PDA

Zobacz pełn± wersję : Kable uziemienia - po co to?



havok
04-07-05, 20:44
Znalazłem co¶ takiego (Ground Wire Kit)- http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=33574&item=7983645437&rd=1

Pytanie brzmi - po co to? Czy to daje efekty podobne magnetyzerom? Czy też jest za tym ukryty jakich głębszy sens?

emg
04-07-05, 21:13
zastępujesz brzydkie oryginalne kabelki masowe ładnymi niebieskimi z ebaja - lans pełny :smile:

LIO
04-07-05, 21:14
przeciez autko i tak masz fabrycznie uziemione, a te sa zamiast tamtych, ladne, kolorowe itd

siemaR
04-07-05, 21:39
tak jak poprzednicy napisali - zamieniasz oryginalne na lasnerskie :D ale też jestem w sumie ciekawy, a nie bardzo mogę znaleĽć po co tak naprawdę te przewody s± i czy maj± jaki¶ znaczenie, albo wpływ na pracę silnika albo czego¶. Wiem że sa montowane seryjnie i musz± być, ale co daj±, jakie s± konsekwencje jak ich nie ma, albo s±, ale nie wszystkie - kto¶ wie i się podzieli ? :D

EDIT: silnik tak naprawdę w wielkim uproszczeniu potrzebuje mieszanki paliwa, czego¶ co j± podaje i iskry żeby ta mieszankę w odpowienim momencie zapalała - ta masa jest po to żeby co? zapobiegała jakim¶ przebiciom, powoduje stabilniejsza i bezpieczniejsz± pracę nie wiem czego - aparatu zapłonowego, wtyryskiwaczy? jaki¶ czujników - może wnikam, ale tak jako¶ chce wiedzieć :D

maciek
04-07-05, 21:56
Ten kabel elektrycznie laczy silnik z buda po to zeby miedzy masa budy a silnika nie bylo potencjalu zadnego, ma byc 0 i nie chcemy zadnych niechcianych napiec :)
Ten kabelek zapewnia elektryczna integralnosc calego auta.

siemaR
04-07-05, 22:01
no ok, to powiedzmy że wiemy, ale po co? jakie mog± być konsekwencje braku tej integralnoĽci, albo nierównego potencjału - wiem że trochę się czepiam, ale jak zioom jeste¶ zorientowany to proszę o łopatologiczne wytłumaczenie :P

emg
05-07-05, 08:26
chociażby po to, żeby prawidłowo działał czujnik ci¶nienia oleju, który bierze masę z silnika (silnik jest przecież zawieszony na gumowych poduszkach), żeby prawidłowo działał czujnik temperatury, który też bierze masę z silnika - więc masa do silnika musi być podł±czona