PDA

Zobacz pełną wersję : Zgrzytanie przy ruszaniu...



sirturek
11-09-07, 21:36
Podczas ruszania bardziej gwałtownego słychac zgrzyt gdzieś w okolicy prawego przedniego koła. Przegub wymieniałem jakieś pół roku temu i generalnie jeżdżę bardzo spokojnie i nie dużo (przejechałem okolo 4 tyś - do roboty i spowrotem). Pierwszym objawem było "podskakiwanie" budy jak ostrzej ruszyłem właśnie z tej prawej strony, teraz słychać tylko zgrzyt. Jak delikatnie ruszam jest ok. Co to może być? Sprzęgło, przegub, półośka, amortyzator? Od czytania postów poprzedników mam już kompletny mętlik.
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam

piotrstrojek
12-09-07, 09:55
Radziłbym zacząć od zawieszenia... przejedź się do mechanika niech weźmie auto na podnośnik - takie badanie to nie fortuna (20zł) i będziesz wiedział, przy okazji poproś żeby obejrzeli tyl...

Z tego co napisałeś, mogą to być:
1. gumy dolnego wachacza
2. sworznie dolne
3. Sworznie górne

...i cholera wie co jeszcze...

s3kawek
12-09-07, 11:38
Generalnie to może być wszystko łącznie z tym przegubem.
Podnieś auto na podnośniku, wrzuć jedynkę (oczywiście przy zgaszonym silniku), i poruszaj kołem w jedną i drugą stronę i zobaczysz czy coś zgrzyta. Sprawdź tuleje, wahacze i wszystko co się da.

poolek
12-09-07, 20:29
sirturek, Jesli jest to pojedyncze stukniecie to moze poduszka na tylnej belce pod silnikiem ?

sirturek
12-09-07, 20:50
To raczej nie jest pojedyncze stuknięcie tylko takie "zgrzzzzz" Mam wrażenie jakby napęd przy większym obciążeniu (mocniej wciśniętej nodze w pedał gazu) ślizgał się na tym kole czy coś w tym stylu

lakazs
13-09-07, 15:53
oba przeguby zmieniałeś wewn i zewn ?

sirturek
13-09-07, 15:56
nie tylko jeden, nawet nie wiem który to był, ale tamten pukał przy skręcaniu.

lakazs
13-09-07, 16:02
Tak jak poprzednik napisał. Podnieść auto i na biegu z lekkim oporem na półoś pokręć kołem raz w jedna raz w druga. Potem przy full skręcie w prawo i kolejno w lewo.


Jak nie pomoże zdiagnozować ten test to jedz na stacje diagnostyczna niech sprawdza ci zawieszenie.