PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zawieszeniem POMOCY!!!!



norbi87
14-09-12, 21:17
Mam problem z skrzypiacym zawieszeniem nie mam pojecia co to jest ? Jedni mowia ze sforzej inni ze amortyzator naprawde nie wiem dla przykladu wrzucam filmik o czym jest mowa. Prosze o zwrucenie uwagi od momentu jak wjezdzam na parking na samym koncu wychodze z auta i naciskam przedni blotnik nad amortyzatorem

http://www.youtube.com/watch?v=yu_r0ROpel4&feature=channel&list=UL

marcin82
14-09-12, 21:28
U mnie też troszkę skrzypi z tyłu,ale nie aż tak,u Ciebie to jak by ktoś otwierał wieko od trumny.U mnie zaczeło po swapie hebli na tarcze,jest to wk#@wiające,a wymieniałem cały zawias na nowy oem.

norbi87
14-09-12, 21:29
czyli rozumiem ze to amortyzator tak skrzypi?

michalekbmw
14-09-12, 21:30
dwie przyczyny swozen gorny wahacza albo swozen dolny raczej bym stawial na gorny

norbi87
14-09-12, 21:32
sforzen nie jest drogi dla tego pytam bo nie chcial bym kupic cos co nie ma to zwiazku z problemem.

michalekbmw
14-09-12, 21:43
najlepiej podnies samochod odkrec kolo i sprawdz 10minut i masz widoczny problem

norbi87
14-09-12, 21:44
tzn co mam robic po zdieciu kola zeby okreslic czy to sforzen ?

michalekbmw
14-09-12, 21:48
zlap za zwrotnice, czyli najprosciej za tarcze hamulcowa i zobacz gdzie sa luzy, jezeli jest sztywna w co watpie znajdziesz szybko blad, ewentualnie dlugi srobokret wsadz pomiedzy zwrotnice a dolny swozen wahacza i zoabcz czy masz luz, natomiast gorny swozen trzymasz za gorna czesc zwrotnicy a druga reka za wahacz, jezeli lata na boki swozen do wymiany...

marcin82
14-09-12, 21:53
Amory to raczej nie,bo u mnie siedzi nowy gwint technixa założony w tamtym roku i nie skrzypiał po zamontowaniu,a ma przejechane może 3 tyś km.Tak mi się teraz przypomina,że jedyny element w zawiasie nie oem to wachacz górny,bo kupiłem wszystkie tuleje orginalne,a tych się nie dało zamontować,bo one są jakoś zgrzewane pod wpływem wysokiej temperatury,i przelatywały przez otwory.

norbi87
14-09-12, 22:16
zlap za zwrotnice, czyli najprosciej za tarcze hamulcowa i zobacz gdzie sa luzy, jezeli jest sztywna w co watpie znajdziesz szybko blad, ewentualnie dlugi srobokret wsadz pomiedzy zwrotnice a dolny swozen wahacza i zoabcz czy masz luz, natomiast gorny swozen trzymasz za gorna czesc zwrotnicy a druga reka za wahacz, jezeli lata na boki swozen do wymiany...

Ok dzieki tak sprawdze:)

Yotomeczek86
14-09-12, 22:20
Ja również podejrzewam górny wahacz albo sworzeń albo tulejki, mam tak u siebie i podobnie skrzypi ;] A możesz sprawdzić to w 2 sposoby, rozkręcić i poruszać tak jak koledzy mówili albo wziąć WD 40 i popsikać te tulejki ;]

norbi87
14-09-12, 22:25
jesli to sforzen to slyszalem ze moze odpasc kolo prawda to??

michalekbmw
14-09-12, 22:28
jesli to sforzen to slyszalem ze moze odpasc kolo prawda to??

heh no moze nie odpasc ale moze rozlaczyc sie zwrotnica i felge moze porysowac( kiedys mialem taka sytuacje) swozen dolny jak sie rozczepi to tylko przy predkosci do 10km/h przy wyzszych predkosciach raczej watpie zeby sie rozlaczyl ..

Gozdo
15-09-12, 08:27
Myślałem że to u mnie skrzypi a u ciebie to jak stara wersalka :P, na pewno nie amory najlepszy sposób sprawdzenia co skrzypi to taki jak pisali WD40 i co dziennie inne tulejki lub sworznie i dojdziesz co skrzypi. Ja tam robiłem z tyłu bo piszczało przy większym skoku zawieszenia. Pozdrawiam

FaziRBK
15-09-12, 17:43
Heh to samo co u mnie było, aż miło tego znów posłuchać. Ja się z tym męczyłem 2 miesiące, aż doszedłem do rozwiązania, jest to poduszka amortyzatora.

norbi87
15-09-12, 21:10
Heh to samo co u mnie było, aż miło tego znów posłuchać. Ja się z tym męczyłem 2 miesiące, aż doszedłem do rozwiązania, jest to poduszka amortyzatora.

Ciekawe sprawdze wszytko w poniedzialek i napisze jak wyszlo

Faster87
15-09-12, 22:06
U mnie skrzypil dolny sworzen wachacza az w koncu sie urwal przy ruszaniu i felga wgieła mi blotnik:/ przy większej predkości byloby nieciekawie...

Brylant1
15-09-12, 22:16
Sprawdź sworzeń górny u mnie on piszczał, i jeśli to on to wymieniaj czym prędzej, bo jak póści to koszty są już spore.

norbi87
17-09-12, 19:20
Dzis wszelkiego typu smarowanie WD40 itp przyniosly zadowalajace rezultaty ,skrzypienia puki co brak mam nadzieje ze skrzypienie bylo spowodowane staniem auta rok. Co prawda auto bylo odpalane systematycznie al enie ruszane mniejmy nadzieje ze to przez to a nie ze poszedl jakis sforzen. Oby

michalekbmw
17-09-12, 19:54
na dlugo te wd 40 tobie nie starczy, swozen nie jest drogi i wymiana nie skomplikowana, na kazdym parkingu mozna samemu w pol h sobie wymienic jak pogoda pozwala wiec nie skap na czesci wymienne a samochod odwdzieczy sie bezawaryjna jazda a zwlekaniem tylko sobie pogorszysz stan...

norbi87
17-09-12, 20:00
jezeli to ni epomoze i na dniach to powruci to kase juz mam odlozona wystarczy podjechac i zalone dl audokumentowania zrobie zdiecia.

spychu
17-09-12, 20:20
i wymiana nie skomplikowana, na kazdym parkingu mozna samemu w pol h sobie wymienic jak pogoda pozwala
Boze widzisz i nie grzmisz, ja pier.......

Nie klep takich bzdur jak nie masz bladego pojecia, zeby wymienic sworzen dolny, musisz wyciagnac cala zwrotnice, wiec musisz rozpiac przegub, koncowke, oba sworznie.
Dalej musisz zdjac gumowa oslone ze sworznia, wyciagnac pierscien zabezpieczajacy, ktory jest od strony wahacza dolnego, wybic stary sworzen i wbic nowy, wlozyc pierscien zabezpieczajacy, zalozyc oslone i wlozyc zwrotnice do auta.

Zeby wymienic gorny musisz wyciagnac caly wahacz, wyciagnac pierscien zabezpieczajacy, wybic sworzen, zlozyc calosc w odwrotnej kolejnosci.

Jesli jestes w stanie wymienic sworzen pod blokiem to nie pozostaje mi nic jak pogratulowac tylko i wylacznie *****istej wyobrazni :D
Andersen by tego lepiej nie wymyslil.

norbi87
17-09-12, 20:50
Konkretna odpowiedz Spychu:) ja i tak tego nie wymienie sam zglosze sie do kogos kto to potrafi , sporo roboty przy tym jest nie myslalem ze az tyle.

michalekbmw
17-09-12, 21:02
Boze widzisz i nie grzmisz, ja pier.......

Nie klep takich bzdur jak nie masz bladego pojecia, zeby wymienic sworzen dolny, musisz wyciagnac cala zwrotnice, wiec musisz rozpiac przegub, koncowke, oba sworznie.
Dalej musisz zdjac gumowa oslone ze sworznia, wyciagnac pierscien zabezpieczajacy, ktory jest od strony wahacza dolnego, wybic stary sworzen i wbic nowy, wlozyc pierscien zabezpieczajacy, zalozyc oslone i wlozyc zwrotnice do auta.

Zeby wymienic gorny musisz wyciagnac caly wahacz, wyciagnac pierscien zabezpieczajacy, wybic sworzen, zlozyc calosc w odwrotnej kolejnosci.

Jesli jestes w stanie wymienic sworzen pod blokiem to nie pozostaje mi nic jak pogratulowac tylko i wylacznie *****istej wyobrazni :D
Andersen by tego lepiej nie wymyslil.


*****ista wyobraznie to widocznie ty masz kolego jak masz dwie lewe rece do mechaniki ... dla wprawionej osoby to jest 15 minut w warsztacie a pod blokiem pol godziny na spokojnie, nie wiem jak ty ale jak ty do zdjecia swoznia bawisz sie z oslana gumowa a nie odrazu rozpinasz pierscien segera, to soooryy ale nie dziw sie ze 2 godziny sie bawisz z taka *******ai wypisujesz jakies glupoty o bajkopisarzach nie trzeba jakis umiejetnosci a dobry mlotek preparat penetryyjacy szczypce dobre klucze i laga do przegobu bo wiadomo ze sie zapieka śruba a dalej to idzie lekko

nie ma duzo roboty rob sam na spokojnie i nauczysz sie czegos, na poczatku porob sobie zdjecia zebys nie pomylil sie i nie zrobil jednego wielkiego bledu i nie wsadzil odwrotnie swoznia do zwrotnicy...

spychu
17-09-12, 22:56
Ja pierdziele, nie mam ochoty z Toba dyskutowac. Jeszcze moze mi powiesz, ze zwrotnice zapierasz o nadkole albo blache pod nim jak napierdzielasz mlotkiem, skoro nie wyjmujesz jej z auta.

Ciekaw jestem w jaki sposob wybijasz sworzen z gornego wahacza, nie demontujac go z auta, ale w sumie nie chce chyba wiedziec.

Co za fanaberie. Wszystkie normalne warsztaty demontuja zwrotnice, fachmani spod bloku nie :D

Szkoda, ze wlasnie dzisiaj wymienialem sworznie, zarowno gorne jak i dolne, teraz dopiero mnie oswieciles, ze zupelnie niepotrzebnie wyciagalem obie zwrotnice i cala naprawa lacznie z pierdzieleniem glupot zajela 2h. Szybciej bym dojechal do Ciebie do Warszawy pod blok i wrocil po wymianie do domu :)

Na poczatku zainstaluj sobie do przegladarki opcje sprawdzania pisowni, bo nic dziwnego, ze swoznie wymieniasz pod blokiem, ja zawsze wymieniam sworznie, ale moze porob sobie zdjecia tego slowa abys na przyszlosc nie zrobil podstawowego bledu.

michalekbmw
18-09-12, 09:42
a kto mowil ze nie wyciagam zwrotnicy?? wez czlowieku nie masz sie do czego przyczepic tylko do pisowni?? zenujacy jestes, i sam widzisz obie strony czyli 4 swoznie + gadanie = 2 h wiec nie mow ze pol godziny na jeden swozen nie mozna wymienic.... dyskutowac z takim pajacem jak ty nie ma sensu, bo nawet nie umiesz przyznac komus racji a tylko jak to bywa na forum najlepiej kogos nawyzywac i osmieszyc a tu nie chodzi o wyzywanie tylko zeby komus pomoc...