PDA

Zobacz pełną wersję : Zawieszenie w Civic EK3



djjm
04-10-12, 13:04
Witam wszystkich !

Po oględzinach w warsztacie stwierdzili w moim nabytku - Civic 1.5 is vtec, 4D, 1999 następujące cześci zawieszenia do wymiany:

wahacz poprzeczny tył x 2

wahacz poprzeczny przód x 2

wahacz górny przód x 2

tuleje dolne wahacza przód i tył

łączniki stabilizatora przód

lewy sworzeń przedni górny

Moje pytanie jest następujące, auto ma przebieg 234 000 udokumentowany, garażowany, kupiłem od pierwszego właściciela w Polsce. Jak byłem pierwszy raz w tym warsztacie to stwierdzili, że tuleje tylko do wymiany, po miesiącu stwierdzili, że mam do remontu prawie całe zawieszenie i nie opłaca się wymieniać tulei, bo wypadną z gniazd. Krzyknęli mi za to z cześciami TRW 2500 zł z robocizną.

Z tego co widziałem, to poprzedni właściciel wymienił tylko cukierki i wahacz dolny z przodu. Reszta zawieszenia jest jeszcze fabryczna, czy warto wymieniać całość czy rzeczywiście tylko tuleje ?

Jaka jest wasza opinia i jakiej firmy kupić graty, czy cena za całość jest adekwatna, bo mam wrażenie, że niaciągnąć chcą jakieś 700 zł?

karas
04-10-12, 16:03
ale co z tymi wahaczami jest nie ok-sa połamane??? jezeli nie, kupujesz tulejki do wahaczy idziesz do normalnego mechaniora koles bierze wahaczyki na prase wyprasowuje stare tulejki i wprasowuje nowe. Jedynie wahacze przednie górne warto kupic nowe bo blaszka z ktorej są zrobione jest cienka i nawet jak wprasujesz w nią nowe sworznie to po jakims czasie zaczną latac. Pojedz na stacje diagnostyczną powiedz ze chcesz aby koles sprawdzil luzy w zawieszeniu zaplacisz okolo 50 pln i bedziesz wiedzial ktore tulejki i sworznie masz do wymiany. Nastepnie wejdz na forum w dzial wojewodztwa i zapytaj sie w swoim rejonie czy ma ktos sprawdzony zakład bo ewidentnie tam gdzie byles chca Cie naciagnąć albo nie mają prasy :) jak juz bedziesz wiedzial ktore tuleje masz do wymiany zagadaj do forumowych sprzedawców i oni napewno dobiora Ci odpowiednie tuleje do twojego auta w rozsadnym pieniadzu

djjm
04-10-12, 19:43
Dzięki bardzo za odp. właśnie wahacze są całe jednen po prawej górny by był do wymiany, więc wygląda na to, że goście z Japantech we Wrocławiu to po prostu naciągacze, bo tak jak mówisz to z tymi tulejkami powinno się zamknąć w koszcie maks 400-600 zł, a oni chcieli mi 3/4 zawiechy wymienić, już nie wspomnę o tym, że do części doliczyli sobie drugie 100 % a za robotę chcieli 850 zł, razem wyszło 2513 zł, co jest totalnym naciąganiem klienta na kasę.

bednar_ek35
04-10-12, 23:15
Zrób dokładnie tak jak pisze karas,bo ktoś Cie ewidentnie chce zrobić w bambuko.

djjm
19-10-12, 12:42
I wyszło mi 340 zł we Wrocławiu z tulejami i robocizną w takim młodym warsztacie we Wrocławiu, zrobili w jeden dzień, 6 tuleji do wymiany i tylko jedna śruba urwana. Przy okazji wymieniłem przewody hamulcowe i płyn :P