PDA

Zobacz pełną wersję : wymian uszczelki pod glowica,??



stiven_h
14-09-07, 11:21
witam,
mam problem z uszczleka chyba mi przepuszcza olej na zewnatrz silnika myslalem ze to moze spoda zawory VTEC-a ale po wytarciu mokrych mijesc okazalo sie ze olej znajduje sie wlasnie przy uszczlece w rogu glwoicy.
Czy zeby sciagnac glwice musze tez scigac walki rozrzadu??Czy koneczna jest wymina tej uszczelki??Moze wystarczy ja dokrecic??
Jest jeszcze jedno zdarzeni kotre moglo by potwierdzic teorie nieszczelnosci pod glwica. przy predkosci ok 180 km/h podniosla sie tem. nieznaczeni ale sie podniosla to chyba nei jest normalne w b16a2.

http://img201.imageshack.us/my.php?image=img0980om2.jpg
tak wyglada sytuacja zdjecie jest zrobione jeszcze przed wytarciem tego miejsca dzisiaj postarzam sie zorbic drugie jak to teraz wyglada.



pozdrawiam

lakazs
14-09-07, 11:48
Mi to wygląda jak uszczelka pokrywy zaworów, olej jest za wysoko. Chyba, że juz sika do góry :)).

Albo gdzieś kolo aparatu zapłonowego.

Odkręć i sprawdź. A temperatura, to raczej normalne, duże wysilenie troszkę więcej ciepła.

Woda ucieka ? , dymi ?

Jak nie pokrywa, kup uszczelkę pod głowicę i wymień, od razu sprawdzisz sobie jak kondycja pozostałych elementów bloku i głowicy.

CHICKEN
14-09-07, 11:58
Woda ucieka ? , dymi ?


A jak dymi to uszczelka pod głowicą? :(

Sorry za OFT

lakazs
14-09-07, 12:09
Dymienie bardziej wiąże się z pierścieniami. W tym przypadku chodziło mi o to, żeby stwierdzić czy auto podkatowane jest. Bliżej cylindrów jest chłodzenie i woda wiec olejowi ciężko przez wydmuchana uszczelkę byłoby dostać się do cylindrów.

stiven_h
14-09-07, 13:25
dymic nie dymi a ta temperatura to cos dziwnego nie powinna skoczyc nawet przy tkaiej predkosci w koncu to nie jest silnik 1.4.spod zaworu sie nie leje bo miejsce wytarlem i teraz jest sucho jednie w okolicy zaowora jest mokro a olej troche sika bo wokol tego mijesca ja nawet mokre kostki.....

astra
14-09-07, 14:54
witam
mam takie pytanko, czy przypadkiem nie trzeba szlifowac glowicy jak sie uszczelke wymienia?ja jak wymienialem przy oplu astrze to musialem robic szlif glowicy

dogg69
09-11-07, 18:35
A orientowales sie moze ile kosztuje uszczelka do b16a2 w aso ?
Ja mam podobny wyciek i tez podejrzewam pokrywe zaworow, ale na wszelki wypadek dobrze byloby wiedziec ile wolaja za uszczelke glowicy.
Czy sa jakies przyzoite zamienniki do b16a2 zamiast aso ? Wiem, wiem, ale kurde ponad 300 pln jakby bylo to lekko po bandzie cena :(

patyk_lks
09-11-07, 19:00
NA forum spotkalem kolesia ktory ma rozne tego typu uszczelki Hondy ze stanow. A co do wycieku. TO przemyj silnik karcherem i patrz skad leci. Ja mialem mokro wlasnie w rogu, przy skrzyni. Wymienilem pod v tec i jest spokoj. ROwniez jak leci spod aparatu to wyciek bedzie widoczny w tamtym miejscu.

dogg69
13-11-07, 09:31
Czy uszczelka pod vtec-a jest kupowana osobno czy w komplecie z zestawem do pokrywy zaworów ?
Pamietasz moze nick goscia ktory opychal te uszczelki ?

patyk_lks
14-11-07, 00:24
Uszczelke pod vtec można kupić osobno ASO ok.100zl...u tego kolesia cos kolo 80 . Nie pamietam nicka ale zapisalem jego gg 258956