PDA

Zobacz pełną wersję : alternator



Furious
04-07-05, 17:46
Proste pytanie, jak samemu moge sprawdzic czy alternator ładuje akumulator tak jak powinien? Jesli nie da sie samemu, gdzie to w Warszawie moge sprawdzic (ew. naprawic)?
Własnie zakupilem sobie nowy akumulator ale mam watpliwosci czy oby napewno z alternatorem jest wszystko OK.

LIO
04-07-05, 17:53
mi sie wydaje, ze jakby bylo nie tak, to by ci sie swiecila kontrolka na desce rozdzielczej. Mozesz tez zdjac kostke i sprawdzic napiecie.
Gdyby cokolwiek ci sie dzialo z alternatorem, to uderzaj na ul. Targowa, tam maja wszystko.

rem36
04-07-05, 18:01
mierzysz napiecie przy pracujacym silniku, powinno byc 14,x

Mariusz19b
04-07-05, 20:02
mierzysz napiecie przy pracujacym silniku, powinno byc 14,x

zgadzam sie, a najlepszym rozwiazaniem jest pojechanie do warsztatu, sklepu nie wiem jak to sie nazywa tam gdzie robia akumulatory na zamowienie oni maja specjalny przyrzad ktory pokazuje bardzo dokladnie co masz zwalone w instalacji calej, czy aku, czy alternator czy moze jakies przepiecia :wink:

rem36
04-07-05, 20:08
juz zmierzone i usterka znaleziona ;)

LIO
04-07-05, 21:25
i co bylo geje ?

Furious
04-07-05, 22:02
Znaleziona usterka nie byla do końca tą...
W skrócie: po wlaczeniu stacyjki na ON nie palila sie kontrolka akumulatora i faktycznie alternator nie ladowal, napiecie tylko 12.x. Odpielismy kostke od alternatora, zwarlismy styki w niej, kontrolka działa. Wkladamy kostke, ładowanie nagle dziala! Kontrolka sie zaświciła, napięcie prawidłowe 14.x. Niestety nie na długo, wrócilem do domu i juz nie ładuje - kontolka sie nie świeci, czyszczenie nic nie dało. Jutro odwiedzam ELEKTROSTART i zobaczymy.
THX rem za pomoc w diagnozowaniui

emg
04-07-05, 22:11
no to pewnie regulator napięcia i/lub diody w mostku do wymiany

Furious
05-07-05, 14:03
alternator do wyrzucenia... :evil:
za nowy zapłaciłem 400zł :/ bez faktury i 6miesiecy gwarancji

LIO
05-07-05, 14:54
jak to nowy ?
byles na targowej ?
oni tam biora stary alternator i rzucaja na kuke, zeby go potem zregenerowac, a biora z póleczki juz zregenerowany i maja do prawie kazdego auta. Ja pojechalem, wczesniej zadzwonile, to pan powiedzial 350zl, jak bralem i spytalem ile da rade opuscic, to powiedzial ze 300zl do zaplacenia. Dalem 270zl i jest nówex, spytaj Petera :D

Furious
05-07-05, 15:12
Tak bylem na targowej, to bylo tak... gosc wyciagnal stary, powiedzial ze strasznie byl on tam kombinowany, jakas dokladka od malucha cos, cos tam szlifowane. Wziol zalozyl cos i dziala, myslalem ze moze cosik naprawil.
Ide do szefa:
-ile sie nalezy?
-500zł :!:
Mi ****a kopara opadła, patrze na niego... mysle ze zartuje, pytam sie jeszcze raz:
-500?
-Tak 500zł!
-Za co (****A)???
-No nowy alternator
-Co tak drogo? 500zł? Na allegro sa za 150!
-Na allegro to szroty, tu ma pan nowke
-Nie mam tyle pieniedzy, mam 400zł
-Ale to bedzie bez faktury....
-No OK

I wyszedłem nie wiedzac czy mam byc zadowolony czy w****iony... w Hondzie nowy alternator 1500zł :evil:

LIO
05-07-05, 15:22
w nagrode mam dla ciebie sciagacze do sprezyn

badyl
05-07-05, 15:29
hehe a ja sprzedałem alternator i rozrusznik za 200pln

Furious
05-07-05, 16:05
A i jeszcze zapomnialem wczesniej dodac... siedze tam sobie i stoi nówka sztuka Merc jakis... ja tam sie na nich nie znam jakis kompresor czy cos... oczywiscie Merc wlasciciela, mysle sobie kurde musza niezla kaske tu trzepać... a zero klientów niby... a pozniej rachunek: 500zł za godzine roboty, no tu juz wiem skad ta kasa na Merca...

LIO
05-07-05, 18:02
nie wiem, ale chyba za malo sie targowales. Bo to przeciez nie jest nowy, tylko regenerowany, czyli jak nowy. Caly srodek od nowa sprawdzone, zwoje nowe nawiniete itd. I ja dalem tyle ile mówie, a twój w niby czym mialbyc drozszy ?
Jakbys dal 300-350 to byloby ok. Ale patrzac z drugiej strony, teraz powinno ci hulac ze hej. Moze jeszcze nadwyzke pradu bedziesz brac do ladowania akumulatorków do aparatu ;)

bolas
21-04-07, 18:17
moja mi juz rozladowala aku 2 razy sprawdzilem ja czy ma ladowanie i wyszlo mi przy zapalonym silniku 14.5 a aku dalej wysysa :(
co to moze byc?

tomay
21-04-07, 20:40
może akumulator?!

Furious
21-04-07, 23:31
a jakie jest napiecie na aku podczas spoczynku?

skolopendra
21-04-07, 23:32
powinno być ponad 14v

Furious
21-04-07, 23:35
ponad 14V powinno byc na dzialajacym alternatorze... w spoczynku napiecie nie powinno spac ponizej 12,2V

skolopendra
21-04-07, 23:39
ponad 14V powinno byc na dzialajacym alternatorze... w spoczynku napiecie nie powinno spac ponizej 12

tak będzie,jak spadnie poniżej to już wina aku

bolas
22-04-07, 02:17
a jakie jest napiecie na aku podczas spoczynku?

wlasnie powyzej 12 tylko on byl dzis ladowany
ale ja go jeszcze sobie przypilnuje i sprawdze mu jutro czy trzyma bo moze to aku nie trzyma pradu?

kwiatus19
22-04-07, 14:05
Goły AKU bez podpiętych odbiorników (zegarek i podtrzymania możemy pominąć ;) ) powinien mieć na pewno więcej niz 13V ideał to tak około 13.6-13.8.

A co do regenerowanych alternatorów... w większości usterki to : szczotki, regulatory, diody w mostku. Klient przyjeżdża słyszy: "alternator do wymiany" . Wymieniają mu alternator, na ogół nie patrząc zbytnio czy da się coś zrobić. Alternator stary zostaje w warsztacie w ramach rozliczenia, a często jest do naprawy i to niezbyt wielkiej.
Ja sam naprawiłem już 2 alternatory z aut rodzinnych, które się kwalifikowały do wymiany zdaniem "machera".

skolopendra
23-04-07, 00:12
-Co tak drogo? 500zł? Na allegro sa za 150!

zdarli pięknie,rozbój w biały dzień ;)
kupując na allegro można jedynie dla spokoju zmienić szczotki,i mamy prawie nówkę

JeNNy_forever
23-04-07, 01:01
Goły AKU bez podpiętych odbiorników (zegarek i podtrzymania możemy pominąć ;) ) powinien mieć na pewno więcej niz 13V ideał to tak około 13.6-13.8.

A co do regenerowanych alternatorów... w większości usterki to : szczotki, regulatory, diody w mostku. Klient przyjeżdża słyszy: "alternator do wymiany" . Wymieniają mu alternator, na ogół nie patrząc zbytnio czy da się coś zrobić. Alternator stary zostaje w warsztacie w ramach rozliczenia, a często jest do naprawy i to niezbyt wielkiej.
Ja sam naprawiłem już 2 alternatory z aut rodzinnych, które się kwalifikowały do wymiany zdaniem "machera".

moj wykładowca mówił raz o takim przypadku że kiedyś w jego Punciaku mignęła mu kontrolka ładowania, potem świeciła na wolnych obrotach a jak dojechał na ASO to już świeciła na maxa. mechanik od razu rzucił hasło że alternator do wymiany bo nie opłaca sie wymieniać szczotek czy diodek, których koszt był chyba ponad 400 zł a nowy alternator coś ponad 500 kosztował. Inaczej sytuacja miała się w jego ex-fordzie bodajże, gdzie wystarczyło wymienić szczotki, szczotkotrzymacze, łożysko chyba i alternator za grosze a jak nowy bo w zasadzie nie ma się tam więcej co zepsuć... to takie małe porównanie Fiata i Forda w kwestii naprawy/wymiany części :P

lakazs
23-04-07, 01:29
http://img293.imageshack.us/img293/340/untitledlq8.th.png (http://img293.imageshack.us/my.php?image=untitledlq8.png)

Bez przesady, jakiś zestaw naprawczy, szczotki... i samemu zrobić. Przecież inny przyjedzie za 2 dni i dostanie twój alternator za 500zł.
W ogóle, na allegro cały silnik już kupisz za 1000zł. Trochę przesadzili z cena. Jeśli o mnie chodzi to nikomu nie dam zarobić na mojej \-/, dopiero jak to już konieczność, albo brak możliwości zrobienia/sprzętu.

Przykład (no spam)
http://www.allegro.pl/item185326344_honda_civic_5d_97r_alternator.html
http://www.allegro.pl/item185327511_honda_accord_93_98_alternator.html
http://www.allegro.pl/item187216119_alternator_honda_civic_16_16v_96r.ht ml

To rozumie

bolas
29-04-07, 11:42
wlasnie teraz nie moge odpalic auta ale sprawdzalem aku i jest powyzej 12v
wiec czy da cos wymiana akumulatora?

skolopendra
29-04-07, 13:34
teraz nie moge odpalic auta ale sprawdzalem aku i jest powyzej 12v


a jakie jest napięcie gdy rozrusznik kręci??
chyba ze nie kręci :d

bolas
29-04-07, 14:31
a jakie jest napięcie gdy rozrusznik kręci??
chyba ze nie kręci :d[/quote]


wlasnie ze nie obrocil rozrusznik tylko wszystkie kontrolki po 1sekundzie zgasly :d

skolopendra
29-04-07, 15:08
to nie wina w takim razie aku

bolas
29-04-07, 17:49
to nie wina w takim razie aku


czyli rozrusznik ma przebicie?

seb79
18-11-07, 12:03
halo,Targowa,w którym miejscu?bo chyba aletrantor padł...

rozauto
18-11-07, 18:28
Ja będziecie potrzebować pomocy przy regeneracji alternatora lub rozrusznika to walcie na gg 6342348 zajmuje się profesjonalną regeneracją dla klubowiczów znajdzie się nisza cena :d

JABOL
18-11-07, 22:38
witam, ja mialem podobny problem ostatnio, a mianowicie:
1- jakie jest napiecie na aku ok(13V) niby spoko.
2- sprawdzilem napiecie na zapalonym aucie( mialem 14,5v) czyli alternator spoko. jak nie masz miernika to jak zapalisz auto to zdejmij kleme dodatnia jak samochod ci nie zgasnie to z alternatorem spoko.
3- napiecie na rozruszniku podczas krecenia( spadalo do 3,5V) wiec cos nie tak.
zaraz potem sprawdzilem jeszcze raz napiecie na aku i juz bylo 10V.
Akumulator kupilem miesiac temu i jakies zwarcie sie w celach zrobilo i prad gdzies uciekal a dodam ze radio i swiatla dzialaly normalnie. wymienili na nowy na gwarancji. mysle ze pomogłem.

seawater
19-11-07, 00:06
jak nie masz miernika to jak zapalisz auto to zdejmij kleme dodatnia jak samochod ci nie zgasnie to z alternatorem spoko.

NIE odłącza się akku przy pracującym silniku. Nigdy. Ładne przepięcie można wtedy wyindukować.


napiecie na rozruszniku podczas krecenia( spadalo do 3,5V) wiec cos nie tak. - dokładnie. Jeśli tak spada przy kręceniu to aku do wymiany.

seb79
21-11-07, 13:43
witam,historia człowieka,który zapłacił na targowej 400 skłoniła mnie do tego żeby spróbować samemu.teraz wiem że nie należy wymieniać całego alternatora,tylko zajżeć do mostka i sprawdzić diody lub regulator napięcia.u mnie do wymiany był mostek oraz diody.wymieniłem także łożysko bo czas jego świetności już minął.koszt-ok.130zł.a co do alternatorów na allegro czy szrotach,chyba również nie polecam...
i tak sobie myślę...czy teraz u mechanika coś się naprawia...czy może tylko wymienia???
pozdrawiam wszystkich!!

sadam
21-11-07, 19:10
czyli rozrusznik ma przebicie?albo aku jest strasznie slaby(czyt. wyeksploatowany)

rozauto
22-11-07, 22:57
Na drugi raz polecam się odezwać do mnie na gg 6342348 zajmuje się reg. i mogę załatwić taniej