PDA

Zobacz pełn± wersję : b±ble



azarro
20-09-07, 12:32
witam ostatnio zauważyłem na nadkolu 2 sprężynuj±ce b±ble pod lakierem mam pytanko jak je usun±ć czy wystarczy zeszlifować delikatnie i potraktować póĽniej takim lakierem do tuszowania odprysków? czy trzeba by raczej zastosowac jakis preparacik i jaki ewentualnie?pozdrawiam

skolopendra
20-09-07, 19:59
czy trzeba by raczej zastosowac jakis preparacik
na allegro widziałem ciekawe zestawy do usuwania takich pryszczy ;)

Lukasyaho
20-09-07, 23:05
czy trzeba by raczej zastosowac jakis preparacik
na allegro widziałem ciekawe zestawy do usuwania takich pryszczy ;)

A masz może jakiego¶ linka ??

kpopis1
21-09-07, 00:06
Zeszlifuj odpryski. W sklepie z materialami dla lakiernictwa popros o podklad epoksydowy. Pomaluj to tym podkladem. Gdy juz yschnie zmatuj papierkiem na wode, np 600. Potem pomaluj lakierem - w niektorych mieszalniach nabij± ci w spray.

kwiatus19
21-09-07, 09:07
Dobierz farbę do swojego auta w mieszalni i po usunięciu b±bli zrób zaprawkę małym pędzelkiem. B±ble usuń (wytnij) jakim¶ ostrym nożykiem, oczy¶ć papierem ¶ciernym, odtłu¶ć najlepiej benzyn±. Chodzi o to żeby jak najmniej zdewastować zdrowy lakier wokół purchli. Zrób to jak najniższym kosztem, bo i tak żeby było cacy musi się tym zaj±ć lakiernik. Teraz zima idzie a jest taki pogl±d że raczej się na zimę lakieru nie robi, bo jak wiadomo, w zimę ¶lisko jest, czasem można nie wyhamować, w zimę jest dużo soli, która może pomóc pojawieniu sie dodatkowych b±bli.

kpopis1
21-09-07, 09:18
Coz, z reguly lakier robi sie przed zim±. Czasem we wrzesniu wystarczy zrobic zaprawke a po zimie trzeba juz wspawac reperaturki (koszt kolo 200 zl za sam± robote).

azarro
21-09-07, 12:29
dzieki panowie za podpowiedzi pozdrawiam :aloha:

[ Dodano: Pi± 21 Wrz, 2007 ]
kpopis1, słuchaj czy ten podkład epoksydowy to taka bordowa ciecz?

kwiatus19
21-09-07, 12:45
Coz, z reguly lakier robi sie przed zim±. Czasem we wrzesniu wystarczy zrobic zaprawke a po zimie trzeba juz wspawac reperaturki (koszt kolo 200 zl za sam± robote).

To ja wła¶nie o zrobieniu zaprawki pisałem, a jak robić to robić "profi" czyli konkretne czyszczenie, odtłuszczanie, zabezpieczenie antykorozyjne, szpachla, podkład, baza, bezbarwny, cieniowanie, lub malowanie całego elementu i finał z polerowaniem.

Chc±c zrobić dobr± konserwację wydasz kilkadziesi±t złotych na materiały, a na elemencie zrobisz mało estetyczn± "plamę", więc moim zdaniem albo minimalne koszta, na t± chwilę, albo raz a dobrze. Nie wydawaj pieniędzy dwa razy.

Zamiast podkładu epoksydowego jak już chcesz się bawić, można użyć Hammerite (sprawdzone) w celu powstrzymania korozji.

kpopis1
21-09-07, 17:35
Mnie tez wydaje sie ze nie ma co pieniedzy dwa razy wydawac. Nejlepszy na rdze jest podklad reaktywny (tak zwany wash primer) a potem epoksydowy. hammerite to komercyjna zabawka ktora tak naprawde nadaje sie do malowania plotu. Jesli nie masz teraz kasy to poprostu pomaluj to byl jakim sprayem. najwazniejsze to zeby zeszlifowac do zera CAŁˇ rdze i potem to odizolowac od powietrza i wilgoci.

A podklad epoksydowy wychodzi najczesciej w kolorze szarym - widzialem tez czarny i bialy natomiast bordowego nigdy. Chodz jesli zalzy ci na jakims konkretnym kolorze to mozesz dodac do szarego troche bazy w danym kolorku i bedziesz mial wtedy podklad pod kolor auta a taka warstwe pokryjesz kilkoma ruchami ze sprayu. Potem przetryskaj to bezbarwnym albo jesli to mla powierzchnia to dodaj utwardzacza od lakierow akrylowych to bazy - wtedy nie bedzie odlazic.