PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze sprężynami. Pomocy !!!



cycu511
09-09-12, 13:16
Witam Panów. Pisze w sprawi sprężyn, a dokładniej tylnych sprężyn. Wszystko było dobrze jak latałem na seryjnych kółkach czyli 175/70 R13". Ale jak założyłem 195/50 R15" to pojawił się problem. A mianowicie jak usiądą dwie osoby z tyłu o wadze mniej więcej 90 kg to koła zaczynają mi ocierać o nad kola. Dodam że nadkola mam wyłożone plastikowa osłoną, próbowałem nagrzać i rozciągnąć osłonę tyle ile się da w miejscu gdzie ociera o oponę ale na nic się to nie zdało, a wiem że zdjęcie osłony nic nie pomoże bo i tak już jest rozciągnięta prawie do samej blachy. O przewiezieniu 5 osób nie ma mowy, co jest możliwe na oponie 175/70 R13 ". Ktoś mi powiedział że mam złe osadzenie felgi, mam 38 ET ale nie wiem czy w tym tkwi sęk. Czy są może jakieś sprężyny do cifa 6 gen żeby nie obniżyć tyłu względem serii ale żeby był sztywniejszy i żeby nadawały się do seryjnego amora ??? Czy takie rozwiązanie nie wpłynie na pogorszenie właściwości jezdnych ? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś pomysłu.

Pozdrawiam

skolopendra
09-09-12, 13:21
zły dział :

http://www.civicklub.pl/forum/forumdisplay.php?35-Uk%B3ad-jezdny

cycu511
09-09-12, 14:20
O przepraszam , więcej się to nie powtórzy :o

paweltdf
10-09-12, 07:27
Masz zużyte sprężyny, wymień je na nowe i po problemie, ja w swoim eg3 miałem dokładnie tak samo, tylko że na progu zwalniającym z 3 osobami z tyłu połamało mi nadkola, założyłem nowe sprężyny, nowe nadkola i śmiga do teraz.