PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi sie nie otwierają :( POMOCY!



sonek
20-09-07, 13:21
Witam...W mojej hondzie Vgen. która przyjechała z Kanady jest zamontowany dość dziwny mechanizm otwierania zamka centralnego...po naciśnięciu przycisku w pilocie nie ma standardowego dźwięku odwarcia się zamków tylko taki szum "tszzzz" No i jakiś tydzień temu ten dźwięk zaczął być coraz słabiej słyszalny, aż wkońcu dziś drzwi mi się nie otworzyły, to znaczy pasażera się otwierają normalnie, a kierowcy wcale :/ Dodam, że moge je otworzyć z kluczyka ale jak je zamkne to nie da sie ich otworzyć od środka bo przełącznik od drzwi jest jakby zablokowany, nie da się go przycisnąć, a próbowałem dosyć mocno :/

Pomóżcie mi w miarę jak najszybciej. Dzięki i pozdrawiam.

Furious
20-09-07, 13:32
Rozbierz boczek drzwi i sprawdz silownik czy sie nie zablokowal... a jak sie na tym nie znasz to oddaj do mechnika! Czemu wszyscy najpierw sieja panike na forum zamiast ruszyc głową ??
:ban:

kwiatus19
20-09-07, 14:03
Smarowanie zamków i cięgiełek. Radzę zrobić drzwi jedne jak i drugie.
Tematy jak to zrobić już były.

sonek
20-09-07, 14:12
zasiałem panike bo nie moge sie dostać do samochodu a raczej z niego wydostać, a to mój pierwszy samochód i nie bardzo sie znam na czymkolwiek co z nim związane. Szczerze mówiąc nawet nie wiem jak zdjęć boczek ;)

kurcze no odkręciłem wszystko, wyjąłem klamkę ale w niektórych miejscach coś trzyma a nie chciałbym niczego złamać ;/

michal750
20-09-07, 15:32
kurcze no odkręciłem wszystko, wyjąłem klamkę ale w niektórych miejscach coś trzyma a nie chciałbym niczego złamać ;/
Odkrecasz srubke pod klamka i srubke pod uchwytem na dlon. Odkrecasz plastikowa srubke 10 cm pod lusterkiem , a nastepnie mocno ale z wyczuciem szarpiesz za tapicerke. Trzyma sie na kilku plastikowych zatrzaskach, ktore szaybko ulegaja peknieciu.

kwiatus19
20-09-07, 15:49
Jak nie czujesz się na siłach to lepiej poproś kogoś o pomoc lub udaj się do warsztatu, bo możesz nieciekawie zacząć swoją przygodę z motoryzacją.

sonek
20-09-07, 18:21
ok, wielkie dzieki za odpowiedzi ;)

Revoltec
21-09-07, 00:30
Odciągnij kawałek klamke od srodka jak bys chciał otwierac dzwi i w tym czasie ciagnij rygiel zamka powinien sie normlanie otwierac kumpel ma tak samo w qp. A co do silownika to raczej sie spalił albo spadł z cięgna. To raczej sam bedziesz umiał sprawdzic. Jak cos to chetnie pomoge. Pzdr

sonek
23-09-07, 20:13
ooooo działa. dzieki :)