PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po czyszczeniu przepustnicy i krokowego



vitos83
26-09-12, 23:55
Witam,

Panowie odebrałem dziś auto (ej6, d16y7) od mechanika: standardowe wymiany użytkowe (olej, filtry paliwa, oleju i powietrza) plus wymiana płynu chłodzącego do tego uszczelka pod pokrywą zaworów i coś mnie podkusiło, żeby zajął się problemem jaki miałem z obrotami, tj. po trasie gdy była jazda na wysokich obrotach przyduszał się, obroty spadały do 300, ale nie gasł i zaraz wracały do standardowego 750. Magik powiedział, że pomoże czyszczenie przepustnicy i krokowego (też tak słyszałem ;) . No i się zaczęlo (po wykonaniu czyszczenia), auto na zimnym startuje od obrotów 750 (jak nigdy, zawsze wyższe - wiadomo na ssaniu) i wraz z rozgrzewaniem silnika skaczą do ok 1100 i tak falują 1000-1200 na rozgrzanym silniku. Nie spadają już do standardu 750. Pytanie brzmi, czy to kwestia "lewego powietrza", czy coś poważniejszego? Mam zamiar jechac w sobote odstawic auto magikowi do poprawki, ale wolałbym być przygotowany na rozmowę ;) No i czy taka jazda z falującymi obrotami teraz może coś sp....ć z Hanią?

Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam,