PDA

Zobacz pełną wersję : Zawieszenie przednie EJ2



bp91
24-09-12, 13:18
Witam,

Jakiś czas temu zauważyłem że moim EJ2 powyżej 80 na godzine zaczęła telepać się kierownica. Pojechałem na stacje kontroli pojazdów gdzie powiedziano mi że to przez to że auto jest obniżone. Przyjżeliśmy się z mechanikiem uważnie i zauważyliśmy że poprzedni właściciel przyciął po zwoju na sprężynie przez co górny wahacz nie pracuje tak jak powinien (ponoć jest w złej pozycji). Poza tym przez to gumy się wyrobiły i są do wymiany. W związku z tym pojawia się pytanie:

To że auto jest obniżone podoba mi się i nie chcę wstawiać OEMowego zawieszenia. Planuje kupić gwint MTSa tyle że to nie rozwiąże problemu wahaczy. Co zmienić w takim razie? Wstawić górne regulowane czy dolne regulowane czy może macie inny pomysł?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

zakit
24-09-12, 14:15
dolne przednie regulowane nie istnieja

wymien gumy i bedzie ok.
kierownica nie lata ci od obnizenia, bo 90% forum powinno miec ten sam problem.
sam jezdzilem na rozniych obnizeniach i nic sie dzialo
swoja droga gorny wahacz regulowany pozwoli jedynie przy mocnym obnizeniu ustawic odpowiedni kat pochylenia kola.

karmel
24-09-12, 14:15
Witam,

Jakiś czas temu zauważyłem że moim EJ2 powyżej 80 na godzine zaczęła telepać się kierownica.

Pierwsze sprawdź felgi, czy są proste, dobrze wyważone. Potem czy proste są tarcze, a jak ani to ani to, to trzeba szukać dalej. Tulejki to swoją drogą trzeba wymienić...

bp91
24-09-12, 14:26
Ok w takim razie robie tulejki. Dzięki wielkie za pomoc.