PDA

Zobacz pełną wersję : Jak założyć silniczek do lamp przednich w VI gen?



dogg69
15-09-07, 02:27
Witam.
Kupilem zamiennik DEPO na przod, jest miejsce na silniczek, pytanie tylko czy wystarczy go wsadzic w te wypustki w lampie i przekrecic i bedzie dzialac ok, czy trzeba moze rozkaldac lampe ( grzac ja i odpinac klosz ) ?

Druga lampe tez mam depo, silniczek jest wsadzony i ladnie smiga, ale jak chcialem go wyciagnac z niej ( przekrecilem zeby wyszedl z wypustek w obudowie lampy ) i pociagnac do siebie to jest takie wrazenei jakby od srodka go cos trzymalo w lampie.

Nie chce mi sie wierzyc zeby do zalozenia silniczka regulujacego wysokosc swiatel trzeba bylo rozkrecac cala lampe...

skolopendra
15-09-07, 12:31
grzac ja i odpinac klosz
:d
nie potrzeba rozklejać
..........................może druga tom wybrak i silniczek nie zadziała
zawsze to depo :/

dogg69
15-09-07, 13:21
to ze jest wybrakowana odpada bo jest identyczna jak ta druga, a silniczek dziala...

skolopendra
15-09-07, 13:27
jak była by identycznie wykonana, a silniczek był sprawny to działać musi :agent: logiczne

wiec co robisz nie tak ze nie działa ??

lakazs
15-09-07, 13:34
Eee tam jest zatrzask kulowy. Aby wyciągnąć trzeba pociągnąć delikatnie całość równolegle do lampy w prawo lub w lewo i się zsunie z rowka ta kulka.

Przy zakładaniu tak samo, podnieść sobie lampę do góry szybą, żeby klosz opadł. Silnik niech będzie na full wykręcony, aby ramie było długie i nasunąć kuleczkę na ta prowadnice. Wkręcić silnik i śmiga.

Tak wygląda ta prowadnica w reflektorze (mniej więcej :) ).

http://img292.imageshack.us/img292/7342/lakazsdb8.th.png (http://img292.imageshack.us/my.php?image=lakazsdb8.png)

Aha przed odpaleniem stacyjki ustawić mniej więcej ręcznie silnik w takiej pozycji jak 2ga strona. Bo układ nie wie po tym zabiegu w którym położeniu jest silnik. Do tego służy pokrętło na silniku.

Potem w nocy ustawić sobie lampy jak komu pasuje i jazda.

dogg69
17-09-07, 12:55
Dzieeeki wielkie, takiejw lasnie fachowej odpowiedzi chcialem :)

lakazs
17-09-07, 16:22
Porsze bardzo. :hinczyk:

Efyr
17-09-07, 20:08
A da się założyć silniczki do lamp ze sterowaniem ręcznym w V genie?
Czy różnią się one konstrukcją?

dogg69
17-09-07, 20:30
OJ nie wiem, ja mam VI gen, i jak kupowalem DEPO to tylko byly dla 5D i 3D, bez rozroznienia wiec w VI gen przynajmniej wszystkie ( nieoryginallne ) sa przystosowane do silniczkow, nie mam pojecia jak w V gen, ale to jak z tylu spojrzysz na lampe widac czy jest miejsce na silniczek.

ygor
18-09-07, 13:26
A da się założyć silniczki do lamp ze sterowaniem ręcznym w V genie?
Czy różnią się one konstrukcją?
Ja bym się zgodził z dogg69,ale tylko częsciowo - że nie pasują raczej, gdyż z kolei jak ja kupowałem lampy to było z kolei rozróżnienie na te z manualną i te z elektryczną regulacją ...



OJ nie wiem, ja mam VI gen, i jak kupowalem DEPO to tylko byly dla 5D i 3D, bez rozroznienia wiec w VI gen przynajmniej wszystkie ( nieoryginallne ) sa przystosowane do silniczkow, nie mam pojecia jak w V gen, ale to jak z tylu spojrzysz na lampe widac czy jest miejsce na silniczek.

Czyli z tego wynikałoby że te do ej9 przed i po lifcie są identyczne ?

Włóczykij
18-09-09, 14:08
VIgen + Lampy DEPO + silniczki z lamp seryjnych.

Jeśli łepek śilniczka nie będzie chciał wskoczyć w "szczęki" opisane wyżej, nie będzie do nich sięgał lub coś takiego to przez dziurę, w którą wchodzi żarówka przysuńcie sobie odrobinę odbłyśnik tak by "szczęki" miały bliżej do łepka na silniczku. Osobiście trochę zjadłem na tym nerwów, ale w końcu się udało.

Piotrek_87
03-10-10, 15:27
Witam.
Mam problem z regulacją wysokości świecenia w jednej z lamp. Pisałem o tym w innym temacie, ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi. Mam lampę depo+ elektryczny silniczek regulacji. Chodzi o to, że chciałbym podnieść wysokość świecenia w lampie, ale kiedy kręcę tą śrubą od regulacji na silniczku to w pewnym momencie jest już na maxa, a światło jest nadal za nisko. Jest to możliwe, że mogłem źle włożyć silniczek? Tylko chodzi o to czy może trzeba najpierw odpowiednio ustawić w nim śrubę i dopiero go wpiąć w reflektor??? :confused: