PDA

Zobacz pełną wersję : Po wymianie rozrzadu,



harpagan
14-09-07, 22:35
Witam
Dziś odebrałem hanie po wymianie oleju i paska itp, i pojeździłem trochę po mieście, jak sie silnik rozgrzał to przycisnąłem i na górnych obrotach coś zaczyna walić po lewej stronie jak by dziwi były nie zamknięte, tylko bardziej z przodu ?? Bardzo niepokoi mnie ten dziek. Dodam ze wymieniłem na pu syntetyk i auto zaczęło lepiej śmigać.
Pozdrawiam

[ Dodano: Pią 14 Wrz, 2007 ]
proszę o pomoc nie wiem czy jutro nie jechać do mechanika z afera by to naprawił

lakazs
15-09-07, 00:26
...Dodam ze wymieniłem na pu syntetyk i auto zaczęło lepiej śmigać.



No po tym co piszesz to faktycznie

A poważnie to dziwne, że zaczęła lepiej jeździć po zmianie na półsyntetyk. Bo rozumie że miałeś full syntetyk wcześniej. Wiec lepiej jej nie zrobiłeś, tylko zmusiła cię sytuacja. np. zaczęła brać olej i trzeba było wlać gęstsze. Zresztą olej nie poprawi osiagów.

Opcja 2 zmieniłeś z minerału na półsyntetyk (tak się nie robi) cos się mogło rozszczelnić i teraz stuka w silniku.

Opcja 3, przestawiony rozrząd. Jest gdzieś topic, chyba nawet ja opisywałem jak sprawdzić czy znaki graja na rozrządzie.

Jeśli się mylę niech ktoś sprostuje.

harpagan
15-09-07, 06:28
proszę o pomoc nie wiem czy jutro nie jechać do mechanika z afera by to naprawił

[ Dodano: Sob 15 Wrz, 2007 ]
Nie wiem jaki olej był wcześniej, samochód z Niemiec wiec wszyscy polecali pu syntetyk, osiągi sie nie poprawiły przesadziłem z tym określeniem ale wydaje sie jakby silnik lepiej pracował. a to walenie jest słyszalne i to głośno, strach aż jechać ale tak myślę od 5000 obrotów, nie mam obrotomierza. ale jest to naprawade na wysokich, bo jak jadę spokojnie wogule tego nie słychac.
Rozrząd robiłem w warsztacie który polecali na innym forum, podobno dobry i tylko zajmuje sie samochodami Japońskimi.

lakazs
15-09-07, 10:31
No to sruu do warsztatu. :))

harpagan
15-09-07, 10:47
Znalazłem Odpowiedz pojechałem do Wujasa by rzucił okiem bo ja kompletnie sie nie znam na autach. I mechanik nie dokręcił łapy trzymającej silnik. śruba była tylko zahaczona, dobrze ze sie nie urwało.

lakazs
15-09-07, 11:11
no to po sprawie :)). Pozdro

Loloss
25-05-09, 01:34
Opcja 3, przestawiony rozrząd. Jest gdzieś topic, chyba nawet ja opisywałem jak sprawdzić czy znaki graja na rozrządzie.

Hej. Ale, gdzie ów topic, bo nie mogę znależć.
Ja wymieniałem pasek przy swoim D14A4 i niestety nie mogłem zgrać ze sobą wszystkich punktów odniesienia...
Wyglada to tak:
Na kole pasowym (koło pasków wielorowkowych) wału korbowego 3-cie nacięcie (licząc od lewj strony) pokrywa się ze znaczkiem na obudowie paska rozrządu, natomiast w przypadku koła pasowego wału rozrządczego sytuacja wyglada już nieco inaczej :( naciecie po jego lewej stronie jest idealnie z górną krawędzią glowicy (przykładałem nawet "rączkę "suwmiarki do głowicy i jej dolna krawędż zrównywała się z nacieciem na kole pasowym), natomiast nacięcie po jego prawej stronie "chciałoby iśc" nieco w górę, to samo z nacięciem na "godzinie 7-mej" - one oba wskazują, iż należaloby koło pasowe wałka rozrządu okręcić troszkę w lewo... Tak też próbowałem! Niestety wówczas ząbek paska nachodził na ząbek na kole pasowym... Tak samo sytuacja się przedstawiała przed wymianą paska na nowy...
Czy tak ma być??? Dodam jeszcze, iż strzałki na tylnej obudowie paska nie są równo z krawędzią głowicy - ta z prawej jest znacznie wyżej - może więc muszę tak okręcić kółko paswe na wałku rozrządu, aby nacięcie po jego lewej stronie zeszło poniżej górnej krawędzi głowicy, a to po prawej powyżej jej krawędzi (znaczek na godzinie 7-mej byłby wówczas znacznie dalej od swojego punktu odniesienia niż w obecnej sytuacji)???
Cóż wg. ksiażki, to wszystkie znaki pokrywały się idealnie - niestety w praktyce już nie...
Prosze, doradż, co zrobić? Tak ma być, czy może przestawiać? Na starym pasku było tak, jak teraz.:confused:

marcocivic1
25-05-09, 07:32
Ciekawe co jeszcze zapomnieli dokrecic:)

Misiekemeryt160
25-05-09, 11:13
ja ci napisze tak... Z doswiadcznie przy wymianie rozrządu zauwazyem że bardzo żadko jest ak żebu zgrac ze soba wszystkie znaki idealnie-zawsze jakieś odchylenia będą.

Loloss
25-05-09, 17:25
ja ci napisze tak... Z doswiadcznie przy wymianie rozrządu zauwazyem że bardzo żadko jest ak żebu zgrac ze soba wszystkie znaki idealnie-zawsze jakieś odchylenia będą.

To chyba nie mam się czym przejmować. Z resztą jest tak, jak było poprzednio - sprawdzałem przed zdjęciem starego paska. Tylko, wiadomo - stary pasek też już był wymieniany, więc pomyślałem, że morze w warsztacie, w którym owej wymiany dokonywali też mogli coś poknocić (wymieniany był w Belgii pewnie, bo handlarz, to raczej by się w to nie bawił).

Dzieki za odpowiedż!
Pozdrawiam!

Loloss
27-05-09, 00:00
Właśnie przed chwilą przeglądałem sobie książkę "Sam naprawiam..." a konkretnie dział poświęcony regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu. Przy okazji zauważyłem, iż według owego schematu znakiem ustawczym - służącym do ustawiana tłoka w GMP (tak przydatnego przy ustawianiu rozrządu :)) jest ostania (czyli czwarta licząc od lewej) kreseczka na kole pasowym wału korbowego - najpierw są trzy znajdujące się blisko siebie (czerwona po środku odpowiadająca prawidlowemu ustawieniu kąta zapłonu), potem 4-ta ostatnia dość znacznie oddalona.
Problem polega na tym, iż teraz nie wiem, czy to błąd w druku, czy poprostu niedokładność rysunku schematycznego - bo u mnie rozrzą jest (i był) ustawiony tak, by znaki na "górze" pokrywały się wtedy, gdy 3-cie nacięcie na kole pasowym wału korbowego (wielorowkowe) pokrywa się ze znakiem odniesienia na osłonie paska rozrządu.
Które więc nacięcie na kole pasowym walu korbowego odpowiada GMP pierwszego tloka i powinno byc brane pod uwagę, przy ustawianiu rozrządu??? 3-cie, czy może 4-te (to najbardziej oddalone od pozostałych)???
Pomóżcie, bo się już zakręciłem...
Acha, w manualu pisze, że jest ono oznaczone na bialo...ale u mnie takiego nie ma (tylko jedno jest na czerwono, pozostałe są niebarwione)...

jurasjo
27-05-09, 09:27
4 nacięcie to GMP.
Czasami zamiast jednego oddalonego nacięcia są dwa i wtedy GMP to piąta kreska.


Żeby sprawdzić czy masz dobrze to kręć aż ustawisz 4 nacięcie na wprost znacznika(pamiętaj że znajdzie się ono w dwóch przypadkach w tym miejscu) ale ty patrzysz żeby up było w górnej części. Kiedy już masz 4 nacięcie na znaczniku to zobacz czy jakieś znaki koła rozrządu pokrywają się z jakimiś znacznikami.

Misiekemeryt160
27-05-09, 09:35
kreska na kole pasowym ta po prawej stronie ma się pokryż ze znakiem na plastyikowej obudowie rozrządu wówdczas na kółku rozrządu napis" UP" skierowany bedzie ku górze zaś kreski poziome powinny pokrywać się ze znakami na obudowie rozrządu(takie trójkąciki. wiadomo że nie zasze trafia na siebie idelanie znaki. ale jak juz ząłozysz pasek i odpwoiedno naciagniesz to zakreć kilka razy wałem i zobacz czy trafiaja tak samo na znaki.

Loloss
27-05-09, 20:10
Dzieki chłopaki, ale jesteście pewni, że to czwarta kreska? Nie żebym chciał kwestionować Wasze wypowiedzi, ale w moim D14A4, było tak ustawione, iż znaki "na górze", czyli kole pasowym wałka rozrządu pokrywały się (nacięcia po bokach z poziomem głowicy, nacięcie na godz. 7-mej i oczywiście znaczek "UP" w górze), wtedy gdy 3-cia kreseczka na kole pasowym wału korbowego zrównała się ze znaczkiem na dolnej oslonie paska rozrządu... I tak samo ustawiłem ja, gdy wymieniałem pasek.
Niestety w książce, ani "Workshopie" nie pisze, którą kreseczką się sugerować. Na schemacie wygląda na 4-tą, ale wiadomo schemat nie zawsze należy doslownie brać, jeśli nie jest coś (nacięcia) dokładnie zaznaczone.

To auto z Belgii i tam pasek był wymieniany pewnie w jakimś warsztacie. Ja sprawdzałem dokładnie przed zdjęciem starego paska i "góra" się pokrywała na trzecim nacięciu koła pasowego wału korbowego... Więc na czwartą (tę oddaloną) kreskę nie zwracalem uwagi.
Teraz to już nie wiem, co mam zrobić, w warsztacie by się pomylili? Boję się przestawiać, aż o taki kawałek, żeby czasem tłoki z zaworami się niespotkały heh... Może wykręcić pierwszą świecę i sprawdzić, kiedy tłok będzie w gmp?

jurasjo
28-05-09, 06:30
Może wykręcić pierwszą świecę i sprawdzić, kiedy tłok będzie w gmp?

To najlepszy sposb

Lcfr
28-05-09, 09:46
3 kreski obok siebie sa do ustawiania zapłonu lampą strobo
pojedyńcza (czasem podwójnie wybita faktycznie) jest do ustawiania rozrządu
GMP jak sie sprawdzi musi wypaśc na tej pojedyńczej.

zresztą wszystko to jest w manualu :)

Loloss
28-05-09, 13:56
Ale u mnie w książce tylko pisze, żeby na biąlą kreskę ustawić (nic nie znalazłem na którą z kolei), a białej nie widać.
A co z nacięciem na samym kole zębatym wału korbowego? Ono się schodzi ze strzałką własnie wtedy, gdy po założeniu kola od pasków wielorowkowych, jego 3-cia kreska pokrywa się ze znaczkiem na obudowie paska rozrządu...
Cóż, no ja założyłem ustawiając tak, jak było poprzednio... Sprawdzę, jak "układa" się pierwszy tłok... Niestety nie jeżdziłem też innym civem, żeby miec jakiekolwiek porównanie, jak ten 1,4 powinien ciągnąć...

Loloss
31-05-09, 20:41
Macie rację! GMP jest na 4-tej kresce - juz sprawdziłem. Teraz czas na poprawienie błędu. Tylko dziwi mnie fakt, dlaczego wcześniej ktoś tak ustawił... Spróbuję ustawić, tak, jak powinno być i mam nadzieję, że będzie różnica.
Dzieki za pomoć!

Misiekemeryt160
31-05-09, 20:42
Macie rację! GMP jest na 4-tej kresce

od początku tematu sie o tym pisze...

Loloss
01-06-09, 00:24
od początku tematu sie o tym pisze...

Niom, racja... Tylko, jakbym tu nie doczytał, to pewnie bym zostawił tak, jak jest i żył w przekonaniu, że miało być, tak, jak było - i jest obecnie - co się wkrótce zmieni!:D

Loloss
02-06-09, 23:37
No i niestety znów problem... W gruncie rzeczy wyszło na to, iż ustawiłem tak, jak było przedtem.
Może ktoś z Was pamięta dokładnie ustawienia, jak np. wymieniał u siebie? U mnie sytuacja wygląda następująco - jak ustawię koło pasowe wału korbowego na 4-tą kreskę (czyli w GMP), to na kole pasowym wałka rozrządu nacięcie po jego prawej stronie zrównuje się z krawędzią głowicy (przykładałem nawet suwmiarkę, tj. rączkę na pow. głowicy, żeby dokładnie sprawdzic, jak jej krawędż ma się do nacięcia na kole), natomiast nacięcie po lewej "chce" iść o ząbek w górę. Na 3-ciej kresce koła wału korbowego sytuacja jest odwrotna - lewa kreska na kole rozrządu pokrwywa się z krawędzią głowicy, a prawa "chce" do góry.
Jak przestawiłem o ząbek, to znaki się całkiem rozregulowały.