PDA

Zobacz pełną wersję : odpowietrzenie hamulcow VIg



henio81
26-09-12, 16:08
Witam, przewertowalem cale forum...i podobnego przypadku nie znalazlem... chcialem wymienic plyn hamulcowy i sprzegla(to mi sie udalo odpowietrzylem) ale uklad hamulcowy nie chce sie odpowietrzyc tzn jak wciskam pedal to nie twardnieje tylko jest wciaz luzny. Jak odkrecam ktorys z odpowietrznikow to podczas nacisniecia nic nie leci nie ubywa w zbiorniczku ani kropla. DOdam ze wczesniej przed wymiana bylo ok. Mam ABS ale nie doposcilem do tego by zabraklo plynu w zbiorniczku wiec nie zapowietrzona kontrolka sie nie pali. Odpowietrzam na wlaczonej stacyjce. A jka zaple silnik to wogole pedal mieknie....pomocy!

airman
26-09-12, 20:56
Zachowujesz kolejność odpowietrzania wg manuala?

Brylant1
27-09-12, 03:50
zacznij odpowietrzanie od najdalej oddalonego kola od pompy hamulcowej konczac na najblizej polozonym, skoro plynu nie zabraklo to pompa nie powinna byc zapowietrzona, odpowietrzaj do skutku musi dzialac.

henio81
27-09-12, 09:07
kolejnosc krzyzowa pt lp lt pp najgorzej ze plyn nie leci z odpowietrznikow a pedal falkowaty caly czas probowalem na zapalonym silniku teraz i to samo nie moge pedala podpompowac nawet...co jeszcze zauwazylem dziwny dzwiek podczas wciskania hamulca ktory potem ustaje jakby bzyczenie...odkrecilem tez przewod medalowy z boku pompy i na chlopski rozum powinien tam plyn leciec ale nie leci.

rooter666
27-09-12, 10:19
odpowietrzaj na wyłączonym silniku i zapłon też wyłączony.

henio81
27-09-12, 10:52
oki sprobuje i dam znac....jeszcze jedno jak wciskam pedal hamulca to slysze w okolicach pompy jak powietrze uchodzi i pedal wciaz jest miekki to normalne? Nadal nic...chyba zostaje serwis :(

ziober111`
29-09-12, 00:05
Miałem podobny przypadek w moim 6gen. okazało się ze pompa sie zacięła. Ściągnęłem pompe, psikałem wd-40 stukałem aż w koncu odbiła. także sciagnij na początek pompe i sprawdz. u mnie sie zaciela bo auto troche stało przed wymiana.

henio81
29-09-12, 07:25
sprobuje wyjac pompe moze cos z nia nie tak bo to nie mozliwe zeby plyn nie lecial z odpowietrznikow przy pompowaniu hamulcem raczej...pompa wychodzi reze z serwem? Ok poradzilem co zauwazylem miedzy pompa a servo nie bylo uszczelki czy tak powinno byc?

http://img444.imageshack.us/img444/6587/2493724137.jpg

gruszkin
29-09-12, 09:32
jak dlugo jeździłeś po odpowietrzeniu? bo pierwsze pół godziny po odpaleniu to pedał będzie miękki niestety.Potem stwardnieje

henio81
29-09-12, 09:41
nie jezdzilem bo sie nie dalo zero hamulca nic a nic pompa jak zdjalem jest w srodku pordzewiala wiec przeczyscilem tloczrek zatrzymal sie w pozycji jak by pedal ham byl wcisniety

ziober111`
29-09-12, 12:31
Dokładnie tłoczek sie zaciął, spróbuj go odbić, nalej tam ropy, jakiś odrdzewiacz i uderzaj jakimś drewnianym trzonkiem, może odbije jak u mnie. Pewnie przez to że nie bylo uszczelki. napisz czy pomogło...

henio81
29-09-12, 16:01
nie moge go odbic tak zapieczony...wlalem odrdzewiacza i poczekam moze pusci

henio81
29-09-12, 19:42
zrobione :)...jak by mial kto problem....jak hamulec miekki jak flak to pompa zapieczona(dzieki ziober;)) tluklem ja z 30min wkoncu puscila rozebralem i przeczyscilem srodki...potem odpowietrzanie od najdalszego kola i bez zaplonu!!! Hamulec brzytew :) teraz tylko pojezdzic aby sie uklad dogral Abs jest! pozdro

ziober111`
30-09-12, 11:26
Henio81 ciesze się ze mogłem pomóc:) Przynajmniej nie naraziłeś sie na koszta. Pompa teraz bedzie chodzić...