Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Konserwacja uszczelek del-sol?



koma600
11-09-07, 00:13
Witam chciałem sie z pytać o konserwacje uszczelek w crx del sol szukałem takiego tematu ale nie znalazłem.
Podzielcie sie rada jaki środek mam kupić do uszczelek bo dach mi skrzypi troche mnie to dobija ale i uszczelki wydaja sie nie konserwowowane i takie suche.
Najlepij Podajcie linka lub Podajcie nazwe i cene i gdzie to dostane i jak wasze wrazenia ?
Pozdrawiam Posiadaczy solek..

Konrad84
11-09-07, 08:51
Stacja Orlen lub Statoil - preparat do zabezpieczania uszczelek (silikon - jak kto woli). Ten z Orlenu jest trochę lepszy, produkt Statoil muszę nakładać w dwóch warstwach. Koszt 14 zł za 250 ml - starczy na kilka grubych smarowań.
PS. W silikonie z orlenu nie ma gąbeczki do nakładania, trzeba dokupić.

koma600
11-09-07, 12:16
aha a to wystarczy zwykła gombeczka czy musi być jakaś specjalna?
a powiedz mi jeszcze jak wiesz bo poszukuje naklejki do mojego crxa z tyłu co sa dwie jedna to napis crx a druga vti chciał bym kupić je ale nie mam pojecia gdzie może ktoś ma to na forum bo te moje to wytarte

Konrad84
11-09-07, 13:31
zwykła gąbeczka im mniejsza tym lepsza do nakładania na wąskie uszczelki.
Te napisy to możesz spytać na giełdzie, u hondatanio lub maciekxxx, może mają nie wytarte, chociaż u mnie po 8 latach jeżdżenia na ręczną i tak się wytarł napis HONDA. Zawsze możesz kupić w ASO, za dwa to pewnie około 100 zł będą chcieli.

koma600
11-09-07, 16:18
aha ok Jak by ktoś miał to pisać na gg 5076154

[ Dodano: Wto 11 Wrz, 2007 ]
słuchaj napisał byś mi jeszcze jaki olej mam zalać do mojego crx del sol vti?
Chodzi mi o dobry olej nie z tych tańszych badziewi.
Dokładnie podaj dwie nazwy olei i ich parametry i czy ma to być syntetyk czy połówka czekam na odp dzięki z góry proszę też innych o wypowiedz na ten temat....

Konrad84
12-09-07, 10:16
słuchaj napisał byś mi jeszcze jaki olej mam zalać do mojego crx del sol vti?
Chodzi mi o dobry olej nie z tych tańszych badziewi.
Dokładnie podaj dwie nazwy olei i ich parametry i czy ma to być syntetyk czy połówka czekam na odp dzięki z góry proszę też innych o wypowiedz na ten temat....

No niestety nie bardzo. Nie napisałeś na jakim teraz jeździsz, czy pali olej czy nie. Poza tym, polece ci jakiś olej, a zaraz ktoś napisze że inny. Bo tak naprawdę każdy ma inne zdanie. Ja leje od nowości 5w50 Mobil1 i jest super, ale lepiej poczytaj forum, bo o olejach jest 134166 tematów. Poczytaj, zobacz co u ciebie się dzieje pod maską w tematyce oleju i sam wybierz. Proszę: http://www.civicklub.pl/fi/search.php?mode=results

koma600
12-09-07, 15:04
No szczerze powiem ze u mnie nieiwem co sie dzieje bo jest taki temat ze niewiem co jest wlane bo samochód jest od pierwszego właściciela z niemiec.
Ma kartke z niemieckiego serwisu hondy że w 2005r w połowie został wymieniony olej przy 159tysiacach i że w 2006 06. powino sie zmienić przy 170 tysiacach a autko ma teraz 164 tysi zkładam ze gdzieś stał albo mało był jeżdzony po tej zmianie oleju i przydało by sie zmienić bo chyba olej traci właściwości jak ma tyle czasu no olej ma dwa lata z tego wychodzi. A ja autem sie nie poruszam bo go dopiero kupiłem i przejechałem niecałe 100km czeka na rejestracje.Pozdrawiam

[ Dodano: Sro 12 Wrz, 2007 ]
A i wiem tyle że nie kopci przy jechaniu go do 8 tysi bo ojciec za mna jechał i nic nie było

Konrad84
12-09-07, 17:27
ok, przeczytaj tematy tylko z pierwszej strony (link, który wkleiłem). Będziesz wiedział co masz zrobić. Możesz spróbować od syntetyku.

koma600
12-09-07, 19:04
okej a jeszcze jedno mi powiec bo się na tym nie znam kiedy sie leje syntetyk a kiedy pół syntety w tedy syntetyk jak silnik jest zdrowy?