PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie przepustnicy



royal2
19-09-12, 15:59
Witam, zastanawiam się nad czyszczeniem przepustnicy. Czy może mi ktoś doradzić czy zrobić to samemu czy lepiej oddać mechanikowi. I czy wogóle warto się z tym bawić. Poprawi się praca silnika? Mógłby ktoś za załączonym zdjęciu opisać mi mniej więcej jak się do niej dostać? http://zapodaj.net/314ac9e0bdc28.jpg.html

Bashoo
19-09-12, 16:14
Witam,

Osobiście jak wziąłem się za czyszczenie przepustnicy to narobiłem więcej szkód niż to warte.
Gdy usunąłem stary bród i nalot z przepustnicy, to po ponownym montażu wraz z nową uszczelką przepustnica zaczęła łapać "lewe powietrze" co wiązało się z falowaniem obrotów itp itd. Kupno przepustnicy i silniczka krokowego zlikwidował ten problem.

Młody ŁDZ
19-09-12, 16:26
@up - no tak, zamiast poprawic robote ktora spartoliles wolales kupic kolejne. ;]

Gozdo
19-09-12, 21:04
według mnie czyszczenie przepustnicy to za dużo Ci nie da... chyba że jest naprawdę za*****a i się nie domyka itp ale tak to chyba bym sobie odpuścił albo jak już tak kombinujesz to przepustnica + ssący jak brudne bardzo.
Pozdro dla Bashoo nie ma to jak mieć problem z przykręceniem 4 śr tak żeby nie łapało lewego powietrza między przepustnicą a kolektorem :D

Bashoo
19-09-12, 23:16
Pozdro dla Ciebie Gozdo, sprawdzane u kilku mechaników. Różne uszczelki, grzebanie, dokręcanie, ustawianie nic nie dało. Po zmianie w/w części problem ustał, chodziło wszystko si ponad rok az do zmiany ssacego z Z6 + przepustnica B18C4.

Gozdo
20-09-12, 21:06
"sprawdzane u kilku mechaników" widzę fachowcy...

Muzyk-Grzes
23-04-13, 20:05
Odgrzebie temat, zamówiłem już uszczelkę i teraz sie zastanawiam czym czyścić przepustnicę? Płyn do gaźników? Jakieś inne pomysły?

Gozdo
24-04-13, 18:46
benzyna ekstrakcyjna wyczyścisz wszystko dokładnie nią i nie ma ryzyka że gdzieś będzie po zmontowaniu bo szybko odparowuje.

zabor
24-04-13, 19:49
Benzynka, szczotka do zębów a potem szmatka czy ręczniki jednorazowe. Aha i silikon pod uszczelkę i tak zastosować bo falować może nawet na nowej.

piotrstrojek
25-04-13, 09:19
silikon pod uszczelkę

nie ma takiej potrzeby, jeżeli przepustnica i kolekor będzie porządnie wyczyszczony, gładzie bez dziur i peknięć a uszczelka nowa to wszystko elegancko będzie do siebie pasowało...

Przetrzegam przed smarowaniem tamtych miejsc silikonem bo jak się przyklei to będziecie to zdłubywać pazurami...

billiejoe
25-04-13, 09:28
Dokładnie, silikon tylko wtedy kiedy powierzchnie styku będą w fatalnym stanie, oemowa uszczelka wiele wybacza jednak i powinno po złożeniu być elegancko :)

Muzyk-Grzes
25-04-13, 20:52
Nie zamierzam nakładać silikonu , wszystko ba się wyczyścić.

Gozdo
25-04-13, 21:28
prawidłowo silikon to się napierdala na stare strupy które ledwo chodzą :D

barnie
04-06-13, 13:17
Mam pytanie po wyczyszczeniu przepustnicy, gdy patrzę pod światło "do środka" przepustnicy, widać że na obrzeżach "kółka" światło przenika, przed czyszczeniem nie przenikało - bo był nagar. Czy po zmontowaniu tak wyczyszczonej przepustnicy nie będzie problemu z łapaniem "lewego" powietrza? Dodam jeszcze, że odkręcałem również śruby, które są na motylku i wyjmowałem to "kółko", żeby dokładnie je oczyścić.