PDA

Zobacz pełną wersję : Nie chciała zapalic-dziwna sprawa



harpagan
16-09-07, 17:57
Witam
Dziś po chwilowej przerwie max 5 min (Wcześniej zrobiłem 30 km) silnik nie chciał odpalić, kręcił dobrze, a silnik wogule nie reagował. Po po stoczeniu sie z górki odpalił. pojechałem z nowo na du (duża górka 0,5km) na luzie i zawsze gasł dwa razy probowałem później i tez zgasł. Ale teraz jeździłem cały dzień i było wszystko dobrze. Co to mogło być??

tom1111
16-09-07, 18:13
Jesli bedzie sie takie gasniecie, lub niezapalenie bez powodu powtarzac to typuje 2 mozliwe przyczyny.

1. czujnik Hala /kumpel w golfie mial walniety wlasnie ten czujnik i takie byly objawy, raz jezdzil normalnie a raz gasnal bez powodu, lub bez powodu nie chcial odpalic/
2. walniety modul /mialem takie same objawy jak wyzej w Astrze - po wymianie modulu wszystko wrocilo do normy/. Przy czym w mojej astrze bylo tak, ze jak samochod byl calkowice zimny to problemow z odaplaniem i jazda nie bylo. Jak byc cieply np nagrzany od slonca lub jeszcze nie zdazyl odczekac kilka godzin po poprzedniej jezdzie, to sie wlasnie tak dzialo. Czasem nie odpalal wogole, a czesem przejelaem kilka km i gasnal, a czasem przejechalem kilkadziesiat km bez problemow.

PS.
Niezapomni sprawdzic najbardzie podstawowych rzeczy, masa kable itp. Moze to byc poprostu jakis zaoksydowany kablek, ktory raz puszcza prad a raz nie.

k0st3k
17-09-07, 18:31
a może po prostu mialeś za mało paliwa ?? :d Na pochyłości są problemy z uruchomieniem auta jak jest mało paliwa.



1. czujnik Hala /kumpel w golfie mial walniety wlasnie ten czujnik i takie byly objawy, raz jezdzil normalnie a raz gasnal bez powodu, lub bez powodu nie chcial odpalic/
2. walniety modul /mialem takie same objawy jak wyzej w Astrze - po wymianie modulu wszystko wrocilo do normy/. Przy czym w mojej astrze bylo tak, ze jak samochod byl calkowice zimny to problemow z odaplaniem i jazda nie bylo. Jak byc cieply np nagrzany od slonca lub jeszcze nie zdazyl odczekac kilka godzin po poprzedniej jezdzie, to sie wlasnie tak dzialo. Czasem nie odpalal wogole, a czesem przejelaem kilka km i gasnal, a czasem przejechalem kilkadziesiat km bez problemow.


dziwne :)

a może macie LPG ?

tom1111
21-09-07, 17:33
Kostek, czemu dziwne? Zaden z tych samochodow nie mail LPG a po wymianie modulu w astrze lub wymianie czujnika hala wszystko wrocilo do normy. Raczej watpliwe jest, aby przyczyna takich zachowan byla inna lecz tylko niezwyklym zbiegiem okolicznosci awarcie ustaly po ich wymianie.
ps.
Harpagan, ustaliles co bylo przyczyna tego niepalenia?