ma to albo szukać przyczyny albo zmienić silnik :aloha:

sirturek
24-09-07, 17:15
eee tam, ja mam opony na alu 15cali 195x50 i śmiga bez problemu,wrzucam dwójkę, wciskam pedał gazu i już mam 100 na liczniku, nigdy nie mierzyłem, ale na oko bedzie około 11-12s, także uważam, że to naprawdę nieźle, biorąc pod uwagę tak mały silniczek. Moze masz coś nie tak ze swoim autem, tematów było sporo o tym, zapchany katalizator itd.

_Shadow
25-09-07, 07:52
Wczoraj robiłem test jak sie jezdzi z pedałem w podłodze dosłownie ;-)))
Nawet Ciekawie sie jezdziło ... no i zdecydowanie szybciej :P
Bo zawsze wciskałem do tego pierwszego blokowania :PP bo sie bałem ze moze linka jest zle ustawiopna i dlatego stawia opor hehe ;-)))

tomek_jaz
25-09-07, 11:43
Ja po zakupie swojej D13B2 tez mialem maly zawód co do osiągów! Slabo dawala i spalanie w miescie ok 8.5. Pojechalem do majstra bardzo polecanego od gażnikow w Szczecinie i różnica byla bardzo odczuwalna co do osiągów i spalania spadlo mi do 7,5 a w trasie przy 120 ok 6.2. Póki co spalanie jest takie same tak wiec jestem zadowolony.

_Shadow
25-09-07, 14:25
Mi przy deptaniu pali 8,4
przy normalnej spokojniej jezdzie... na krótkich odchinkach ... na ssaniu i w miescie spaliła 6,1 wiec niezły wynik ;-))
wiec mysle ze gazink ustawiony jest ok ;-)))

majlo_civic
25-09-07, 15:00
Ja po zakupie swojej D13B2 tez mialem maly zawód co do osiągów! Slabo dawala i spalanie w miescie ok 8.5. Pojechalem do majstra bardzo polecanego od gażnikow w Szczecinie i różnica byla bardzo odczuwalna co do osiągów i spalania spadlo mi do 7,5 a w trasie przy 120 ok 6.2. Póki co spalanie jest takie same tak wiec jestem zadowolony.

Mam prośbę. Mógłbyś podać adres tego majstra? Z góry dzięki.

Ja szczerze mówiąc setkę zawsze osiągałem na 3. Hondę mam od niedawna, motoryzację też od niedługiego czasu się interesuję, więc nawet do głowy by mi nie przyszło, żeby cisnąć do 100 km/h na 2. Ale dzisiaj chyba tego wypróbuję. Problem tylko z tym, że nie mam obrotka. Chyba będzie trzeba zainwestować i go zamontować.

jogal, jakie masz spalanie po swoich modyfikacjach?

tomek
25-09-07, 21:24
szczerze mówiąc to nigdy jeszcze nie osiągnąłem w swojej 60km/h na I biegu, czy to nie jest trochę żyłowanie silnika? U mnie przy 30km/h na jedynce trochę już krzyczy o drugi bieg. Jeśli chodzi o 100km/h to spokojnie na III biegu.
I nie zgadzam sie że w DI3B2 nie wciska w fotel - jak się otwiera druga przepustnica to wtedy zaczyna się jazda :)

jogal
25-09-07, 22:26
wciskanie czuć wyraźnie po tych wszystkich modyfikacjach jak się ma już prawie 100 km, jazda zaczyna się od 5000 rpm a kończy na 8000 rpm. Spalanie średnie mam w podpisie czyli 6.3 L, wstawiłem to po to zeby nikt mnie już o spalanie nie pytał :aloha: . Podaję ostatni raz dla dociekliwych spalanie d13b2 po modyfikacjach ~ 100 KM (http://www.spritmonitor.de/en/detail/170345.html)

_Shadow
26-09-07, 12:38
Kurde chetnie bym sie bujnał do łodzi na te spotkania ... ale sie boje zeby mnie panowie w niebieskich nie ruszyli bo mam ryse na szybie ... zeby nie było lipy ;-///

evil_kid
26-09-07, 22:39
Ten opór tak mniej więcej w połowie oznacza otwarcie się drugiej przepustnicy - Gdy idzie lekko chodzi jedna przepustnica, gdy pedał gazu zaczyna wciskać się ciężej otwiera się druga i
w tym momencie d13b2 powinno lepiej przyspieszać.
Reasumując - jazda z pedałem wciśniętym od razu w podłogę raczej niczego nie da, a może powiększyć tylko spalanie, bo gaźnik pochłonie tyle wachy ile dostanie(nie tak jak wtrysk)

jogal
27-09-07, 00:02
dopuki silnik nie osiągnie ok 4500 rpm czyli nie zacznie się otwierać druga przepustnica to gaźnik nie żre nie wiadomo jakich ilości paliwa ponieważ z dyszy drugiej przepustnicy wylewa się paliwo tylko wtedy kiedy już ta przepustnica się otwiera. Gaźnik sobie dostosowuje ilosc podawanego paliwa w zależności od podciśnienia z silnika. Im bardziej otwarta przepustnica tym wiecej paliwa leci. Druga przepustnica jest sterowana też podciśnieniem z gaźnika i tak jak mówię jest to ustawione tak, zeby otwierała się dopiero powyżej 4500 rpm. Jeśli chodzi o sprawne i szybkie przyspieszanie to tylko pedał w podłodze i starać się aby po zmianie biegu na wyższy obroty nie spadły poniżej 5000 rpm.

majlo_civic
27-09-07, 19:51
No ja np. niestety nie mam obrotka, więc nie za bardzo mogę kontrolować ilość obrotów podczas zmiany biegów.

Próbowałem osiągnąć 100 km/h na 2., ale tak jak mówi tomek, na 1. przy ok.30 km/h silnik już woła o 2. Czy na pewno jazda na 1. do powiedzmy chociaż tych 50 km/h jest bezpieczna? W sensie czy nie jest to za ciężkie zadanie dla silnika?

Frydzio
27-09-07, 19:56
30km na 1? troche malo, pocisnij ja jeszcze, jak sie nie myle to 100 na 2 biegu jest kolo 7tysiecy, u mnie idzie tak mniej wiecej - 2 bieg - 80km - 6tys, 100-7 jak sie nie myle

http://www.youtube.com/watch?v=rOatQ9USZB8 dopiero przy pelnym otwarciu przepustnicy fajnie wierci

evil_kid
27-09-07, 23:54
No ja np. niestety nie mam obrotka, więc nie za bardzo mogę kontrolować ilość obrotów podczas zmiany biegów.

Próbowałem osiągnąć 100 km/h na 2., ale tak jak mówi tomek, na 1. przy ok.30 km/h silnik już woła o 2. Czy na pewno jazda na 1. do powiedzmy chociaż tych 50 km/h jest bezpieczna? W sensie czy nie jest to za ciężkie zadanie dla silnika?
Nie wiem jak z jedynką, bo zawsze wrzucam dwójkę kiedy już kończy przyspieszać, np. dwójkę i trójkę ciągnąłem już tyle razy tak,że już praktycznie nie przyspieszał(ok 9000 obr) i nic mi jeszcze nie padło.
Ogólnie d13b2 jest najbardziej wytrzymałe z silników w jajeczkach ;)