PDA

Zobacz pełną wersję : honda civic 1.3 1993 r. sama wchodzi na obroty



MATEOFORDEO
11-09-12, 18:17
Witam .Mam problem z Honda civic ,silnik 1.3 16 V rocznik 1993 .Sprawa wygląda tak .Samochód odpala bez problemu na ciepłym i zimnym silniku .Po odpaleniu na zimnym normalnie pracuje na ssaniu ,po chwili ssanie wyłacza sie obroty sa stabilne ,nie faluja. Normalnie przyjmuje gaz ,wchodzi na obroty po puszczeniu gazu obroty spadaja .Problem zaczyna sie w czasie jazdy . Rozpedzam samochód powiedzmy 70-90 km/h na godzine wszystko ok, puszczam gaz wciskam sprzegło a obroty same rosna .puszczam sprzegło bez dodawania gazu naciskajac hamulec obroty spadaja ,puszczam hamulec bez gazowania silnik sam wchodzi na obroty ok 2000 . Czysciłem silniczek krokowy nic nie pomogło .Jak go odpinam na postoju obroty sa ok ,jak jade wyzej wymieniona usterka wyglada tak samo .Pomocy .

hacker120
12-09-12, 12:01
sprawdź czy czasem nie przycina Ci się przepustnica ta zaraz pod patelnia. U mnie było dokładnie tak samo.

MATEOFORDEO
12-09-12, 20:19
Odkreciłem pokrywe ,klapka przepustnicy chodzi lekko i płynnie ale ...nie domyka sie tylko wisi na pól otwarta .mam drugi gaznik a w nim przepustnica domyka szczelnie .Jak to podmienic ?

Muzyk-Grzes
12-09-12, 21:30
Ta przepustnica ,którą patrzyłeś to przepustnica ssania, poniżej są przepustnice właściwe.

hacker120
13-09-12, 00:41
no tylko własnie u mnie było tak samo i po wyczyszczeniu jej dokładnie i "siłowemu" domknięciu jej kilka razy obroty wróciły o normy

MATEOFORDEO
13-09-12, 23:25
Ta przepustnica domyka sie bez oporu tylko ciegno które ja zamyka jest chyba wyrobione .to jest na spreżynie czy jak ?

MATEOFORDEO
26-09-12, 22:28
Witam.Pisze raz jeszcze poniewż moja honda dopiero teraz zaczyna swirować.Tak jak wczesniej pisałem samochód był u mechanika na naprawie gażnika .Mechanik twierdzi ,że wszystko ok ,niestety tak nie jest. W ostatnim czasie obroty silnika sa bardzo wysokie ,na ssaniu i po jego wyłaczeniu. Sprawdziłem dolne przepustnice ,mysle ,że sa ok otwieraja sie zamykaja .Zastanawia mnie ciagle przepustnica ta pod patelnia .Zmieniłem sprężyne która zamyka ta przepustnice i sprawa wygląda tak .Na zimnym silniku ów przepustnica jest domknieta ,po nacisnieciu palcem odbija ale jak nagrzeje silnik klapka przepustnicy jest opadnieta .Wraz ze stygnieciem silnika domyka sie .Silnik ostygnie zamyka sie całkiem .Czy to prawidłowe ? Bo tą sprezyne mozna załozyc na odwrót i efekt bedzie odwrotny. Obroty sa wysokie ale stabilne. A może nalezy tylko wyregulowac obroty biegu jałowego i na ssaniu i bedzie ok ?Dodam jeszcze ,że po0 odebraniu samochodu od ww mechanika wyczysciłem silniczek krokowy bo na moje ucho i oko był zapieczony .A może ten mechanik poprostu podkręcił obroty i tyle ?? Drodzy koledzy forumowicze pomocy !!!

wojtasCiviC
06-10-12, 11:36
mam podobny problem, będe śledził temat, również prosze o odpowiedź

Muzyk-Grzes poratuj :D

zdjecia z komentarzem mile widziane

MATEOFORDEO
16-11-12, 14:27
Witam udało sie usunąc usterke ? niestety u mnie nadal lipa !!! Jezdzi bo jezdzi ale co to za jazda :-)

ziober111`
16-11-12, 15:27
kiedyś miałem podobny problem w oplu vectra, okazało się że łapał lewe powietrze. Okazało się że wąż od kolektora ssącego był pękniety. Może w tym kierunku warto poszukać. Sprawdzić można zatykając ręką rurę od dolotu powietrza, auto powinno zgasnąć, u mnie ciągle chodziło po zatkaniu dolotu.

MATEOFORDEO
16-11-12, 19:20
No własnie zatykam i nic sie nie dzieje , zastanawia mnie jeszcze bimetal od ssania .bo jak ssanie sie wylaczy wszystko jest ok pod warunkiem ze zawór czy krokowiec jest odłaczony (nie wiem czy to silniczek krokowy czy zawór bo jedni mówia tak inni tak ). Sam juz nie wiem . Dzieki za podpowiedz

seyren
17-11-12, 02:28
Odlaczcie kostke ktora jest pod patelnia filtra, (kabel polaczony miedzy krokowym a tym dzyndzlem w patelni) zaobserwujcie czy sie cos dzieje podczas jazdy.

W d13b2 Silniczek krokowy to inaczej Zawor EACV wiec jedno i drugie okreslenie jest dobre.