PDA

Zobacz pełną wersję : rodzaj paliwa



stefan86
12-09-07, 19:52
Witam,

Posiadam Honde Civic VI z '95 roku, która posiada silnik: D16Y3

Chciałbym się dowiedzieć jakie paliwo (czy bezołowiowe 95 czy 98) zalecane jest do tego silnika.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

skolopendra
12-09-07, 19:54
obojętnie
................ ;)

DarkDog
12-09-07, 22:19
Z tego co mi wiadomo zalecanym paliwem jest 95. Jednak z doświadczenia wiem że na 98 silnik chodzi troche ciszej a i auto jest bardziej dynamiczne... myślę że inni się ze mną zgodzą.

Co do spalania to przy 98 jest minimalnie mniejsze (rzędu dziesiętnych procent) - czytałem test.

Pozdrawiam

Skoti
12-09-07, 23:41
Lej takie na jakie cie stac :) Tylko nie rope :p

Lcfr
13-09-07, 09:02
silniki hondy są przystosowane do 95 i dobrze sobie z nim radzą...
aczkoleiwek jazda na 98 nie wiąże sie z niczym złym, wręcz przeciwniejak to napisał kolega:

Jednak z doświadczenia wiem że na 98 silnik chodzi troche ciszej a i auto jest bardziej dynamiczne... myślę że inni się ze mną zgodzą.

stefan86
13-09-07, 12:37
Dziękuje chłopaki za odpowiedzi.

lakazs
13-09-07, 12:50
Mi auto lepiej sie zachowuje na 95, obroty schodzą równiej. Na zimnym z rana duza róznica. Niestety mój silnik nie ma czujnika spalania stukowego i nie przestawi sobie sam zapłonu. VPowera 99+ nawet nie próbuje.

D14A4 1996r.

danielox
13-09-07, 16:14
Z tego co mi wiadomo, różnicy pomiędzy 95/98 nie odczujesz żadnej ( oprócz kieszeni ), jedynie jako "czystsze" uznawane są różne "wynalazki" stacji typu: V-POWER / VERVA - czystsze paliwo, bardziej uszlachetnione - ale na same osiągi w HONDACH - to różnicy nie ma żadnej

Pozdr

rafalb33
13-09-07, 19:36
Nie ma praktycznie różnicy. Wiec nie ma sensu kupowac drozszej.


Niestety mój silnik nie ma czujnika spalania stukowego i nie przestawi sobie sam zapłonu.

To niestety nie dziala w ta strone jak sie niektórym wydaje.
Silnik wyposazony w knock sensor owszem przestawi sobie zaplon, ale tylko wtedy gdy dojdzie do spalania stukowego. Dojsc moze z wielu przyczyn, głownie paliwa. Ale jesli nawet zatankujesz paliwo 110 oktanów to nie wyprzedzi on zapłonu specjalnie pod to paliwo tylko do wartosci, która jest na stałe wpisana w kompie. Czyli nie bedziesz mial zadnego pozytku z duzej liczby oktanowej. Wrecz odwrotnie

karpik85
13-09-07, 20:38
Cytat:
Niestety mój silnik nie ma czujnika spalania stukowego i nie przestawi sobie sam zapłonu.


To niestety nie dziala w ta strone jak sie niektórym wydaje.
Silnik wyposazony w knock sensor owszem przestawi sobie zaplon, ale tylko wtedy gdy dojdzie do spalania stukowego. Dojsc moze z wielu przyczyn, głownie paliwa. Ale jesli nawet zatankujesz paliwo 110 oktanów to nie wyprzedzi on zapłonu specjalnie pod to paliwo tylko do wartosci, która jest na stałe wpisana w kompie. Czyli nie bedziesz mial zadnego pozytku z duzej liczby oktanowej. Wrecz odwrotnie

Z tego co słyszałem, to jest dokładnie odwrotnie niż napisałeś. Jeśli w silniku jest czujnik spalania stukowego to zapłon jest na bierząco ustalany na granicy spalania stukowego, aby jak najlepiej wykorzystać jakość zalanego paliwa. Gdyby było tak jak piszesz, to wszystkie paliwa o wyższej liczbie oktanowej np. Shell VPower Racing 99+ nie miały by sensu, bo silnik na nich nie osiągnąłby większej mocy.

rafalb33
14-09-07, 14:01
Jest tak jak napisałem. Czujnik spalania stukowego w suprze i wielu innych sportowych autach z wyżzszej półki tak działa. Jak będe w domu to postaram sie znalesc skan z serwisówki supry na temat dzialania knock sensora. A co do samego paliwa bardzo duza liczba samochodow ma zalecane paliwo min 98oktanów. Nie liczac samochodow strojonych pod lepsze paliwo. Ale głownie chodzi o to aby wszyscy mysleli, ze jak zaleja 99+ do swojego malucha to odleci :d .

ferio
14-09-07, 22:58
czy przesadzam tankując VPower Racing do swojej Hondy 5gen D15B2?
nie tyle licze na osiagi, co uwazam ze autko zasluguje na wszystko to co najlepsze... :)

raMMzes
14-09-07, 23:56
Przesadzasz, d15b2 w papierach ma 91 oct ;) Chociaż z jakością paliwa to u nas różnie...

karpik85
15-09-07, 10:52
Jeśli Cię stać i tak dbasz o auto to lej, ale nie licz na przyrosty mocy. Podejrzewam, ze możesz odczuć minimalnie mniejsze spalanie, bo ja zauważyłem, ze jak leje do pełna 98 to mi jej mniej spala niż 95. Ale nie wierz, ze nagle Ci koników przybędzie :d :d W tym silniku, aby był wzrost mocy to trzeba by przestawić zapłon, (chyba opużnić o ile sie nie myle) ale wtedy już nie wolno by CI było gorszego paliwa zalać, bo by spalał stukowo. Generalnie lepiej nie grzebać ;)

rafalb33
15-09-07, 12:57
http://img389.imageshack.us/img389/82/knock4lb.jpg

Opis dzialania knocka w suprze( w praktycznie kazdym aucie na podobnej zasadzie)


(chyba opużnić o ile sie nie myle)
Przyspieszyc/ zwiekszyc stopien sprezania itd. Samo z siebie i tak G%#$ da.

skolopendra
15-09-07, 15:23
nie ma w tym zbytniej przesady ;)
.a co do paliw to polecam paliwa bezsiarkowe na Statoilu

ferio
15-09-07, 20:01
dziś Pani przy kasie, na stacji ORLEN bardzo mnie rozbawiła. w odpowiedzi na pytanie czym różni się VERVA od normalnej Orlenowskiej PB98 stwierdziła: "Verva ma właściwości przeczyszczające" :aloha:

marcov
16-09-07, 13:52
Moze wprowadzili oplaty za korzystanie z WC na stacji :P

Lej spokojnie 95, a jesli to Cie nie satysfakcjonuje to zalej od swieta bak "98 i sam sprawdz czy jest roznica, pozniez opisz wnioski jakie wyciagnales