PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana uszczelki



galagalicki
19-09-07, 09:23
Witam kolegów
Wczoraj do mnie zadzwoniła kierowniczka serwisu i zaprosiła mnie na wymianę jakiejś uszczelki przy szybie. Czy ktoś miał styczność z podobną akcją serwisową? Z tego co się dowiedziałem to chodzi o uszczelkę przedniej szyby, która może powodować ocieranie lakieru i korozję. Z tego co wiem szyba jest wklejana a nie na uszczelce. O co wogóle chodzi? Zastanawiałem się czy wogóle się zgłosić na tą wymianę.
Pozdrawiam

michalmacpro
19-09-07, 15:41
Witam
Opisywałem tą przypadłośc odnośnie wad lakieru.Lepiej jedź na serwis i wymień,a przy okazji zobacz jak wygląda lakier w moim poprzednim cifie z 2006r.vel :mół:1.4,lakier był skorodowany właśnie pod tą uszczelką.

galagalicki
20-09-07, 07:56
michalmacpro, galagalicki, michalmacpro, a o którą konkretnie uszczelkę chodzi? Czy to wymaga demontażu przedniej szyby?

michalmacpro
20-09-07, 16:05
Uszczelka przedniej szyby,na łączeniu z dachem,nie wymaga demontażu szyby,oby dach nie był skorodowany w tym miejscu.Przy okazji otwórz klapę bagażnika i zobacz,czy przy końcu dachu tam gdzie kończą się uszczelki które idą wzdł.dachu nie jest pęknięta pasta i czy nie widać rdzawych zacieków-powodzenia.

mariusz05
21-09-07, 16:25
Niestety załapałem sie na wymiane uszczelki przedniej szyby, objaw po podniesieniu górnej uszczelki szyby był widoczny poszarpany lakier , prawdopodobnie został odparzony przez uszczelke która została nałożona na świeży lakier. W moim przypadku została wyciągnięta przednia szyba i pod uszczelką została nałożona nowa warstwa lakieru

Flapu
22-09-07, 10:54
Witam
Zwracam się z zapytaniem do osób które miały bądź dopiero będą miały wymienianą tą uszczelkę - czy problem wystepuje we wszystkich Civikach czy może serwis sam wzywa tylko niektórych właścicieli ?
Jesli niektórych to wynikałoby z tego że ten problem to raczej nie jest regułą i ze tylko jest jakaś felerna seria Civików o okreslonych numerach seryjnych i tylko te są wzywane ?

Czy może się sami zgłosiliście i chcieliście żeby sprawdzili i ewentualnie naprawili, a ten problem dotyczy każdego Civika ?

Pytam, bo jak za jakiś czas będę odbieral nowego Civika z salonu to może niech od razu wymienia te uszczelkę - poco potem malowac ?

Pozdrawiam

mariusz05
23-09-07, 14:39
Witam
Zwracam się z zapytaniem do osób które miały bądź dopiero będą miały wymienianą tą uszczelkę - czy problem wystepuje we wszystkich Civikach czy może serwis sam wzywa tylko niektórych właścicieli ?
Jesli niektórych to wynikałoby z tego że ten problem to raczej nie jest regułą i ze tylko jest jakaś felerna seria Civików o okreslonych numerach seryjnych i tylko te są wzywane ?

Czy może się sami zgłosiliście i chcieliście żeby sprawdzili i ewentualnie naprawili, a ten problem dotyczy każdego Civika ?

Pytam, bo jak za jakiś czas będę odbieral nowego Civika z salonu to może niech od razu wymienia te uszczelkę - poco potem malowac ?

PozdrawiamZ tego co słyszałem to dotyczyło to tylko rocznika 2006 i w autach w których lakier nie był uszkodzony były wymieniane profilaktycznie górne uszczelki