PDA

Zobacz pełną wersję : Odmulanie 1.4i w ASO



Giegx
16-09-07, 11:26
Sprawa odnośnie zwężki w D14A3 (1.4i 75KM).

Byłem w ASO Hondy w Krakowie, kupiłem podkładke pod przepustnice z D14A4 (12 zł) zeby sobie założyc zrobic resecik itd.. No ale kiedy powiedziałem panu co chce zrobić, to on oczywiscie doskonale znając sprawę, odpowiedział że oni sami wykonują tego typu modyfikacje w ilosciach kilkudziesieciu rocznie, w autoryzowanym serwisie, a Honda odgórnie na to pozwala, jest to sprawa OFICJALNA! omg :/ zdziwilem sie strasznie. Mało tego, wg pana, samo wyjęcie zwężki i wsadzenie tam uszczelki jest ok. Natomiast restart komputera wywołał śmiech :d o taki no i "kto panu tak nagadał" "tego typu modyfikacja WYMAGA !! podłaczenia komputera pod stację i zmiany parametru dolotu" czy jakos tak, w przeciwnym razie auto będzie "pływać". Kosztuje to ok 120 zł. A z tego co znalazlem on line, wynika że wystarczy sam restart na 60 sekund. Gdzie prawda?? Czy pan chciał zarobić 120 zł czy miał 100% racje? Jak radzicie zrobic?

Pozdrawiam

MacK
16-09-07, 12:46
Jak radzicie zrobic?
120 plnuf wydać na wódkę i się nie martwić a pana z serwisu olać !!

Giegx
16-09-07, 14:28
Hm, poczekam na odpowiedzi innych osob, zeby stwierdzic ze jednak Mack ma racje.
Pan w serwisie, taki mega spec, zapewniał mnie, a jak mu powiedzialem ze ludzie na forach piszą ze wystarczy reset... no to sie zaczął smiac poprostu.

PS: a czy ty masz taki silnik, czy tylko "gdzies" slyszales lub czytales?

marcov
16-09-07, 14:32
zrob to sam i zrob jazde probna, przyrost 15 KM napewno odczujesz a jesli nie, wtedy skocz do ASO na kompa - jesli przyrost bedzie odczuwalny to z tych 120 zl mozesz mi postawic browarek :)

Lcfr
16-09-07, 16:41
Hm, poczekam na odpowiedzi innych osob, zeby stwierdzic ze jednak Mack ma racje.
Pan w serwisie, taki mega spec, zapewniał mnie, a jak mu powiedzialem ze ludzie na forach piszą ze wystarczy reset... no to sie zaczął smiac poprostu.

PS: a czy ty masz taki silnik, czy tylko "gdzies" slyszales lub czytales?

generalnie poleciłbym CI... :szukaj: na forum...
i znajdziesz tam 2 szkoły..
1wsze, ze własnie wystarczy sama uszczelka
2ga, ze trzeba modzic z kompem....


majac to na uwadze przeczytalbym wszystko do konca, bo gdzies chyba widzialem wykres po odmuleniu (bez ingerencji w kompa) na 91KM wiec prawdopodobnie nie trzeba nic gmerac oprócz resetu.
Poza tym auto TOMAC'a prze swapem mialo 75KM i po odmuleniu bodajze 103/106KM (z dolotami i iinnymi pierdołołamI) ale chyba bez ingerencji w komp....


ja bym zrobił tak:
1. pocztał
2. odmulił
3. hamował
4. jak sie nie uda kombinował z kompem
i bedziesz wiedzial (w ostatecznosci przed i po modzie kompa ;) )

jest duze prawdopodobienstwo ze pkt 1-3 pomogą wiec po co wydawac kase?
a tak nawioasem w serwisach (bez urazy dla fachowców) to czasem niezłe lemery sie uchowały....

TENCIO
16-09-07, 17:15
moj mechanik , notabene pracujacy w aso hondy, po calej tej operacji robi zwykly reset kompa i do tej pory wszystkie 75konne civiki nabraly odczowalenj sily

itam999
16-09-07, 17:44
Spokojnie mozesz sam to zrobic
".. i cieszyc sie tuningiem kosztujacym ok 10zl , trwajacym max 1h i dajacym ok 15km mocy!

Przeprowadzilem taka "modyfikacje" jakis miesiac temu i wszystko jest ok, bez zadnego hakowania :>
:zamkniety temat:

pawcioo
16-09-07, 19:37
Pisałem juz wiele razy w innych postach!!! Jestem pewien za Pan z Hondy ma racje!!!! Sama wymiana uszczelki i reset kompa jest bezsensu!!!! moze bedziesz miał kilka koni więcej ale bez nowego programu ecu otrzymasz tylko większy hałas w górnych granicach obrotów a na niskich obrotach bedzie słabsza...

rafalb33
16-09-07, 20:14
Pisałem juz wiele razy w innych postach!!! Jestem pewien za Pan z Hondy ma racje!!!! Sama wymiana uszczelki i reset kompa jest bezsensu!!!!

Bredzisz..
Sam widzialem na wlasne oczy wykres przed i po wymianie uszczelki. Przed rowne 75 po bylo jakies 91/92.

lakazs
16-09-07, 23:16
Potwierdzam. Kupiłem Honde od Niemca, D14A3 i ten Niemiec odmulał auto wcześniej. Kolekcjoner z niego i trzymał wszystko co do auta w książce z manualem i duperelami od Hondy.
Na fakturze z tej operacji jest uszczelka i usługa programowania ECU 8euro + 40euro (uszczelka + programowanie)

Na zdrowy rozsądek cos w tym jest. W końcu idzie modyfikacja mechaniczna.
Nie wiem jak ECU oblicza sobie dawkę powietrza. Na pewno grają tutaj role czujniki położenia przepustnicy, kat jej otwarcia. No i autko przy danym kącie wie ile może dostać max powietrza, a tu nagle jest go dużo więcej ?

dolszym
17-09-07, 09:27
Ale na ciepłym silniku działa jeszcze sonda Lambda, która ma za zadanie utrzymać odpowiedni stosunek paliwa do powietrza! Nie wiem tylko jak to sie dzieje przy zaimnym silniku kiedy sygnaly z sondy są ignorowane.

TENCIO
17-09-07, 11:24
a ja wam mowie ze MECHANIK Z ASO HONDY nie wgrywa zadnych zmian w ecu przy odmulaniu! :bicie:

E57
17-09-07, 11:41
a tak btw, co to za ASO w Krakowie tak doradza ?
ostatnio jak byłem po części w jednym z Krakowskich ASO, które mam najbliżej siebie i przy okazji coś chciałem zrobić to Pan mi powiedział, że "nie zajmują się takimi starymi samochodami" (6gen z 98) :agent:

Giegx
17-09-07, 15:24
ja bym zrobił tak:
1. pocztał
2. odmulił
3. hamował
No własnie tak chce zrobic, tylko że sama hamownia kosztuje coś 90 zł chyba :p. Poszukam jeszcze topicow, chociaz mysle ze juz wystarczajaco sie naczytałem. Niezgodność była tylko po przyjsciu z ASO
TENCIO i Itam999, no własnie obawiam sie że wypowiedz

Pisałem juz wiele razy w innych postach!!! Jestem pewien za Pan z Hondy ma racje!!!! Sama wymiana uszczelki i reset kompa jest bezsensu!!!! moze bedziesz miał kilka koni więcej ale bez nowego programu ecu otrzymasz tylko większy hałas w górnych granicach obrotów a na niskich obrotach bedzie słabsza...
Moze miec troszke prawdy :/
No i własnie, jak piszesz Lakazs, możliwe że sam komputer z resetem może miec problem dostosowac sie do innej dawki powietrza. H wie co z ta sondą, eh.
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=36178

a tak btw, co to za ASO w Krakowie tak doradza ?
ostatnio jak byłem po części w jednym z Krakowskich ASO, które mam najbliżej siebie i przy okazji coś chciałem zrobić to Pan mi powiedział, że "nie zajmują się takimi starymi samochodami" (6gen z 98)
Kr...żel & -||- Aleje JP2 :D I wiesz co do odmulenia to nikt nic nie odmawiał, ale montaż elektryki szyb być moze z tego samego powodu nie zrobią, kwa.. :(
Link do tego posta > http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=36178
Zapytałem pana, czy jesli wg niego nie da sie wywalic zwężki bez podłaczania ECU, to czy jeżeli zrobie to sam to bede w stanie "dojechac" do pana na regulacje za 120zł? Odpowiedzial ze tak tylko że autko bedzie pływać, cokolwiek to znaczyło. Był pewny. I wyglądał na doświadczonego. Powtarzam że mówiłem mu gdzie o tym czytałem, ze fora itd, to stwierdził żebym WAM niewierzył, bo niemacie pojęcia jak to działa, i że bajki piszecie na tych forach :ban:

TENCIO
17-09-07, 15:51
najlepsze jest to ze znam akurat mechanika rowniez i z tego serwisu,on tez zadnego podpiecia pod ecu nie stosuje. co do plywania to pewnie chodzilo mu o plywanie obrotow po tej operacji, ale tez nie spotkalem sie z czyms takim.

E57
17-09-07, 18:15
E57 napisał/a:
a tak btw, co to za ASO w Krakowie tak doradza ?
ostatnio jak byłem po części w jednym z Krakowskich ASO, które mam najbliżej siebie i przy okazji coś chciałem zrobić to Pan mi powiedział, że "nie zajmują się takimi starymi samochodami" (6gen z 98)

Kr...żel & -||- Aleje JP2 :D I wiesz co do odmulenia to nikt nic nie odmawiał, ale montaż elektryki szyb być moze z tego samego powodu nie zrobią, kwa.. :(
mi akurat chodziło o aso na ul. kapelanka ;) odnośnie tej zwężki to jak nie zapomnę, zapytam znajomego, on pracuje w krężlu to powinien się orientować w temacie ;)

kenny
17-09-07, 19:05
plywanie obrotow po tej operacji, ale tez nie spotkalem sie z czyms takim

Ja miałem kiedyś pływanie obrotów po którymś resecie, ale po kilku, kilkunastu kilometrach ustąpiło.

Giegx
17-09-07, 22:57
zapytam znajomego, on pracuje w krężlu to powinien się orientować w temacie ;)
Dzieki wielkie, bede czekać :) Nie chce mowic nic konkretnie tzn, jak wyglądał pan itd... no bo oni pewnie to forum też czytają :speszony: jak cos to pm me.


Ja miałem kiedyś pływanie obrotów po którymś resecie, ale po kilku, kilkunastu kilometrach ustąpiło.
No właśnie wg tych instrukcji odnośnie tematu, napisane jest wyraźnie że komputer dostosowuje się przez kilkanascie kilometrów, więc by sie zgadzało.

E57
18-09-07, 15:36
pytałem, i odpowiedź padła :
wymienić uszczelkę, zresetować komputer. czyli tak jak opis z forum

Giegx
18-09-07, 16:30
No dobrze, mysle że topic mozna zakonczyc. Dzieki chlopaki za pomoc :piwo2: Jesli po wymianie bedzie problem to go raczej zauważe a na hamownie zrobie dodatkowe testy w pazdzierniku, wtedy podbijam przegląd.

Pozdrawiam : )

Romo
26-03-10, 13:31
zadna wizyta w ASO nie jest potrzebna i nic tam z przeprogramowaniem nie robia. wystarczy zadbac o dobre położenie uszczelki tak zeby nei zasysała lewego i bedzie gites malina ;]

falek84
26-03-10, 13:33
niezly odkop

uniu1
27-03-10, 00:02
Dopowiem że kiedyś na tym forum pisało parę osób że silniki d14a.. można odmulić przez zwężkę i reset, ale silnki z poliftów czyli D14Z1 juz nie i trzeba ingerować w ecu. Nie wiem ile jest w tym prawdy i powiem szczeże że ciągle mnie to nurtuje

pwl
27-03-10, 22:54
Powtarzam po raz kolejny - w polifcie nie trzeba ingerować w ECU. Moje d14z1 odmulone nie dostaje mocno od D15Z6, więc mocy dostało po wywaleniu zwężki.

Romo
28-03-10, 13:45
odkop, bo chcialem sie podzielic co by kogos nie wkurzaly falujace obroty po odmuleniu i nie wiedzial co z tym zrobic.
sprawa prosta i banalna ale uszczelka pasuje w 2 strony tak ze warto dobrze sie przyjrzec zakladajac ją. jak mi falowaly obroty to pojechalem do aso i pytalem sie jaka by byla cena za zrobienie i co obejmuje - powiedzieli mi ze tylko trzeba sprawdzic polozenie uszczelki i zadnych trickow z elektronika sie nie robi. Wrocilem do domu, poprawilem uszczelke i od tamtej pory falowanie zniknelo.