PDA

Zobacz pełną wersję : "Check Engine" na benzynie, na gazie gaśnie



zonk88
20-09-07, 20:55
Mam problem.Może miał ktoś coś takiego i potrafi mi pomóc. Wogóle to Honda nie zawsze mi odpala ale jak juz odpali i przełączy sie na gaz obroty bardzo szybko spadają do zera i gaśnie, gdy przełącze na benzyne obroty sie utrzymują ale pali sie non stop controlka "Check Engine" i powyżej 3,5 tys obrotów zaczyna szarpać.Pomóżcie!!!

stachoo
20-09-07, 21:46
cos z instalacją nie jest za dobrze zrobione- jesli wogole nie chce jechac na niej. Na benyznie silnik pracuje w trybie awarynym ( prawodopodobnie winę ponosi za to lpg, ale niekoniecznie). Musisz sie udac do specjalisty od LPG. A tymczasowa rada jezdzic na benzynie, nie przelaczac na gaz i zdjac kleme na kilka minut a akumulatora, albo wyjac bezpiecznik back-up na chwilke( reset kompa) i wtedy powinien na benzynie normlanie- do pierwszego przelaczenia na gaz. Jesli pomimo resetu check sie swieci to moze byc problem ogolnie z silnikiem i osprzetem

poolek
21-09-07, 12:14
zonk88, Chyba najlatwiej jest na poczatek zczytac kody bledow z ECU ? :afro:

TeeS1975
21-09-07, 12:23
tak tak samodiagnostyka i będziemy mysleć, a właściwie powinno być juz wiadomo co i jak

zonk88
22-09-07, 16:41
Zrobiłem samodiagnostykę. Wyszedł mi błąd numer 16 z tego co znalazłem jest to wtryskiwacz paliwa lub jego obwód.

stachoo
22-09-07, 18:43
Jest duża szansa, iż winę ponosi za to brak (lub niewłąściwy) emulator wtryskiwaczy. CHodzi o to ze jest to dual piont i nie pasuje emulator od wielopunktu. Firma protec digital robi emu do tego silnika- chyba pd-44. U brata był podobny problem (oprocz tego jeszcze apparat zaplonowy ale to juz inna bajka :afro:

zonk88
22-09-07, 19:07
byłem na diagnozie poniewaz mi nie odpalała i tam właśnie stwierdzili ze to od emulatora.Pojechałem na warsztat zamontowali mi nowy i właśnie po zamontowaniu tego nowego emulatora zaczął się problem, czyli teraz juz wiem.DZięki

cisek222
07-10-07, 13:06
mam pytanko jaki koszt takiego emulatora?

[ Dodano: Nie 07 Paź, 2007 ]
Jak wyżej!
Podejrzewam, iż padł mi emulator sonda mi świruje na benzynie sama sie włącza szarpie niekiedy autem dość ostro. Na gazie jest ok. Mam autko dopiero od niedawa to i jeszcze mały brak rozeznania. Może ktoś ie jaki emulator ma być do mojej hani? D15B2 dualpoint 1,5 92r. sedan. Z tego co wiem istnieje killa rodzaji niestety nie moge zczytać nic ze swojego! napeo 4ro cylindrowy:) ale jaki zakres lambdy?
dzięki za sugestie czekam...