PDA

Zobacz pełną wersję : 1.5(101KM) czy 1.6(105)????doradzcie



muzammil
17-09-07, 22:47
witam, co polecacie brac silnik 1.5(101KM) D15B7 czy1.6(105KM)- nie wiem jakie ma oznaczenie(wystepuje przewaznie w qp 6 gen).chodzi mi glownie o to czy sa one podobne moca(nie katalogowo tylko realnie) i czy charakterystyka pracy silnika jest podobna?(d15b7 podoba mi sie ale slaby w dolnym zakresie obrotow no i jak sie go nie zakreci naprawde wysoko to nie ma tych koni).

Bishop
18-09-07, 01:42
1.6 105 KM non-Vtec symbol d16y7, rzeczywiscie najczesciej wystepowal w coupe - wiem bo mam :P. Domyslam sie, ze sa podobne pod wzgledem charakterystyki, a przynajmniej moc podobna, w kazdym razie oba non-Vtec, chociaz d15b7 nie mialem okazji jezdzic. d16y7 jest dosc podatny na mody tzn. spokojnie mozna z niego 130 KM wycisnac. Dla mnie kazdy silnik w Hani jak go nie wkrecisz w wyzsze partie obrotow to chodzi conajwyzej jak silniki w innych markach. Te silniki budza sie do zycia dopiero po przekroczeniu 4000-4500 rpm i wtedy pokazuja na co jes stac.

Szczerze to polecilbym Ci juz tak przyszlosciowo cos co ma Vteca dla ogolnego zadowolenia z jazdy np. spokojnie SOHC d16z6, d16y8 lub cos co nie kula sie a jezdzi czyli DOHC b16a2 .

Zreszta poszperaj w FAQ to znajdziesz wiecej info o kazdym silniku w civicu.

gruszkin
18-09-07, 02:52
sprobuj d16z6 jak kolega radzi a jesli chodzi o pojemnosci no to chyba w tym 1,6 wyzszy moment jest(podejrzewam, nie sprawdzalem ale raczej na pewno),gdybym mial wybierac z tych 2 to chyba y7 raczej:)

Lcfr
18-09-07, 07:47
witam, co polecacie brac silnik 1.5(101KM) D15B7 czy1.6(105KM)

hmmm... majac do wyboru te 2 silniki wybrałbym d15b7
i nie dlatego ze mam go :) a dlatego że:
1.d15b7 jeździ porównywalnie z d16y7(jak nie lepiej) - duzo b7mek hamuje sie wyzej niz moc katalogowa
2.przy podobnych osiagach b7 ma nizszą kategorie oplat (do 1.5)
3.nie wiem jak y7 ale b7 spokojnie moze spalic 6,5litra na trasie-jest oszczędny jak umie sie nim jeździc


obydwa silniki sa podatne na mody-głowica VTEC....
tyle ze w B7 stoi juz duzo lepszy kolektor dolotowy niz w Y7

za Y7 przemawia jak dla mnie:
1. nowsza buda-dla niektorych ładniejsza


generalnie jak nie planujesz modów to moim zdaniem B7 jest sympatyczniejszy (ale to tylko moje zdanie)
jak planujesz mody to oba są podtne (tyle ze B7 z modami nadal zostaje 1.5 - i moze sie łapac w jakistam klasach-zobacz b7 Furiousa)

gruszkin
18-09-07, 16:10
to co napisał LCFR to niezaprzeczalny fakt, sam do swojego z1 zakupilem kolektor dolotowy wlasnie od b7, i faktycznie jesli chodzi o sciganie to jest w kategorii do 1.5, faktycznie tak na to nie spojrzałem.

ale y7 tez wychodzą lepiej na hamownii

muzammil
18-09-07, 22:51
aktualnie mam sedana z silnikiem d15b7 i albo jest tak zajechany albo nie potrafie jezdzic samochodami ktore maja ponizej 160 KM. po prostu stoi w miejscu jak dla mnie:(( poza tym d15b7 naprawde trzeba krecic a jesli chodzi o jazde po miescie to troche nie bardzo pasuje. pytam sie o ten 1.6 bo chce qp 6 gen a ten silnik wystepuje najczesciej. czy ten 1.6 ma odczuwalnie wyzszy moment przy nizszych obrotach(lubie pokrecic silnikiem ale na codzien wole cos co przyspiesza juz "z dolu")??. jesli chodzi o oplaty i spalanie- nie interesuja mnie te kwestie(a raczej nie sa brane pod uwage w wyborze silnika i nie beda mialy wplywu na ostateczna decyzje). generalnie chodzi mi o to ktory z tych silnikow jest "przystepniejszy" do jazdy na codzien??nie pytam ktory lepiej sie kreci bo takich pytan sie nie zadaje jesli chodzi o silniki Hondy:DDD

_Z_I_K_
21-06-08, 11:55
nie to odkopalem sorry