PDA

Zobacz pełną wersję : Hanie nie pali na ostatnim cylindrze.



bertj
10-09-07, 00:05
Witam
Kupilem auto z Belgii i sie okazalo, że na ostatnim cylindrze nie pali.
Autem troche szarpie na wolnych obrotach a na wyzszych pracuje rowno.
Jak zdejme fajke ze swiecy na 4 cylindrze, to nic sie nie zmienia. Na innych spadaja obroty.
Jest iskra, ale dla pewności wymienilem swiece NGK na nowe i sprawdzilem ciśnienie w cylindrach. We wszystkich jest ok. 12.
Macie jakies pomysly co to moze byc i gdzie szukac przyczyny, ze ten cylinder nie chce chodzic?
Acha, podejrzewalem wtryski, ale auto ma LPG i jest dokladnie tak samo.
Pozdrawiam
Bartek

Ps.
Auto to Accord Coupe USA 99r. CG4
Sorry, za NTG na forum, ale nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi na pytanie gdzie ja mam zlacze OBD albo samodiagnostyki (nawet w ASO przez tel nie wiedza)?

GRUBY...
10-09-07, 08:34
Ja miałem w crx cisinienie wlasciwe na cylindrach, iskra ok. Co sie okazało to ze miałem walnieta uszczelke pod głowica i zalewało mi jeden cylinder.

bertj
11-09-07, 00:21
Ja miałem w crx cisinienie wlasciwe na cylindrach, iskra ok. Co sie okazało to ze miałem walnieta uszczelke pod głowica i zalewało mi jeden cylinder.

A jak do tego doszliscie, ze uszczelka?
Bo u mnie nie bierze oleju i tylko tak jest na wolnych obrotach. Wyzej pracuje normalnie.

GRUBY...
11-09-07, 06:24
Dokladnie, jezeli dodałem gazu to zaczeły pracowac 4 gary.Ja mialem pokra swiece od wody.

nanko
11-09-07, 09:57
spoko to będzie uszczelka

bertj
11-09-07, 21:20
spoko to będzie uszczelka

Ty tez tak miales??
I co wymiana uszczelki pomogla?
Bo mechanik stwierdzil, ze trzeba wymienic uszczelke pod kolektor dolotowy, bo moze lewego powietrza lapie.
Moje swiece sa mimo, ze nowe cale czarne (obdymione jakby sadza).
I co polecacie, wymienic uszczelke pod glowica?
Pozdro