PDA

Zobacz pełną wersję : d14a4 naprawa lub swap na d15z6 (inne opcje wek) ;p



SIMBA
11-09-12, 13:24
Witam,

jakiś czas temu jadąc powoli na wzniesieniu zablokowała mi się pompa wody w wyniku czego strzelił pasek rozrządu. Obawiałem się, że zawory oberwały i że silnik do remontu, jednakże po wymianie rozrządu samochodzik zapalił bez problemu i jeździł przez 2 miesiące. Później zaczął puszczać białe bąki z wydechu. Samochód to civic ej9 z końcówki 98r, lpg na pokładzie. Wykluczyłem wpływ chłodnicy - zaczęło palić olej (pełny syntetyk motul 6100). Szykuję się zatem na swap silnika na taki sam lub lepszy, tudzież remont tego co mam. Interesowałby mnie swap na d15z6. Niby niewielka różnica w osiągach z uwagi na długą skrzynię, ale tak się składa, że w autku mam hybrydę z d16w4 i 3,4 z crx-a. w związku z tym pytanie: czy wystarczy sam słupek/kompletny silnik czy trzeba wymienić coś jeszcze? Czy wszystko podejdzie p&p? Jak to jest z zakładaniem vteca do fury w której vteca nie było? czy może jest opcja swapa ale bez vteca?

Czy zostając przy d14a4 wystarczy wymienić słupek czy kompletny silnik? A może remontować? Co się bardziej opłaca cenowo/jakościowo? Osobiście uważam, że lepszy byłby remont bo wiem jak silnik chodził wcześniej i nie ryzykuję kupna słabszej jednostki.

Proszę o rzeczową i konkretną pomoc.

dzięki śliczne :)

p.s. zanim napisałem pokusiłem się o przeszukanie forum :P

luchuma
11-09-12, 14:01
bierz d15z6 z osprzetem kompem i wiazka, skrzynie masz :)
jak chcesz dalej miec LPG to wymieniasz parownik na mocniejszy, wtryski gazu i regulacja LPG pod nowy silnik ;]

SIMBA
11-09-12, 15:00
a jaki jest średni koszt samej robocizny przy takim zabiegu? Każdy warsztat coś takiego przeprowadzi czy lepiej szukać pewnego hondziarza ;p ? Skoro już decyzja o swapie to do czasu jego przeprowadzenia chciałbym zminimalizować spalanie oleju i kopcenie. Zalewałem już motodoktorem (wiem że zabójstwo, ale tonący....). Na długo to nie skutkowało. Sądzisz, że warto by było przejść na olej mineralny? czy np. LIQUI MOLY 10W-40 byłby dobry w moim przypadku? Mocno zamuli silniczek?

Michał102
11-09-12, 22:17
Średni koszt przekładki na D15Z6 to ok. 1000zł - w tym masz już całą rzeźbę z kablownią itp.
Ja bym Ci jednak radził rozejrzeć się za jakimś "normalnym" VTEC'iem. Koszt przekładki taki sam, a silnik jednak lepszy.

A co do oleju w obecnym silniku - jak masz zamiar swapować, to lej już byle co. Z tego co napisałeś, to ten silnik dostał już nieźle po dupie i raczej nie ma sensu tego remontować.

gibonek
15-09-12, 13:33
kolego ja sam silnik przekładałem i koszt mnie wyniósł więcej ale na d15z8 tylko musiałem dokupić kompa p28 wiązki itp polecam swapa d14a4 nie jedzie w ogolę w poniżej 4 tys