PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań dotyczących zawieszenia :)



geto90
26-09-12, 00:18
Witam!

Mam coupe EJ2, ostatnio strasznie zaczelo mi ciac opony przednie od wewnetrznej strony (do tego stopnia ze az druty przy jednej wyszly :mad:). Bylem na diagnostyce na zbieznosc ale wczesniej sprawdzilismy zawieszenie i okazalo sie ze jest pare rzeczy do wymiany. Zbieznosc odlozona, bo trzeba to porobic. Zajmie sie tym moj dobry znajomy bo sam za bardzo nie mam czasu i nawet nie wiem czy bym sobie z wszystkim poradzil. Mam do Was kilka pytan dotyczacych tego wszystkiego. Czesci sam musze kupic ale boje sie ze moge cos pomieszac w sklepie i nie kupic tego co potrzeba a znajomy juz umowiony.

Mechanior powiedzilam mi ze do wymiany sa:

- tulejki wahacza wzdluznego
- guma drazka kierowniczego
- sam zaobserwowalem ze wybite sa tez gumy na obydwu koncach stabilizatora - nie wiem z czym on sie tam laczy bo sie nie znam :P

Dodatkowo w miejscu gdzie jest ta peknieta guma (harmonijka) na drazku kapal plyn od wspomagania wiec cos jest nie tak. Nie wiem czy trzeba wymienic drazek, koncowke czy sama gume.

Teraz moja prosba do Was - czy moglby mi ktos pomoc w skompletowaniu listy zakupow? W sensie co dokladnie musze kupic jak to nazwac zeby sprzedawca dal mi dobre czesci i jezeli jest taka mozliwosc to bardzo bym prosil o pokazanie tych czesci na jakims schemacie czy zdjeciu.

Mam nadzieje ze ktos pomoze :)

Pozdro ;)

Brylant1
27-09-12, 05:23
Wymiana drazka nie zatamuje wycieku plynu wspomagania. problem rozwiarze regeneracja maglownicy koszt okolo 500zl lub wymiana na sprawna uzywke, co do schematu to w tym momecie nie pomoge bo pisze z telefonu, w wahaczu wzdluznym jest tylko jedna guma tzw duzy cukierek.

geto90
01-10-12, 20:35
Witam ponownie, no rzeczywiscie sprawa nie wyglada ciekawie, bo w przeciagu miesiaca plynu do wspomagania ubylo na minimum. I moje pytanie jest takie - mam opcje kupna sprawnej uzywki bynajmniej tak zarzeka sie sprzedawca (sklep z uzywanymi czesciami) Maglownica jest wraz z jednym drazkiem kierowniczym. Akurat tym przy ktorym mam uszkodzona oslone. Drugiego brak. Mam w planach ja kupic bo cena jest dosc okazyjna - 100zl - sprzedawca oznacza czesc i daje gwarancje na zasadzie ze gdyby ciekla to moge ja zwrocic. Co o tym myslicie, warto wziac? I co moge spradzwic bez jej zakladania? Jest w tej chwili na innym aucie bez silnika, wizualnie jest ok w sensie nie cieknie, widac ze nie czyszczona bo troche brudna z blota.

Bardzo prosze o pomoc i z gory dzieki :)

reaktor
01-10-12, 20:54
niestety magla nie sprawdisz na sucho i pamietaj ze wymina jest bardzo pracochlonna i kosztowna

co z tego ze bediesz mogl zwrocic jak kazdorazoewa wymianan to kolo 300zl

ze swojej strony polecam najpierw sprawdzi uczszczelniacz kleen flo nic nie ryzykujesz a moze zalatwi sprawe

geto90
01-10-12, 21:03
Z wymiana sprawa wyglada tak ze bede to robil z dobrym znajomym wiec robocizna praktycznie odpada.
Przyznam szczecze nie orientuje sie ile z tym jest roboty ale rzeczywiscie az tak duzo? Czasowo dlugo schodzi?

Hm czyli sprobowac dolac tego uszczelniacza przy uzupelnianiu plynu do wspomagania tak?

A jak zalatwic sprawe z ta guma/oslona drazka? Kupie ja osobno czy co musze kupic?

I dzieki za zainteresowanie tematem :)

reaktor
01-10-12, 21:12
wyciagsz czesc starego zalewasz cala butelke u mnie pomoglo na spory wyciek

roboty jest naprawde sporo

oslone kupisz bez problemu

Brylant1
01-10-12, 21:12
Dolanie czego kolwiek nie zalatwi sprawy na dluzsza metę. Powiem ci ze u siebie dwa razy wymienialem magiel ale trafialem na smietniki, teraz jak bymial tylko regenerowal
Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

reaktor
01-10-12, 21:14
Dolanie czego kolwiek nie zalatwi sprawy na dluzsza metę. P
u mnie zalatwilo a lecialo strumieniem

caly zbiorniczek w 2 tyg a tak mam spokoj juz 2gi rok ale nie u kazdego dziala

powodzenia z regenerowanymi w polsce...

juz lepiej kup ze stanow rergenerowany z hondy za 250$

geto90
01-10-12, 22:35
Gdzie kupie ten specyfik? Drogi jest? W zasadzie moglbym sprobowac, poobserwuje powiedzmy przez miesiac a jak dalej bedzie uciekalo to wtedy kupie ta lub inna uzywke. Regenerowal nie bede chce to zrobic mozliwie jak najnizszym kosztem.

A jesli chodzi o ta gume bo ona nie dotyczy wycieku to nie podzialo sie nic z drazkiem w miedzyczasie (jak byl bez oslony) ? Wystarczy jej wymiana czy moze jeszcze cos musze wymienic? I gdzie moge ja dostac?

reaktor
01-10-12, 22:54
...

http://allegro.pl/kleen-flo-fluid-plyn-do-wspomagania-uszczelniacz-i2645062602.html

geto90
01-10-12, 23:54
A jest ktos w stanie odpowiedziec na pozostale pytania? :)