PDA

Zobacz pełną wersję : Sparciale tuleje wahacza tylnego



frees
20-09-07, 14:54
Witam,
trzeba to od razu wymienic? Czy mozna jednak troche na tym pojezdzic? Za dwa tygodnie mam przeglad, beda jakies problemy z tym zwiazane? Na jakie koszta powinienem sie nastawiac (czesci plus robocizna).

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam
frees

Lcfr
20-09-07, 15:01
po pierwsze - o które dokladnie ci chodzi
po drugie - ceny wymian=opcja szukaj
po trzecie - wymienia sie kiedy uszkodzone - zawsze mozna z "czyms" pojeździc tylko po co....

korbol
20-09-07, 18:33
ja nie dawno wymienialem tulejki tylniego wachacza to placilem cos okolo 35 zl za sztuke + 150 robocizna

alexik
20-09-07, 21:13
jezeli chodzi o tuleje wachacza poprzecznego dolengo (najbliżej kola) mam 2szt NOK.
chciałem zakładac ale ES okaza sie chyba skuteczniejsze tym bardziej ze -30.
jakbyś był zainteresowany to wrzuć pw.

pozdro z wlkp.

fafik79
20-09-07, 23:44
mam podobnie... tuleje wahacza sa sparciale... nie sa porwane ani popekane tylko ta wierznia wastrwa sparciala.... na przegladzie mi powiedziele ze nadaja sie do wymiany a mechanik co dziwne (bo powinien chciec zarobic) powiedzial mi ze sa ok

Bodzlo
21-09-07, 07:02
jezeli chodzi o tuleje wachacza poprzecznego dolengo (najbliżej kola) mam 2szt NOK.
chciałem zakładac ale ES okaza sie chyba skuteczniejsze tym bardziej ze -30.
jakbyś był zainteresowany to wrzuć pw.

pozdro z wlkp.

jeśli to te o które mi chodzi to ja jestem zainteresowany :) ale cos pw nie moge wysłac :(

alexik
21-09-07, 10:59
jeśli to te o które mi chodzi to ja jestem zainteresowany ale cos pw nie moge wysłac

starość nie radość.

mam ale VI gen nie wiem czy są takie same. podobno tak...
spotkamy sie w weekend w pozku dam Tobie tuleje a jak będą pasowały to sie rozliczymy. mnie na razie przeszkadzają a chyba czlonkowi (bez skojarzeń) CKPL można zaufać ;-)))
na priva wyśle numer koma!
pozdro

[ Dodano: Pon 24 Wrz, 2007 ]

ale cos pw nie moge wysłac

oczyść skrzynkę bo nic nie mogę wysłać do Ciebie!! masz pełną

pozdro

GitZ
24-09-07, 11:01
Powinno się je wymienić, bo jak są już stare/sparciałe/popękane czy cokolwiek innego to nie działają już tak jak powinny. Co do przeglądu to problemu to nie robi, bo jeżeli amortyzator i sprężyna jest OK, to wyniki będą dobre.

Bodzlo
24-09-07, 18:26
jeśli to te o które mi chodzi to ja jestem zainteresowany ale cos pw nie moge wysłac

starość nie radość.

mam ale VI gen nie wiem czy są takie same. podobno tak...
spotkamy sie w weekend w pozku dam Tobie tuleje a jak będą pasowały to sie rozliczymy. mnie na razie przeszkadzają a chyba czlonkowi (bez skojarzeń) CKPL można zaufać ;-)))
na priva wyśle numer koma!
pozdro

[ Dodano: Pon 24 Wrz, 2007 ]

ale cos pw nie moge wysłac

oczyść skrzynkę bo nic nie mogę wysłać do Ciebie!! masz pełną

pozdro


No własnie mam prawie pusta :( i nie wiem co jest grane a jak ja wysyłam do wychodzi odemnie dopiero na drugi dzień

frees
25-09-07, 09:14
po pierwsze - o które dokladnie ci chodzi

O te w tych dlugich wahaczach. Nazywaja sie chyba tuleje metalowo-gumowe (przynajmniej tak mi mechanik mowil).


po drugie - ceny wymian=opcja szukaj

:up:


po trzecie - wymienia sie kiedy uszkodzone - zawsze mozna z "czyms" pojeździc tylko po co....

Bo akurat kasy brak :(

s3kawek
25-09-07, 12:01
po pierwsze - o które dokladnie ci chodzi

O te w tych dlugich wahaczach. Nazywaja sie chyba tuleje metalowo-gumowe (przynajmniej tak mi mechanik mowil).


po drugie - ceny wymian=opcja szukaj

:up:


po trzecie - wymienia sie kiedy uszkodzone - zawsze mozna z "czyms" pojeździc tylko po co....

Bo akurat kasy brak :(

Każda tuleja która ma pierścień metalowy i gumowy jest tuleją metalowo-gumową. Jeżeli to ta która jest w wahaczu podłużnym i jest przykręcana do podwozia to popularny "cukierek".

Na przeglądzie to nie wyjdzie bo to pracuje w innej płaszczyźnie niż amortyzator, a na przeglądzie sprawdzają tłumienie amorków.
Można z tym spokojnie poczekać jak się trzyma, czyli nie jest zerwany w środku.

frees
25-09-07, 13:18
Każda tuleja która ma pierścień metalowy i gumowy jest tuleją metalowo-gumową. Jeżeli to ta która jest w wahaczu podłużnym i jest przykręcana do podwozia to popularny "cukierek".

Na przeglądzie to nie wyjdzie bo to pracuje w innej płaszczyźnie niż amortyzator, a na przeglądzie sprawdzają tłumienie amorków.
Można z tym spokojnie poczekać jak się trzyma, czyli nie jest zerwany w środku.

Wlasnie o te mi chodzi. Problem jest tylko z tym, ze wyplate dostane dopiero pod koniec pazdziernika, a do 15 musze zrobic przeglad, wiec i tak max miesiac jeszcze bede na tym jezdzil.

Dzieki za info
pozdrawiam