PDA

Zobacz pełną wersję : piszczenie pod maska



majster
10-09-12, 20:37
Witam czy ktos z was mial moze taka sytuacje jak ja mianowicie chodzi mi o piszczenie znpodnmaski gdy dodaje lub ujmuje gazu myslalem ze to paski lub pompa wody lub alternator lecz sprawdzilem to wszystko i jednak to zadna z wymienionych rzeczy piszczenie dochodzi z okolic kolektora ssacego oraz przepustnicy domysla sie ktos skad moze dobiegac ten dzwiek

vnv_nation
10-09-12, 21:07
Magiczna kula mi sie popsula :/ nie wiem kiedy naprawie, wiec szybciej bedzie jak zawolasz jakiegos kumpla zeby ci gaz naciskal a ty otworz maske i sluchaj skad piszczy.

SCKAPE
10-09-12, 21:55
W takich sytuacjach to bym powiedział że pasek od alternatora albo od pompy wspomagania - sprawdz oba jeszcze raz i też zobaczy czy sparciałe nie są - może się już na tyle wyciągły, że ich bardziej nie naprężysz - posprawdzaj to sobie jeszcze raz na spokojnie.

majster
10-09-12, 22:40
chodzi wlasnie o to ze jezdzilem bez paskow aby sprawdzic czy to ich wina i nic nie dalo nawet bez paskow piszczy a maske mialem podniesiana i sam dawalem sobie gazu linka ale te piszczenie sie odbija po komorze silnika i nie da sie dokladnie ustalic skad to

airman
11-09-12, 00:46
Może jest nieszczelność uszczelki kolektora ssącego-zdarza się to czasem. Przychodzi mi na myśl jeszcze rolka napinacza paska rozrządu.

krzychunh
11-09-12, 01:53
napewno uszczelka kolektora ssącego, mam tak samo :)