PDA

Zobacz pełną wersję : Ponowny montaż lusterka wstecznego po urwaniu



kravjec
10-10-12, 12:54
cześć, myłem sobie szybkę od wewnątrz, no ale nagle spadłem z fotela i ręką urwałem lusterko :mad:

Mam teraz lusterko z uchwytem, sprężynkę i taką okrągłą blaszkę z ząbkami. W uchwycie na lusterko od tej strony co było przy szybie (było niewidoczne) jest taka duża chyba śruba na śrubokręt krzyżakowy. Czy dobrze myślę, że tą śrubę trzeba odkręcić, następnie pod łebek śruby włożyć te łapki z blaszki i jeszcze między śrubę a blaszkę sprężynkę?
pytam, bo za cholere nie mogę tej śruby odkręcic...

reaktor
10-10-12, 13:15
sruba powinna byc w lusterku a nie w uchwycie na szybie

srube blaszke i sprezyne montujesz na lusterku. Lusterko zmontowane z nie do konca dokrecona sruba wkladasz do metalowego uchywtu na szybie i dokrecasz

birchie
10-10-12, 13:16
cześć, myłem sobie szybkę od wewnątrz, no ale nagle spadłem z fotela i ręką urwałem lusterko

ale...jak? :confused:

kravjec
10-10-12, 13:20
ale...jak? :confused:

Miałem fotel na maksa do tyłu i mi się ześlizgnęła noga, bo klęczałem na nim...


sruba powinna byc w lusterku a nie w uchwycie na szybie

srube blaszke i sprezyne montujesz na lusterku. Lusterko zmontowane z nie do konca dokrecona sruba wkladasz do metalowego uchywtu na szybie i dokrecasz

Tak, śruba jest w tym uchwycie na lusterka co jest przy lusterku. Zamotałem troszeczkę. Mówiąc uchwyt miałem na myśli ten mały wysięgniczek. Czyli tą małą śrubkę widoczną z kokpitu najpierw poluzować a później dokręcić, tak? Bo wiesz, mój problem polega na tym, że ta blaszka która chyba powinna być pod łebkiem tej śruby od wewnątrz jest luzem


#edit zrobiłem tak jak myślałem. Sruby nie mogłem odkręcić więc tą blaszkę wcisnąłem kombinerkami. Trzyma się


pozdrawiam