PDA

Zobacz pełną wersję : Uszkodzony dymiący silnik - co począć?



miro.
27-09-12, 10:02
Witam,

Wybrałem się do mechanika na wymianę uszczelki pod głowicą w D16Z6. Okazało się, że blok silnika jest uszkodzony (urwane są 3 szpilki). Zdecydowałem się na zakup całego słupka D16Z6 (tj blok z tłokami + głowica). Niestety zakupiony silnik okazał się ruiną. Pobiera 1L oleju na 1000km, do tego pięknie dymi i pluje przez wydech olejem.

Wobec tego mam pytanie:
Czy bawić się w remont zakupionego silnika?
Czy możliwe jest, aby z tych dwóch rupieci zrobić jeden dobry silnik?

Poproszę o poradę, która opcja da lepsze rezultaty jakościowe i finansowe

Pozdrawiam:)

reaktor
27-09-12, 10:17
miszczu trzeba bylo tu zagladnac zanim zaczales cos kombinowac na wlasna reke
bylo takich tematow od ch88a

po co kupowales silnik w ciemno?


nie wierze ze starego bloku nie dalo sie naprawic kto ci to doradzil zakup nowego silnika ?

generalnie masakra

zaczac trzeba od diagnozy co jest nie tak z nowym silnkiem czyli rozebrac i dokladnie pomierzyc blok silnika

jesli trzyma wymiary nominalne to wystarczy wymienic pierscienie ew. panewki zmontowac ze stara glowice o ile byla w porzadku i powinno grac

birchie
27-09-12, 10:42
nie wierze ze starego bloku nie dalo sie naprawic kto ci to doradzil zakup nowego silnika ?



(urwane są 3 szpilki).

Ja tam pomyslałbym o wymianie szpilek, no ale może się nie znam...

reaktor
27-09-12, 10:45
chodzilo pewnie o to ze zerwane sa z gwintu

birchie
27-09-12, 11:06
chodzilo pewnie o to ze zerwane sa z gwintu

Nie wiem czy w przypadku bloku metoda ta jest również stosowana, ale jesli idzie o głowicę- w mojej wstawione są obustronnie gwintowane tulejki... dla fachowca- kilka minut roboty...

miro.
28-09-12, 09:56
miszczu trzeba bylo tu zagladnac zanim zaczales cos kombinowac na wlasna reke
bylo takich tematow od ch88a

po co kupowales silnik w ciemno?

nie wierze ze starego bloku nie dalo sie naprawic kto ci to doradzil zakup nowego silnika ?

generalnie masakra

zaczac trzeba od diagnozy co jest nie tak z nowym silnkiem czyli rozebrac i dokladnie pomierzyc blok silnika

jesli trzyma wymiary nominalne to wystarczy wymienic pierscienie ew. panewki zmontowac ze stara glowice o ile byla w porzadku i powinno grac

Zaglądnąłem na forum, opisałem problem. Doradzano mi zamontowanie słupka od 1.3 i założenie głowicy z d16z6. Zdecydowałem się jednak zakupić słupek d16z6.


chodzilo pewnie o to ze zerwane sa z gwintu

Dokładnie tak, szpilki (jednak 5, a nie 3 jak pisałem wcześniej) są zerwane z gwintu.


A czy jakieś kombinacje typu przełożenie bloku z nowego silnika do starego wchodzą w grę?

reaktor
28-09-12, 10:53
a co za problem jest z naprawieniem zerwanego gwintu??


co do bloku to ci juz pisalem trzeba ustalic czemu pije olej czyli rozebrac pomierzyc

Yotomeczek86
28-09-12, 14:40
Wybrałem się do mechanika na wymianę uszczelki pod głowicą w D16Z6. Okazało się, że blok silnika jest uszkodzony (urwane są 3 szpilki)

Obawiam się że Twój "mechanik" te gwinty zjechał bo same to się nawet dzieci nie rodzą...

Można naprawiać gwinty ale słyszałem ze wytrzymałość tego jest kiepska w przypadku bloku z alu jakim jest blok silnika D16z6
Zanim nowy słupek kupiłeś nie mogłeś go odpalić, sprawdzić ? Gwarancji rozruchowej nie wziąć ? Soorryy ale z myśleniem chyba masz problemy

Musisz rozebrać nowy słupek, pomierzyć wszystko. Wymienić pewnie pierścienie lub szlif na nad wymiar i nowe tłoki. Do tego panewki obadać, jak nie są schetane to można zakładać stare. Zwolenników wymiany panewek dobrych na nowe zamienniki (a jakże) bo tak się powinno proszę o uciszenie się.
Ahaa i jak nie masz 3 tyś na remont to nawet nie zaczynaj

Jacek1983
29-09-12, 22:39
Rany, szczerze współczuję...