PDA

Zobacz pełną wersję : Takie "półł" na zakrętach.

rmusz
13-09-07, 12:04
Witam

Mam taki problem, czasem, ale to czasem jak wchodze w zakręt to slychać takie "półł" z pod spodu, jakby sie cos odrerwalo, lub coś uderzylo. Nie jest to jakis zgrzyt czy moce uderzenie, raczej takie miękkie "półł" :) nie wiem co to jest, a zaczyna mnie juz martwic. Jakies sugestie?

Dzieki

Pozdrawiam

lakazs
13-09-07, 12:52
sprężyna ?

majsterus
13-09-07, 14:54
to nie sprężyna.
a które koło??
raczej tuleja kończy zywot i na zakręcie zmienia sie kąt pochylenia koła i stąd może być ten jakiś dzwiek

rmusz
13-09-07, 15:15
Nie nie, tuleje mam nowe, obie. Kurde ciezko powiedziec ktore to kolo. Dziwny dzwiek, taki niby niewinny, ale cos musi byc.

raMMzes
13-09-07, 15:32
Przy skręcaniu w obie strony? Przy jakich prędkościach to słychać? Czy skręcając na parkingu też coś huczy?

rmusz
13-09-07, 15:50
Przy skrecaniu w obie strony. Na parkingu nic nie huczy. Ten dziwiek pojawia sie czasem jak juz wspomnialem tak srednio przy 40-60 km/h. Raczej przy ostrych zakretach.

lakazs
13-09-07, 16:07
Może maglownica, układ kierowniczy. Któryś przegub układu kierowniczego. Końcówki drążka, sworzeń dolny zwrotnicy ? Jego jest ciężko sprawdzić bo w hondzie cały czas działa na niego siła oporu amortyzatora. Jest ułożony w dół. Przechodzi przez zwrotnice i odciągany jest właśnie wahaczem przez siłę amortyzator.

raMMzes
13-09-07, 16:19
Może drązki albo sworzeń? Właśnie na takich szybkich zakrętach to wyczujesz. Wymiana cię drogo nie wyniesie.

s3kawek
14-09-07, 10:56
Może drązki albo sworzeń? Właśnie na takich szybkich zakrętach to wyczujesz. Wymiana cię drogo nie wyniesie.

A w zagłębieniu gdzie siedzi zapasówka coś nie przewala sie na zakrętach?

Bono
14-09-07, 18:25
ja obstawiam sworzeń dolnego wachacza... podjedź do mechanika, niech sprawdzi