PDA

Zobacz pełną wersję : Dzialanie sondy lambda?



kubaszow
19-09-12, 22:39
Witam

Mam pewien problem wymienialem sonde lambde "NTK" (identyczna jak mialem stara) i mam do was pytanie jak sprawdzic czy poprawnie dziala?
W programie Stag od LPG widac jej dzialanie powinna caly czas oscylowac (rozowa linia).
Do 4000rpm sonda oscyluje a powyzej tych obrotow podaje stala, duza dawke paliwa(przelewa)
http://i.imgur.com/cROHZ.png

ktos wie co jest z ta sonda?

Dzida
20-09-12, 02:57
Wszystko jest okej, nie przelewa, więcej na ten temat dowiesz się z książek o działaniu silnika spalinowego, spalinach, analizie i składzie spalin, zasadzie działania sondy lambda, oraz zasilaniu samochodu LPG.

Za długo by tłumaczyć, jeżeli jesteś ciekawy, to musisz czytać ksiazki i internet, a jeżeli nie, to po prostu zapomnij o sprawie i jeździj ;)

rooter666
20-09-12, 09:53
na moje to powyżej 4000 silnik idzie w open loop i nie bierze pod uwagę sondy tylko leje z mapy

BartekR
20-09-12, 10:00
Czyli, jesli idzie w ten Open Loop i auto mam na sekwecji to mizliwe jest ze przy zamulaniu samochodu do 4 tys. a powyzej jedzje juz *****iscie, to wina sondy ? Bo wlasnie mam takie objawy......

kubaszow
20-09-12, 10:10
Mozliwe ze gaz jest to malej regulacji, mam podobnie do 5000rpm czuc wyraznie ze slabiej jedzie na LPG a pozniej zaczyna ładnie ciagnac.
Mozliwe ze masz do tych 4 tys zbyt uboga lub zbyt bogata mieszanke.

Zapraszam na "LPG forum" na pewno znajdziesz pomoc:)

markotny
20-09-12, 10:15
na moje to powyżej 4000 silnik idzie w open loop i nie bierze pod uwagę sondy tylko leje z mapy

Nie od 4000 tylko od 50% otwarcia przepustnicy(TPS) silnik przestaje brać pod uwagę sondę i leje z mapy.

kubaszow
20-09-12, 10:43
od 50% otwarcia przepustnicy(TPS) silnik przestaje brać pod uwagę sondę i leje z mapy.
Czy to jest normalne w naszych autach, a jesli nie to dla czego tak sie dzieje?

markotny
20-09-12, 11:07
Normalne. Tak mi przynajmniej mówił jogal na strojeniu.

Dzida
20-09-12, 12:25
Normalne, tak się dzieje, bo jeżeli wciskasz dużo gazu gazu, to prawdopodobnie dlatego, że chesz przyśpieszyć, a nie jechać tanio, a wtedy silnik musi mieć więcej paliwa niż ma mieszanka stechiometryczna, a taką mieszankę zwykła napieciowa sonda odczytuje jako "bogato" i stąd Twoje pytanie.

kubaszow
20-09-12, 12:55
Ok dzieki, czyli nowa sonda dziala prawidłowo.

BartekR
20-09-12, 19:11
Pomijajac juz fakt ze mam silnik do wymiany to ten Open Loop (TPS) czy jak to sam sie kolwiek nazywa jest jakis dziwny bo skoro

Nie od 4000 tylko od 50% otwarcia przepustnicy(TPS) silnik przestaje brać pod uwagę sondę i leje z mapy

To powinien isc w przod. Zas ja jak wcisne gaz w podloge to mam uczucie zalewania motoru. Jedzie jak by nie mogl. Dopiero po odpuszczeniu troche pedalu jedzie lepiej. Moze inaczej. Wciskajac pedal gazu, powoli, jednostajnie i rownomiernie z przyspieszaniem Jestem w stanie szybciej nabrac predkosci niz trzymanie otwartej przepustnicy na max.

Jest cos pogrzane czy sie myle ?:/

Dzida
20-09-12, 19:52
Jest pogrzana regulacja LPG, dawka gazu do zdjęcia przy największych czasach wtrysku, koniec filozofii.

kubaszow
20-09-12, 22:46
Dzida ale to chyba tylko sonda szerokopasmowa tak?

Dzida
21-09-12, 01:42
Nie rozumiem pytania? :)

Nie, do poprawnego wystrojenia instalacji LPG nie jest potrzebna szerokopasmowa sonda, jeżeli o to pytasz.

jasiek09
21-09-12, 09:52
Nie, do poprawnego wystrojenia instalacji LPG nie jest potrzebna szerokopasmowa sonda, jeżeli o to pytasz. Aczkolwiek gdyby była taka w użyciu byłoby to zrobione naprawdę dobrze:)

Dzida
21-09-12, 10:46
Nieprawda, dopóki nie masz komputera stand-alone to nie pomoże.

kubaszow
21-09-12, 11:17
do poprawnego wystrojenia instalacji LPG nie jest potrzebna szerokopasmowa sonda
Ale na tych naszych sondach nie bedzie wiadomo tak naprawde czy jest bogato czy juz za bogato - chyba ze sie myle?

Widac ze troche ogarniasz temat LPG i strojenia, moze sie zglosze do ciebie na PW z moim problemem?:)

Dzida
21-09-12, 14:33
Otrzymuję tyle PW, że czyszcząc skrzynkę o 7 rano w poniedziałek, we wtorek w południe jest już pełna, więc to chyba nie jest najlepszy sposób poszukiwania mnie.

Będzie wiadomo jak jest "z grubsza". Close loop i tak będzie poprawiane w całym zakresie przez komputer benzynowy, a open loop można spokojnie wystroić na odczyty z sondy napięciowej i dupohamownie, trzeba tylko zjeździć trochę kilometrów.