PDA

Zobacz pełną wersję : Falowanie na zimnym silniku D 14 Z4



tadek
21-09-12, 23:34
Witam wszystkich cieplutko!

Od 12 lat jeżdżę civic 1.4 16 V 90 KM 5d (od 3 lat z gazem) i nie było kłopotów. Od roku zwłaszcza w zimie mam problem z falowaniem obrotów na zimnym silniku.
Po nagrzaniu normuje się. Co pewien czas zapala się check a komputer wykazuje błąd sondy. Sonda ma oznaczenie OHA 333-26 lub OHA 333- Z6 (nie mogę odczytać przedostatniej literki). Silnik to D14Z4. Nigdzie nie mogę namierzyć takiej sondy ani odpowiedników. Oryginalna w serwisie przyprawiła mnie o zawrót głowy a na "Zielonej Wyspie" nadmiarem grosza "nie śmierdzę". Sonda jest cztero-przewodowa. Jakie rezystancje powinna mieć pomiędzy poszczególnymi pinami? (podejrzewam grzałkę). Dużo poczytałem na forum jednak zadowalających informacji nie znalazłem. Może bratnia zorientowana w temacie dusza coś mi podpowie?
Z góry dzięki.

DM!
22-09-12, 00:35
Może być alternator, rezystor wentylatorów...hmm wszystko.

tadek
22-09-12, 20:56
Nie rozumiem.... jaki związek ma falowanie obrotów a nawet gaśnięcie zimnego silnika do usterki alternatora?
Najbardziej zależy mi na zamienniku tej sondy, aby upewnić się czy nie jest uszkodzona tak jak to wskazuje komputer.
Pozdrawiam.

Gozdo
23-09-12, 13:02
Nie znam się na tym aż tak bardzo pewnie jak czytałeś to wiesz więcej ode mnie na ten temat, ale kiedyś czytałem temat gdzie gościu kupował sondę "boscha" i mówił że nie byłą aż tak kosmicznie droga ale nie pamiętam do czego.
Mhm a może by warto kogoś znaleźć w gronie forumowiczów który pożyczył by Ci taką sondę do sprawdzenia... nie raz w łódzkiej grupie ludzie robili żeby się upewnić jak coś było kosmicznie drogie a nie byli pewni czy to jest przyczyną usterki. Pozdrawiam mam nadzieje że to jakoś Ci pomoże.